Iuventa sa potrápila, no z Veselí si odnáša dva body

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí tretieho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL vo Veselí nad Moravou 33:29, aj keď do prestávky ešte Zemplínčanky prehrávali 14:17. Zverenky trénera Borysa Petrovského budú mať počas najbližšieho víkendu voľno, keďže vo WHIL nasleduje reprezentačná prestávka. Najbližšie ich uvidíme v akcii v predohrávanom stretnutí štvrtého kola WHIL, v ktorom doma v stredu 15. októbra 2014 o 17.30 hod. privítajú DHK Zora Olomouc. Potom už bude nasledovať úvodný duel druhého kola Pohára EHF medzi Iuventou Michalovce a kosovským majstrom KHF Kastrioti.

Iuventa cestovala do Veselí nad Moravou bez dvoch chorých reprezentačných opôr, pivotky Horňákovej a brankárky Gubikovej. Domáci ťahali aj s prípravou deväť zápasov bez prehry a 50 minút skutočne boli aj v neustálom vedení nad Iuventou. Od stavu 27:22 v 49. minúte však Michalovce neuveriteľne zapli, nasledujúcich desať minút vyhrali 10:1, vďaka čomu sa dostali do vedenia 32:28 a napokon nervydrásajúci duel vyhrali.

Vedenia sa ujali domáce zásluhou Jasmínky Vargovej, na 1:1 vyrovnala Hruščáková. Iuventa sa osmelila, viedla 3:2, 4:3 i 5:3, lenže od tohto momentu vsietilo Veselí päť gólov za sebou a v 11. minúte po góle Slovákovej vyhrávalo 8:5! V 13. minúte domáce viedli už 10:6, ale Michalovce sa dokázali zakaždým pozviechať a nedovolili domácim výraznejšie odskočiť. Prvý polčas napriek tomu skončil vedením domácich 17:14. Navyše Iuventa išla do kabín s vylúčenou Iulliou Kucher.

Ani druhý polčas spočiatku veľa pozitív nepriniesol, Szollosiová síce v oslabení znížila na 17:15, ale zakrátko po góloch Vysloužilovej a Vargovej prehrávala 16:19 i 17:20. Szollosiová dvoma gólmi za sebou síce znížila na 20:18, no Jandásková s Vargovou znovu získali štvorgólové vedenie (22:18). Iuventa odpovedala troma gólmi v rade, kontaktný gól pridala v 41. minúte Krasko (22:21), ale znovu sa opakoval rovnaký scenár - Veselí troma gólmi v rade ušlo v 47. minúte na 25:21. Potom ešte Trehubova z pokutového hodu znížila (25:22), no Veselanky znovu dvakrát skórovali a po presnom zásahu Slovákovej viedli v 49. minúte najvyšším rozdielom v zápase - 27:22! Lenže od tohto momentu sa začali diať veci, tréner Petrovskyj si vyžiadal oddychový čas a Iuventa nasledujúcich desať minút vyhrala 10:1! Túto sériu neprerušili ani dva oddychové časy trénera domácich Ľuboša Hudáka. Iuventa sa v 59. minúte ujala vedenia 32:28, oba tímy ešte pridali po jednom góle a hoci Hruščákovej gól s klaksónom už neplatil, Michalovce si pripísali vydreté, ale veľmi cenné víťazstvo.

ŠTATISTIKA

Veselí n./M. - Michalovce 29:33 (17:14)

Pok. hody: 6/5 - 5/4, vylúčené: 1 - 6. Rozhodovali: Hanák a Pavlíček - 280 divákov.

HC: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová - Jandásková 5, Varjassiová, T. Vysloužilová 5, Vinklárková, Štetáková 2, Gajdošíková 3/1, Šustková 3, Slováková 4, Lukšíková, J. Vargová 7/4

IUVENTA: Zyková Krebs - Kucher 5, Szollosiová 7, Kišiková, Habánková 1, Nagyová, Hruščáková 3, Wollingerová 3, Krasko 1, Bačíková 1, Trehubova 8/4, Levčenko 4.

Zvyšný program 2. kola WHIL: Písek - Olomouc 25:22 (13:10), Zlín - Most 22:30 (8:19), Poruba - Partizánske 30:24 (16:13), ŠKP Bratislava - Prešov 16:30 (8:14), Šaľa - Slavia Praha : (14:12).

Zdroj: iuventa michalovce