Juniori HK Mládež ukončili sezónu dvoma víťazstvami

V netradičnom čase (piatok a sobotu) odohrali juniori HK Mládež posledné dve stretnutia nadstavbovej časti I. juniorskej hokejovej ligy. V piatok sa predstavili na ľade Brezna a v sobotu si zmerali sily s Prievidzou.

HK Brezno – HK Mládež Michalovce 3:7 (1:3, 2:0, 0:4)

V zápase boli Michalovčania lepším mužstvo, čo sa im podarilo vyjadriť aj gólovo. Prvú tretinu vyhrali s prehľadom v pomere 3:1. V druhej prišlo poľavenie, keď dovolili domácemu Breznu vyrovnať. Dobre rozbehnutý zápas však v tretej tretine dotiahli jasne do víťazného konca, keď šnúrou štyroch gólov ukončili skázu domácich.

Štatistika:

Góly: 19., 47. a 53. Ferenc, 11. a 52. Bánovský, 6. M. Hasani, 42. Dunaj. Vylúčení 8:12, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Majling, Snopko, Číž. Strely 29:40

MŠ HK Prievidza – HK Mládež Michalovce 6:9 (1:1, 3:3, 2:5)

V zápase rozhodla až tretia tretina, ktorú Zemplínčania vyhrali pomerom 5:2. Keďže v prvých dvoch dejstvách bol stav nerozhodný 4:4. V 44. minúte však T. Ferenc zavelil gólom do útoku a hetrikom sa blisol kapitán junirovo M. Hasani. Zaújimavosťou zápasu boli až dvaja trojgólový hráči a účasť až 288 divákov.

Góly: 10., 48. A 54. M. Hasani, 22., 36. a 59. Matějka, 28. Banovský, 44. Ferenc, 51. E. Hasani. Vylúčení 5:5, presilovsky 2:3, oslabenia 1:2, rozhodovali: Baluška, Štefik, Brna  strely 36:29

HK Mládež: Lorinc – Halapy, Banovský, Dunaj, Ferenc, Varchola, Gavura, Fedorko, M. Hasani, Matějka, Majerník, E. Hasani, Turcovský, Onuška, Skočný.