Michalovskí dorastenci podľahli FC Barcelona

Dorastenci MFK Zemplín Michalovce v prvý deň futbalového turnaja do 17 rokov Michalovce Cup nestačili na favorizovanú FC Barcelonu, keď jej podľahli 1:3 (1:1). Jediný presný zásah Michalovčanov zaznamenal v 20. minúte Marek Zlacký, ktorý upravoval na 1:1, no Katalánci dvoma gólmi v závere zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom zápase dňa zvíťazila podľa očakávania španielska FC Valencia nad Dukliu Praha 1:0 (1:0). Michalovce Cup pokračuje druhým dňom v stredu 20. augusta, kedy sa najskôr o 18.00 uskutoční duel Dukla Praha - Legia Varšava a potom od 20.00 príde na rad El Clásico, v ktorom Real Madrid vyzve jeho najväčší španielsky rival FC Barcelona.

A-skupina:
MFK Zemplín Michalovce (SR) - FC Barcelona (Šp.) 1:3 (1:1), na strely zo značky PK 2:3
Góly: 20. Zlacký - 13. Blanco, 67. C. Pérez, 80.+ Montes.

ŽK: 49. Bednár - 54. Blanco.

Rozhodovali: Vlčej - Perát, Ličko - 3 140 divákov:

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik - Kimák (41. Chimaľ), M. Kolesár, A. Kuľha, D. Petro - D. Sopata (77. Poprik), P. Kolesár, M. Bednár (77. T. Lukáč), Vajs, R. Lukáč (65. R. Kiš) - M. Zlacký (65. A. Horváth)

FC: Campuzano - Montes, Cucurella, Fati (72. Brandrariz), J. Ruiz, Torrents (63. I. Rodriguez), D. Halilovič (55. Alena), Rey (63. Morer), Blanco (55. C. Perez), Tajti (55. Jang), Tur (63. O. Busquets)

V úvode zápasu sa viac do útočnej aktivity púšťali Katalánci, domáci hráči sa zväčša zamerali na defenzívu, z ktorej hrozili rýchlymi brejkami. Hostia mohli udrieť už po deviatich minútach, keď chybnú rozohrávku brankára Slávika najskôr nepotrestal Fati Braimi a následne pálil iba do žrde Dino Halilovič. Na druhej strane strieľal tesne nad domáci kapitán Jozef Vajs. Michalovský golman napravil svoju chybu v 11. minúte, kedy zlikvidoval tvrdú strelu Dina Haliloviča. Katalánci stupňovali svoj tlak a v 13. minúte gólovo udreli, keď po dlhej prihrávke krížom ihriska si loptu na ľavej strane spracoval Alejandro Blanco a pomedzi nohy prekonal brankára Slávika - 0:1. Michalovčanov inkasovaný gól nakopol a odmenou im bolo vyrovnanie v 20. minúte. Lukáč ušiel po ľavej strane, poslal krížny center pred súperovú bránu a Marek Zlacký dosiahol svoj životný gól - 1:1. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sa dvakrát zaskvel domáci brankár Dávid Slávik. Ten najskôr vytlačil na žrď strelu kapitána Barcelončanov Oriola Blanca a o päť minút sa zaskvel aj pri strele Reya. V závere prvého dejstva mohol Kataláncov za benevolentnosť v koncovke potrestať Lukáč, no po priamom kope hlavou tesne minul súperovú bránu. V druhej štyridsať minútovke dominovali hostia. Michalovčania im však kládli výrazný odpor až do 68. minúty, kedy sa gólom na 2:1 prezentoval Carles Peréz. Vyrovnanie mohol priniesť Peter Kolesár, ale jeho strelu obrana Kataláncov zblokovala na rohový kop. V samom závere sa zaskvel krásnymi nožničkami Eric Montes, ktorý upravil konečný výsledok na 1:3.

Rozhodovali: Molitoris - Jenčura, Mihalík - 3 140 divákov

CF: Ribes - Borrell-Penades, Martínez Roca (41. Navarro Aliaga), Moscoso Carlos, Giner Albero (56. Sierra Mateos), Gómez Martín, De La Peňa (41. Llamas Sánchez), Prados Aunión, Arrinas Herrera (56. Fuertes), Farisato Ferro, Martínez Muela

FK DUKLA: Řepa - Garček (41. Lohojda), Greš (62. Jardeky), Masopust (50. Král), Doležal, Kocourek (62. Douděra), Tkachenko, Bagou, Koubek (41. Vlček), Šimek, Barták