Iuventa potrápila aj Baia Mare, v nedeľu o prvé víťazstvo

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj vo svojom druhom zápase na turnaji Memoriál Tomáša Jakubču, keď tentoraz po výbornom výkone tesne podľahli rumunskému majstrovi HCM Baia Mare 23:26, hoci po polčase viedli o jeden gól 14:13. Turnaj vyvrcholí v nedeľu, keď sa najskôr o 10.00 v súboji o bronz stretnú domáce hádzanárky s tímom DVSC Debrecen a potom je o 12.00 na programe finále turnaja, v ktorom Baia Mare vyzve Astrachaň.

Aj vo svojom druhom vystúpení v rámci domáceho Memoriálu Tomáša Jakubča sa hádzanárky Iuventy Michalovce vypli k výbornému výkonu a opäť trápili výrazného favorita. Rumunský majster HCM Baia Mare bol nakoniec nad ich sily, no zverenky trénera Borysa Petrovského ho mali na lopate. V prvom polčas dokonca viedli o šesť gólov (12:6, 13:7), no nakoniec zaslúžene vyhral o trochu lepší súper....

Rumunský majster nastúpil do stretnutia bez najlepšej hráčky - Brazílčanky Alexandri Do Nascimento, ktorá si v prvom zápase Baia Mare proti Debrecenu poranila členok. V úvode hrali Michalovčanky s favoritom vyrovnanú partiu. Olšovská v 6. minúte vyrovnávala na 3:3, vzápätí ale prišli dve premenené sedmičky Jekateriny Davydenkovej a Baia Mare tak viedlo 5:3. Hneď na to však prišiel päťgólový uragán domácich hráčok, ktoré v 15. minúte po úspešnej sedmičke Trehubovej vyhrávali 8:5 a tréner rumunského majstra reagoval oddychovým časom. Aj po ňom však na palubovke dominovala Iuventa. Tú výrazne podržala v bráne Krebsová, a tak po góle Olšovskej bol trojgólový rozdiel aj v 18. minúte (9:6). Vzápätí presne trafila opäť táto mladučka spojka a keď sa hneď na to z rýchlych protiútokov presadili Levčenková so Szollosiovou, domáce hádzanárky vyhrávali nad vysokým favoritom o šesť gólov 12:6! Šeťgólovým rozdielom viedli Michalovčanky aj v 24. minúte po ďalšom góle Szollosiovej (13:7), no záverečné minúty prvého dejstva vyšli lepšie Rumunkám. Tie najmä vďaka kridelníčke Camille Herrem zlikvidovali šesťgólové manko, keď práve táto hráčka trojgólovou šnúrou zrovnala na začiatku poslednej minúty prvého polčasu z 13:10 na 13:13. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Trehubovej, ktorá premenenou sedmičkou spolu so záverečným klaksónom poslala Iuventu do jednogólového polčasového vedenia - 14:13.

Úvod druhého polčasu patril najlepšej michalovskej hráčke brankárke Aleksadnre Krebsová, ktorá v prvých dvoch minútach zlikvidovala dva náskoky hostí, no aj napriek jej snahe sa Baia Mare v 33. minúte zásluhou Makeevy ujalo vedenia 15:14. Vlajku Iuventy ešte na chvíľu zdvihla strelecky aktívna Mária Olšovská (16:16), no v 43. minúte po dvoch góloch Bianci Tiron v rade vyhrávalo Baia Mare rozdielom troch gólov 17:20 a o tri minúty neskôr po presnom zásahu Camilli Herrem dokonca o štyri góly 22:18. Aj napriek tomu, že tréner Petrovskyj opäť rotoval zostavu a zahrala si každá jedna hráčka sa Michalovčanky znova vrátili do zápasu. Najskôr Kišíková v 53. minúte a potom Trehubová o päť minút neskôr znížili na rozdiel dvoch gólov (21:23, 23:25), Rumunky však záverečnú drámu nepripustili. Posledné slovo patrilo Camille Herrem, ktorá gólom v záverečnej minúte stanovila konečné skóre zaujímavého zápasu na 23:26.

Michalovce - Baia Mare 23:26 (14:13)

Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 5 - 5, Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1000 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Zyková - Holešová 2, Kucher 2, Kišiková 1, Szollosiová 3, Krasko 2, Habánková, Horňáková 1, Nagyová, Bačíková, Olšovská 4, Trehubová 7/2, Levčenko 1.

HCM: Arenhart Cetateanu - Geiger 2, Szucs, Artshiukovič 3, Georgijevska 4, Makeeva 4, Marin 2/1, Tatar 1, Davydenko 2/1, Herrem 5, Tiron 3/1.