MFK Zemplín padol na Gemeri

Štyri ligové zápasy trvala víťazná séria futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Spolu s prípravnými zápasmi tréner František Šturma ťahal deväťzápasovú sériu bez prehry, až prišiel desiaty duel na pôde nevyspytateľnej Rimavskej Soboty. Na Gemeri Zemplínčania neprehrali v posledných štyroch dueloch, no tentoraz im tam ruže nekvitli a po prehre 1:2, nielen že prišli o svoju víťaznú ligovú sériu z úvodných kôl, no stratili aj lídersku pozíciu v tabuľke, na ktorej ich vystriedal MFK Lokomotíva Zvolen.

Presný zásah Samuela Bayóna Michalovčanom na víťazstvo nestačil

Kto videl zápas piateho kola na Gemeri, musel si po výsledku pretierať oči. Michalovčania totiž boli objektívne lepší, hru mali vo svojich rukách, no doplatili na koncovku, v ktorej absolútne vyhoreli. V prvom polčase zaznamenali zásluhou Bayóna vedúci gól, nemuselo však ostať iba pri ňom. Okrem toho totiž mali „šturmovci“ ďalšie gólové šance, z ktorých ale nezapršalo. Na druhej strane domáci vyťažili z minima maximum a po dvoch góloch Tomáša Chovanca v rozpätí troch minút sa mohli tešiť z druhej tohtosezónnej výhry. „Bol to pre nás veľmi nešťastný zápas. Počas celých deväťdesiatich minút sme boli lepším družstvom, len sme to nepotvrdili strelenými gólmi,“ poznamenal tréner František Šturma, podľa ktorého ďalších slov bola najdôležitejším faktorom zápasu koncovka. „V držaní lopty sme súpera ďaleko prevyšovali. Z pohľadu percent to bolo možno osemdesiat ku dvadsať v náš prospech. Chceli sme hrať futbal, súper len bránil a sústredil sa na rýchle kontry. Rozhodla však koncovka, v ktorej boli domáci efektívnejší. Po prvom polčase, v ktorom sme našu prevahu pretavili v prvý gól zásluhou Samuela Bayóna, prišla v druhom dejstve trojminútovka, počas ktorej po našich chybách domáci dvakrát skórovali a my sme navyše prišli aj o brankára Kiru, ktorý inkasoval červenú kartu. Aj počas oslabenia sme sa snažili vyrovnať a keď červenú kartu videl aj súperov hráč, hralo sa iba na jednu bránu. Gól nám však už nebolo súdené dať. Chlapcom nemôžem vytknúť nič, iba tú žalostnú koncovku. Jednoducho sme nemali šťastie. Oni počas zápasu podnikli možno päť útokov a dvakrát z nich skórovali. Na to sa však už nikto pýtať nebude, dôležité sú výsledky. Futbal je niekedy krutý a stane sa, že vyhrá aj horší tím.“

Začať novú víťaznú sériu

Tréner František Šturma tak na lavičke MFK Zemplín zaknihoval svoju prvú prehru. Po piatich zápasoch bez prehry v príprave prišla štvorzápasová víťazná ligová séria a prvej prehry sa tak český lodivod dočkal až v desiatom dueli. „Raz to muselo prísť. Mali sme väčšiu šnúru bez prehry, tá prišla až teraz,“ podotkol František Šturma. Jeho zverenci prehrou v Rimavskej Sobote nielen že prišli o štvorzápasovú víťaznú sériu, ale aj o prvé miesto v tabuľke, na ktorom ich vystriedal rovnako dvanásťbodový Zvolen. Práve Stredoslovákov privítajú Michalovčania v sobotu 30. augusta o 19.30 a v šlágri šiesteho kola teda pôjde o prvé miesto v tabuľke. Ešte predtým sa predstavia v stredu na pôde štvrtoligovej Štrby, kde ich čaká dohrávka druhého kola Slovenského pohára. „Verím, že sa z tejto prehry rýchlo dostaneme a tento týždeň naštartujeme novú víťaznú sériu, či sériu bez prehry. Nepohneval by som sa, keby sme opäť neprehrali desať zápasov,“ dodal na záver český lodivod MFK Zemplín.

Výsledky 5. kola DOXXbet ligy skupina Východ

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 2:1, 1. FC Tatran Prešov - MFK Liptovský Mikuláš 0:3, Partizán Bardejov - MFK Košice B 2:1, MFK Lokomotíva Zvolen - Dolný Kubín 1:0, Slavoj Trebišov - FK Poprad 1:1, Lokomotíva Košice - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:1.