Fantázia! Dukla zvíťazila v Bardejove a v tabuľke je už druhá

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 9. kole prvej hokejovej ligy na ľade HC 46 Bardejov hladko 4:1 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na šesť zápasov. Dvakrát sa do bardejovskej siete trafil Jakub Linet, po jednom presnom zásahu pridali Ľuboš Fajčák a Peter Čížek. Zverenci trénera Milana Staša, ktorí sa touto výhrou posunuli na druhé miesto v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 10. októbra o 17.00 privítajú v priamom súboji o prvé miesto momentálneho lídra HC 07 Detva.

V Bardejove sa v repríze posledných dvoch finálových sérii prvej ligy hral hokej ako remeň. Diváci mohli vidieť viacero gólových šancí na oboch stranách a brankári tak boli v pernamencii. Už v prvej minúte unikla domáca dvojica Juraj Prokop - Martin Segľa a po strele druhého menovaného musel betónom zasahovať Pavol Borko. Následne musel michalovský golman zasahovať opäť, keď po strele Hopkoviča tentoraz svojich zachránil vyrážačkou. Skóre sa mohlo meniť aj na druhej strane. Richard Šechný posunul puk na Ľuba Fajčáka, ktorý sa rútil sám na Palka, no bardejovský golman pekne zakročil. V 7. minúte musel byť Palko v pozornosti opäť, strela Čížeka však tesne minula jeho pravú žrď. Výborný hokej pokračoval aj naďalej. V 9. minúte Michalovčanov zavrela prvá bardejovská lajna, ani Cútt a po ňom ani Baláž Pavla Borka neprekonali. O štyri minúty konečne padol prvý gól a to do bardejovskej siete. Vladimír Urban potiahol puk do útočného pásma, posunul ho na modrú Banovskému, ktorého strelu zrazila obrana HC 46, no puk sa odrazil k Jakubovi Linetovi a ten otvoril skóre zápasu - 0:1. Následne putoval na trestnú lavicu Martin Drotár, jeho vylúčenie domáci nepotrestali a po ňom mohli inkasovať. Ľuboš Fajčák však po druhýkrát stroskotal na brankárovi Palkovi, ktorý jeho strelu vytesnil vyrážačkou. Hráči domáceho HC 46 síce presilovku nevyužili, v závere prvej tretiny nakoniec skórovali aj oni. V 19. minúte vyhral buly Cútt a Marcel Baláž krásne vymietol šibenicu Borkovej brány - 1:1. Prvá tretina však nemusela skončiť remízou. V posledných sekundách hry vybojoval puk v obrannom pásme domácich Peter Cmorej, posunul ho Jakubovi Linetovi, strelec prvého michalovského gólu však tentoraz Palka neprekonal. Ani druhá tretina nepriniesla z obidvoch strán poľavenie. Hneď v úvode išla michalovská Dukla do vedenia. Ľuboš Fajčák vystrelil spoza obráncu, Palko síce jeho pokus kryl, no vyrazil iba pred seba a následne ho Fajčák dotlačil do domácej siete - 1:2. Vyrovnané mohlo byť prakticky ihneď, Prokop našiel medzi kruhmi Martina Segľu, Borko však ostal opäť pozorný. V ďalších minútach hry sme videli až štyri vylúčenia po dve na oboch stranách a v čase, keď na trestnej lavici sedel Milan Takáč, mohla ísť Dukla do dvojgólového vedenia. Richard Šechný si položil brankára Palka, puk však za jeho chrbát tiesnený už nezasunul. Následne sa dvakrát pri šanciach Slimáka a Takáča vyznamenal Borko, a tak prišiel trest na druhej strane. Do dvojgólového vedenia poslal Michalovčanov po "žilinskej" spolupráci Šeligu s Linetom center tretej michalovskej lajny - 1:3. Linet svojím druhým gólom v zápase vyhnal z brány Matúša Palka, ktorého nahradil ďalší Matúš Adreanin. Ani ten si dlho čisté konto udržať nemusel. V 33. minúte poslal Šechný gólovú prihrávku Drotárovi, ten však nechal vyniknúť Andreaninove betóny. Domáci v záverečných minútach prvej časti vrhli všetky sily do útoku, Pavol Borko ale odolával aj naďalej. Odolal aj v záverečných sekundách, keď domáci už-už dvíhali ruky po strele Ľubomíra Sabola nad hlavy, puk ale neprešiel celým objemom za bránkovú čiaru. Aj posledná tretina priniesla veľa vzruchu pred obdivoma bránkami. Domáci sa snažili streliť kontaktný gól, čím otvárali svoju obranu. Potrestať ich mohol najskôr Schnelly a brankár Andreanin sa vyznamenal aj v 51. minúte, kedy tigrým skokom zlikvidoval gólovú dorážku Drotára. Bardejovčania sa v posledných sekundách hry odhodlali k power-play, tá však pre nich nedopadla najlepšie. Peter Čížek tridsať sekúnd pred koncom do prázdnej brány totiž upravil konečný stav zápasu na 1:4. Dukla tak vezie z Bardejova všetky tri body, posunula sa na druhé miesto v tabuľke a v piatok si to s Detvou rozdá o prvé miesto...

HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 19. Baláž (Cútt) – 13. Linet (Banovský, Urban), 22. Fajčák (Drotár, Šechný), 31. Linet (Šeliga), 60. Čížek (Majerník, Urban).

Vylúčení: 6:6, navyše Gajdoš 10. min napadnutie za hlavu. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Husár - Hric, Smerek.

HC 46: Palko (31. Andreanin) - Takáč, Slimák, Devečka, Hruška, Hopkovič, Gajdoš - Vaško, Cútt, Baláž - Segľa, Prokop, S. Saliji - Hričina, Sabol, G. Saliji - Zikmund, Šimčák, Kohutiar.

HK DUKLA: Borko - Šterbák, Kubát, Urban, Briják, Šeliga, Tkáč, Buraľ - Drotár, Šechný, Fajčák - Podsedlý, Majerník, Čižek - Cmorej, Linet, Banovský - Schnelly, Huňady, Fedorko.