MFK Zemplín s prvou domácou prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v súboji štrnásteho kola DOXXbet ligy skupina Východ na domácej pôde s Tatranom Prešov 0:1 (0:0) a prišli tak nielen o domácu neporazitelnosť, ale aj o sedemzápasovú víťaznú šnúru, ktorú ťahali v predchádzajúcich kolách. O jediný presný zásah v zápase sa postaral v 81. minúte hosťujúci Martin Dupkala, ktorý rozhodol o tom, že Šarišania vrátili Zemplínčanom prehru 2:4 z tretieho jesenného kola. Zverenci trénera Františka Šturmu sa najbližšie predstavia v sobotu 1. novmebra v Bardejove, doma ich uvidíme v sobotu 8. novembra, kedy o 13.30 privítajú Rimavskú Sobotu.

Prestížne zemplínsko-šarišské derby neprinieslo veľmi atraktívny futbal. V príjemnom slnečnom počasí, no na ťažkom teréne, sa hral v prvom polčase medzišestnástkový futbal s minimom vzruchu na oboch stranách. V 6. minúte pálil iba do bočnej siete hosťujúceho sedemnásťročného golmana Jakubecha Marcos Peréz, o sedem minút neskôr si tento mladučký brankár poradil aj s priamym kopom Bayóna. Aj v ďalších minútach prvého dejstva mali loptu na kopačkách viac hráči lídra tabuľky, no žiaľ ich akcie končili zväčša pred pokutovým územím Šarišanov. V 21. minúte prenikol cez ich obranu Bayón, jeho strela však bola zrazená na rohový kop. Krátko po uplynutí polhodiny hry dal o sebe vedieť aj tretí španielský legioinár Vernon, ktorý pálil tesne vedľa Jakubechovej brány. Keďže hostia sa dopredu prakticky nedostávali a Michalovčania boli v koncovke naďalej jaloví, prvý polčas skončil zaslúžene bez gólov 0:0.

Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Michalovčania naďalej bojovali nielen so súperom, ale aj s terénom, ktorý bránil ich kombinačnému futbalu. V ich hre navyše chýbal nápad či prekvapenie a húževnato brániaci Šarišania si tak naďalej bez problémov držali čisté konto. V 62. minúte opäť pálil Marcos Peréz, jeho strela ale chýbala presnosť. Presnú mušku našiel Perez o desať minút neskôr, no Jakubech jeho jedovku vytiahol bravúrnou "robinzonádou" na rohový kop. O tri minúty neskôr sa mladučký golman zaskvel opäť, keď vytiahol gólovú hlavičku Podhorína spod vlastného brvna. Za nevyužité šance prišiel zaslúžený trest. V 81. minúte mali Michalovčania možnosť realizovať nepriamy kop z pravej strany, ten však zahrali veľmi zle. Po Kuncovej chybe na hranici šestnástky sa hostia dostali do brejku, loptu vyviezol Kačala, ktorý ju naservíroval Martinovi Dupkalovi a ten prekonal bezmocného Matúša Kiru - 0:1. V samom závere Michalovčania zatlačili svojho súpera. Vyrovnať mohol najskôr Michal Gallo, ktorý však tiesnený minul hosťujúcu bránu a keď sa neujal ani priamy kop Dominika Kuncu z nadstaveného času, Šarišania sú prvým celokom, ktorý v tejto sezóne dobyl michalovské hradby.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 81. Dupkala

ŽK: 60. Šimčák, 72. Perez - 66. Dupkala

Rozhodoval: Straka - 1 085 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Streňo (39. Šimčák) - Morlacchi - M. Regáli, Bayón (85. A. Leško), Turík, M. Koscelník (58. Tubonemi) - D. Kunca

1. FC TATRAN: Jakubech - Kačala, P. Jacko, Štefančík, P. Leško - J. Dzurík (89. D. Jacko) - D. Leško, Katona (75. Petko), M. Poliaček, Dupkala (82. Ivanko-Macej) - P. Šafranko

Uverejnené: 25.10.2014 20:00:53