Michalovská Dukla zdolala Bardejov a je znova lídrom

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v šlágri 20. kola prvej hokejovej ligy nad tímom HC 46 Bardejov 5:3 a opäť sa prepracovali na prvú priečku tabuľky. V piatok čaká zverencov trénera Milana Stašu o túto priečku poriadný boj, keď sa predstavia na ľade druhej Detvy.

V šlágri dvadsiateho kola prvej ligy sa hral zápas ako remeň. Pekná divácka návšteva videla stretnutie bohaté na gólové šance, ale aj veľa bojovnosti, či tvrdosti, ktoré takisto k hokeju patria. Šlágru teda nechýbalo absolútne nič. V 5. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Šeliga, Bardejovčania ale presilovku zahrali veľmi zle, po necelej minúte sa faulu dopustil aj ich hráč Cútt a hralo sa teda štyria na štyroch. Pri menšom počte hráčov na ľade unikol hosťujúcej obrane Peter Čížek, ktorý krásne našiel Petra Cmoreja a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. Aj v ďalších minútach sa hral svižný hokej. Michalovčania mohli zvýšiť svoje vedenie v polovici prvej časti, kedy hrali 49 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, tú ale nevyužili. V pätnástej minúte sa ďalšieho faulu dopustil Radovan Cútt, domáci ale jeho vylúčenie nepotrestali. Paradoxne najväčšiu šancu si vypracovali po návrate bardejovského útočníka na ľad, kedy Banovský v čistej šanci prestrelil Andreaninovu svätyňu. V samom závere prvej časti dali o sebe vedieť aj hostia. Tí mohli vyrovnať, no proti bol Karel Němec, ktorý vychytal v čistej šanci ich kapitána Ondreja Gmittera.

Aj v druhej tretine sa hral svižný hokej hore - dole. Hostia získali v 22. minúte presilovku a pri vylúčení Petra Cmoreja sa podarilo strelou od modrej vyrovnať Radovanovi Cútttovi – 1:1. Následne hráči Bemaca pohrdli tým, aby sa dostali do vedenia, keďže nevyužili dlhočíznu stodesaťsekundovú presilovku o dvoch hráčov. Za to prišiel zaslúžený trest. Domáci síce nepotrestali následne vylúčenie Hopkoviča, no po jeho návrate na ľad našiel spoza brány Podsedlý Lineta a ten opäť poslal Duklu do vedenia - 2:1. Michalovčania sa ale z vedenia dlho netešili. Už po dvadsiatich dvoch sekundách totiž Bardejovčania odpovedali Dominikom Šimčákom - 2:2. Následne sa mohlo meniť skóre na oboch stranách. Najskôr zaváhal v čistej gólovej pozícii Banovský, na druhej strane sa Němec vyznamenal pri obrovskej šanci Garipa Salijiho. Päť minút pred koncom mal obrovskú šancu poslať Duklu do vedenia Patrik Huňady, no Andreanin v bráne Bardejova čaroval.

Do tretej tretiny tak obe tímy vstúpili za nerozhodného stavu, no ten dlho neostal. V 43. minúte napriahol od modrej Martin Drotár a Dukla opäť viedla 3:2. V polovici tretej tretiny mal na hokejke rozhodnutie počas presilovky Igor Halás, ktorého teč však tesne minul bardejovskú bránu. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. V 52. minúte vyrazil Němec strelu Baláža iba pred seba a Dominik Šimčák strelil svoj druhý gól v zápase – 3:3. Začínalo sa teda odznova. Hostia však urobili faul v útočnom pásme a vylúčenie Poláčeka potrestal Peter Čížek – 4:3. Následne Bardejovčania vrhli všetky sily do útoku. V niektorých momentoch si vytvorili doslova drvivý tlak, no aj napriek power-play sa im vyrovnať nepodarilo a v závere inkasovali do prázdnej brány piaty gól z hokejky Igora Halása – 5:3.

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 7. Cmorej (Linet), 28. Linet (Podsedlý, Čížek), 44. Drotár, 54. Čížek (Šeliga) pres/1, 60. Halás – 23. Cútt (Gmitter) pres/1, 28. Šimčák (Sabol), 52. S.Saliji (Cútt)

Vylúčení: 5:9, navyše G. Saliji (B) 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay - Riš, Vyšný. Divákov: 1200.

HK DUKLA: Němec - Kubát, Šterbák, Drotár, Urban, Tkáč, Šeliga, Briják – Halás, Šechný, Fajčák - Čížek, Majerník Podsedlý - Schnelly, Linet, Cmorej - Banovský, Huňady, Fedorko.

HC 46: Andreanin - Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Polaček, Hopkovič, Macejko, Devečka – Baláž, Cútt, Gmitter - S.Saliji, Prokop, G.Saliji - Hričina, Vaško, Mar.Segľa - Kohutiar, Sabol, Šimčák.

Uverejnené: 12.11.2014 21:02:27