Iuventa podľahla Brašovu o tri góly

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v úvodnom zápase tretieho kola Pohára EHF, keď doma podľahli rumunskému Brašovu 28:31 (16:18). Zverenky trénera Borysa Petrovského budú aj v nasledujúcich dňoch pokračovať v nahustenom programe, keďže už v stredu 19. novembra 2014 o 18.00 hod. sa predstavia v Šali v rámci predohrávky 9. kola WHIL, nuž a v nedeľu 23. novembra 2014 ich o 17.00 hod. stredoeurópskeho času čaká pohárová odveta v rumunskom Brašove.

Po stredajšej jedenásťgólovej výhre nad Slaviou Praha (34:23) sa čakalo, ako sa zraneniami zdecimovaný káder Iuventy dokáže vysporiadať s druhým ťažkým zápasom v priebehu štyroch dní. Úvod prvého duelu tretieho kola Pohára EHF vyšiel lepšie aktuálnemu slovenskému majstrovi. Ten po góloch dvoch Ukrajiniek Krasko a Levčenko viedol v 2. minúte 2:0. Hostky však odpovedali rovnakou mincou a po presnom zásahu Laury Chiper bolo v 5. minúte vyrovnané (2:2). Nasledne sa zo sedmičky nemýlila kanonierka rumunského vicemajstra Bradeanu a Brašov po prvýkrát v stretnutí viedol (2:3). Michalovčanky však Horňákovou vyrovnali a vyrovnaný stav bol aj po góle Trehubovej z 11. minúty (5:5), Následne sa presne trafila Levčenko a po góle Szollosiovej z rýchleho trháku po úspešnom zákroku Gubikovej si za stavu 7:5 pre Iuventu zobrala lavička hostí oddychový čas. Hostkám sa hneď po ňom dvoma gólmi v rade podarilo vyrovnať, no v sedemnástej minúte sa presne trafila Julia Kucher a slovenský majster opäť viedol dvojgólovým rozdielom (9:7). O dva góly vyhrávala Iuventa aj v 19. minúte, kedy Trehubová upravila na 10:8, no o tri minúty neskôr už bolo po presnom zásahu Laury Chiper opäť vyrovnané (12:12) a oddychový čas si zobral aj tréner Iuventy Borys Petrovskyj. Ten jeho zverenky nakopol, pretože ďalšiu trojminútovku vyhrali 3:1 a Levčenko v 25. minúte upravila na 15:13. Dvojgólovým rozdielom viedli Michalovčanky ešte aj v 26. minúte, kedy Krasko dávala na 16:14, no potom prišli štyri góly Brašova v rade a do šatní tak išli s vedením 18:16 hostky.

V samom úvode druhého dejstva síce Patrícia Wollingerová priblížila Iuventu na rodziel jedného gólu (17:18), hostky ale trestali každú jednu chybu Michalovčaniek a po góle Neagu vyhrávali v 34. minúte 21:18. Krasko síce o dve minúty neskôr znížila opäť na rozdiel jedného gólu (20:21) a potom rovnakou mincou odpovedali aj Wollingerová (21:22) so Szollosiovou (22:23), no desať minút pred koncom viedol Brašov po góle Zamfir už rozdielom štyroch gólov (23:27). Iuventa opäť zdvihla hlavu, Holešová v 51. minúte dávala na 25:27 a po úspešne realizovanej sedmičke Trehubovej v 54. minúte bolo opäť iba o gól (26:27). Sila Brašova sa však ukázala vždy, keď sa Iuventa priblížila. Aj teraz hostky odpovedali dvoma gólmi v rade a definitívne tak zlomili odpor domáceho družstva. V 59. minúte bolo po góle Tacalie opäť o štyri góly (26:30). Posledné slovo ale patrilo Terke Szollosiovej, ktorá rovnako s klaksónom stanovila skóre zápasu na 27:30 a pred odvetou je tak bližšie k postupu do osemfinále tretieho najsilnejšieho európskeho pohára rumunský vicemajster.

Michalovce - Brašov 28:31 (16:18)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 3 - 6. Rozhodovali: Miščuk a Rožkov (obaja Ukrajina) - 1550 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebsová - Kucherová 3, M. Holešová 1, Szollosiová 7, R. Vargová, Habánková, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová 2, Bajčiová, Krasková 2, Bačíková, Trehubova 8/3, Levčenková 2.

ASC CORONA 2010: Mirca Olariu, Dedu - Dinca, Bondar 2, Chiper 3, Bradeanu 5/4, M. Neagu 3, Tacalie 2, Hotea 7, Briscan, Apetrei 2, Ratiu 1, Tudor, Pricopi, Zamfir 6.

Uverejnené: 15.11.2014 20:40:58