Mladí Orli na úvod s výhrou a prehrou

Počas minulého víkendu sa naplno rozbehla najvyššia juniorská basketbalová súťaž, v ktorej má zastúpenie aj 1. BK Michalovce. Ten účinkuje v skupine Východ a v prvých dvoch kolách sa predstavil na vlastnej palubovke Gymnázia Pavla Horova. Mladým orlom sa darilo striedavo. V sobotu po boji podľahli Espritu Košice 56:71, v nedeľu si zase pripísali prvé víťazstvo, keď rozdrvili ŠPD Rožňava 95:59. Juniori 1. BK sa najbližšie v sobotu predstavia v Spišskej Novej Vsi, doma ich uvidíme v sobotu 11. októbra, kedy o 18.00 na palubovke ZŠ Krymskej privítajú Academic ŽU Žilina.

1. BK Michalovce - Esprit Košice 56:71 (29:38)

Štvrtiny: (17:19, 12:19, 21:10, 6:23)

Michalovčania nastúpili vo svojom úvodnom extraligovom vystúpeni na domácej pôde proti košickému Espritu. Ten bol v prvej polovici zápasu lepším tímom. Jeho hráčom sa darila streľba z väčšej vzdialenosti, zatiaľ čo Orli hrali akoby v kŕči. Vyšiel im síce záver prvej štvrtiny, no potom druhá štvrtina vôbec nie a po polčase tak prehrávali o deväť bodov. Do druhého dejstva vybehli domáci ako vymenení. Rýchlo zmazali náskok súpera a na konci tretej štvrtiny vyhrávali o dva body. V tomto čase im vychádzali rýchle protiútoky, no pribúdali aj osobné chyby, čo sa im vypomstilo v záverečnej štvrtej štvrtine. Hneď v jej úvode sa vyfaulovala trojica Skvašik, Kováč a Jevočin. Orli tak ostali bez rozohrávača aj strelcov a to bolo rozhodujúcim momentom zápasu. Zhruba v polovici záverečnej štvrtiny hostia otočili výsledok vo svoj prospech a víťazstvo už z rúk nepustili. Nebyť zbytočných faulov a slabšej koncentrácie v úvode zápasu by domáci určite dosiahli víťazstvo. Žiaľ, pred peknou diváckou kulisou zaknihovali tŕpkú prehru.

Zostava a body 1. BK: Kováč 18, Laurinčík 13, Štec 10, Skvašik 7, Jankaj 4, Jevočin 2, Hospodár 2, Chrobák, Novakovský, Kincel, Podžuban.

Najviac bodov za Esprit: Hegeduš 25, Melega 10.

1. BK Michalovce - ŠPD Rožňava 95:59 (48:32)

Štvrtiny: (21:19, 27:13, 33:12, 14:15)

Aj druhý duel víkendu mal v prvej štvrtine vyrovnaný priebeh. Od druhej časti hry však domáci dominovali v streľbe a rýchlom prechode do útoku. Darilo sa im aj v obrannom doskoku. Oproti sobotňajšiemu zápasu sa dopustili menšiemu počtu stratených lôpt a hrali oveľa lepšie. Hostia na Orlov nestačili, tí na začiatku druhého dejstva úplne ovládli priebeh zápasu. V záverečnej štvrtine už tréner Svitlica zapojil do hry všetkých hráčov, čo umožnilo Rožňave aspoň trochu skorigovať nepriaznivý stav. Aj napriek tomu sa michalovskí juniori dočkali cenného víťazstva, ktoré im v ďalšom priebehu súťaže môže veľmi pomôcť.

Zostava a strelci 1.BK : Kováč 30, Skvašik 30, Laurinčík 15, Štec 10, Jankaj 3, Jevočin 3, Hospodár 2, Novakovský 2, Chrobák, Kincel, Podžuban.

Najviac bodov za ŠPD: Žiak 25, Kudela a Duck po 10.

Uverejnené: 29.09.2014 12:21:58