Juniorky Iuventy s prehľadom zdolali Hlohovec

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí šiesteho kola prvej ligy žien doma nad Hlohovcom rozdielom štyroch gólov 29:25 (14:9) a pripísali si na konto druhú domácu výhru za sebou. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v sobotu 8. novembra 2014 o 13.00 hod. v Nitre proti miestnemu UDHK a doma ich potom uvidíme v nedeľu 16. novembra 2014 o 17.00 hod. proti Močenku.

Úvodné minúty zápasu šiesteho kola prvej ženskej ligy sa niesli v dominancii brankárok. Hlavne hosťujúca Zuzana Haládiková privádzala michalovské strelkyne do zúfalstva. Skóre udelu otvorila až v štvrtej minúte z pokutového hodu Jana Barátová, na 2:0 zvýšila v siedmej minúte Sofia Nagyová. Hlohovec zaznamenal svoj úvodný presný zásah až v deviatej minúte, kedy sa z pokutového hodu nemýlila Danišová. Následne zmarila Haladíková domácim tri čisté šance, no aj napriek tomu strelili Michalovčanky štyri góly v rade a po presnom zásahu Vargovej si v 14. minúte za stavu 1:6 zobrala lavička hostí oddychový čas. Aj po ňom naďalej diktovali tempo juniorky michalovskej Iuventy, ktoré po ďalšom góle Vargovej zo sedemnástej minúty vyhrávali 9:4. Hostky síce kontrovali dvoma presnými zásahmi v rade, v 27. minúte po presnom zásahu Soročinovej Iuventa opäť viedla päťgólovým rozdielom (12:7). V samom závere sa obe družstvá do čierneho trafili ešte dvakrát. V poslednej minúte síce Soročinová dala na 14:8, posledné slovo ale patrilo Veronike Danišovej, ktorá spolu s polčasovou sirénou upravila na 9:14 v neprospech svojho tímu.

Ani v druhom dejstve Michalovčanky nepripustili zmenu deja zápasu. Aj naďalej si totiž udržiavali viacgólové vedenie. Po presnom zásahu Holešovej viedli v 38. minúte 17:12, o päť minút neskôr po presnom zásahu Dankovej už rozdielom šiestich gólov (20:14). O šesť gólov vyhrávali Michalovčanky aj o deväť minút neskôr, kedy Barátová upravil na 25:19. Keď následne Iuventa zaznamenala dva góly v rade, v 54. minúte bolo za stavu 27:19 rozhodnuté, že dva body zostanú na Zemplíne. V samom závere ešte predviedla strelecký koncert hosťujúca Tulipánová, ktorá šiestimi gólmi v záverečnej štvorminútovke skorigovala vedenie michalovskej Iuventy na 29:25, no aj tak nič nezmenila na tom, že michalovské juniorky si pripísali štvrté víťazstvo v sezóne a na domácej palubovke sú naďalej stopercentné.

Michalovce jun. - Hlohovec 29:25 (14:9)

Pok. hody: 4/3 - 7/6, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Gedeon a Vydra - 50 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková, Dziurová, Danková 1, Chorovská 2, Kniežová, R. Vargová 3, Soročinová 4/1, Grobelníková, Nagyová 7, Ščerbáková, Šimková 1, Barátová 7/2, M. Holešová 4.

HC SPORTA: Haládiková, Dávidková - Potisková 1, Uhríková, Gašparovičová, Moravčíková, Janková, Danišová 8/6, Pavlíková, S. Sedláčková, Kašníková 1, Tulipánová 11, Krajčovičová, Petreková, Luščonová 4.

Zdroj: iuventa michalovce (foto: Peter Brendza)

Uverejnené: 02.11.2014 20:45:09