Iuventa v prvom zápase rozobrala KHF Kastrioti o tridsať gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí druhého kola Pohára EHF doma nad kosovským majstrom KHF Kastrioti výrazne rozdielom tridsiatich gólov 44:14, keď už do prestávky vyhrávali 21:9. Zverenky trénera Borysa Petrovského si vytvorili takmer stopercentnú východziu postupovú pozíciu do ďalšieho kola európskej pohárovej súťaže. Odveta medzi týmito súpermi je na programe na rovnakom mieste, zajtra, t.j. v nedeľu 19. októbra 2014 o 15.00 hod.

Prvý zápas druhého kola Pohára EHF sa niesol v jasnej réžii domácej Iuventy. Tá sa oproti stredajšiemu ligovému zápasu s Olomoucom zlepšila hlavne v obrane, za ktorou stála výborne chytajúca Gubíková. Zverenky trénera Borysa Petrovského viedli v 9. minúte po dvoch góloch kridelníčok Szöllösiovej s Holešovej 4:0. Až potom sa do streleckej listiny zapísali aj hráčky kosovského majstra, konkrétne Nadica Trajkovská, ktorá upravila v desiatej minúte na 4:1. V ďalších minútach narastalo skóre v prospech domácej Iuventy. Tá v 13. minúte viedla po góle Trehubovej 8:1 a keď v 17. minúte dávala Horňáková už na 10:2, lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten však Kastrioti nepomohol, keďže o štyri minúty neskôr viedla Iuventa po góle Levčenkovej už rozdielom deviatich gólov (14:5). Následne sa na chvíľu zobudili aj hostky, ktorým sa podarilo v 23. minúte znížiť na 14:9, no odvtedy sa v prvom dejstve už do streleckej listiny nezapísali. To bola voda na mlyn michalovskej Iuventy, ktorá rýchlymi kontrami trestala každú jednu chybu kosovského majstra. V 28. minúte sa jej hráčky po góle Bačíkovej po prvýkrát ujali desaťgólového vedenia (19:9) a do konca prvého polčasu svoje vedenie natiahli až na dvanásť gólov, keď posledné slovo patrilo v poslednej minúte Trehubovej - 21:9.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Iuventa dobre bránila, viacerými zákrokmi sa blysla aj Gubíková (tá mala v zápase 60% úspešnosť) v jej bráne. Skóre druhého dejstva otvorila Szöllösiová (22:9), v 36. minúte po presnom zásahu Wollingerovej bolo už 26:10. O tri minúty neskôr dávala Holešova na 28:11 a po góle tej istej hráčky bolo v 43. minúte 30:13. Domáce hádzanárky boli naďalej pri chuti. V 44. minúte síce Katrina Beka upravila na 33:14, no to bolo poslednýkrát, čo michalovské brankárky vyťahovali loptu zo siete. Po góle Horňákovej bol v 48. minúte stav 34:14 a keď Habánkova dávala osem minút pred koncom na 37:14, lavička Kastrioti opäť reagovala oddychovým časom. Ani ten však gólostroj s chuťou hrajúcej Iuventy nezastavil, pretože tá po góle Horňákovej viedla v 55. minúte už 40:14. Do konca zápasu Iuventa napla sieť hosťujúcich golmanok ešte štyrikrát, a tak je po výsledku 44:14 pred nedeľňajšou odvetou opäť hranou v Chemkostav aréne zrejme vyriešená.

Michalovce - Kastrioti 44:14 (21:9)

Pok. hody: 3/3 - 6/1, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Iliescu a Manea (obaja Rumunsko) - 1000 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebs - Kucher 1, M. Holešová 6, Szollosiová 4, R. Vargová 1, Habánková 4/2, Horňáková 4, Nagyová 3, Hruščáková, Wollingerová 3, Krasko 5, Bačíková 5, Trehubova 5/1, Levčenko 3.

KHF: Trenoska, Zafirova, Rogova - Beka 7, Berisha, Cerkini, Delovska, Fazlija, Gashi 1, Gurgurovci, Misini, Rama 3, Salihu, Sefedini, Stagova, Trajkovska 3/1.

Uverejnené: 18.10.2014 19:40:28