Mladší dorast MFK Zemplín na záver s výhrou a remízou

S majstrovským ročníkom 2013/14 sa v stredu popoludní rozlúčili mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Tí na vlastnej pôde - na hlavnom ihrisku - privítali v súbojoch 13. kola Dôvera I. ligy U17 a U16 súpera z Nitry. Družstvo U17 porazilo tím spod Zobora 4:2 (2:0), celok U16 s ním remizoval 0:0.

U17

V dobrom stretnutí bol blízko k úvodnému gólu Bednár, ktorý však namieril iba do žrde. Michalovčanov poslal do vedenie po polhodine hry Halagan a krátko nato Vajs zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0. Hneď po prestávke prišiel tretí gól žlto-modrých, z pokutového kopu prekonal brankára Nitry opäť Vajs, ktorý v 49. minúte zavŕšil svoj hetrik a peknou strelou z hranice šestnástky upravil už na 4:0. V záverečnej polhodine hostia pridali a po chybách v defenzíve domácich sa im podarilo skorigovať stav na 2:4 z ich pohľadu.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 4:2 (2:0)

Góly: 30. Halagan, 32., 43. a 49. Vajs (druhý z 11 m) - 67. Fábry, 77. Plešivka

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko (52. Kostrej) - Halagan (31. Kimák), M. Kolesár, M. Janočko - J. Vaško, M. Bednár (76. J. Tkáč), A. Kuľha, Sarik, J. Straka - Vajs (63. M. Pavuk), Bellás

U16

Aj súboj kategórií U16 priniesol kvalitný futbal, ktorému však chýbalo to najdôležitejšie - góly. Obe družstvá si však vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale s koncovkou si nepotykali, preto sa duel skončil spravodlivou deľbou bodov.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0

MFK ZEMPLÍN: Slávik - D. Sopata, Poprik, Masnica, Vinc - Lehotský, P. Kolesár, Ciganoc (41. R. Kiš) - A. Horváth (61. Mackaľ), M. Zlacký, R. Lukáč.

Zdroj: mfk zemplín

Uverejnené: 28.05.2014 20:59:34