Iuventa po sedemgólovej prehre končí v Pohári EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF žien 2014/2015 v 3. kole. Zverenky trénera Borysa Petrovského neuspeli v konfrontácii s ASC Corona 2010 Brašov ani v jednom stretnutí. Po minulotýždňovej domácej prehre 28:31 podľahli Zemplínčanky rumunskému favoritovi aj v nedeľňajšej odvete rozdielom siedmich gólov 27:34 (12:18).

Už úvodné minúty naznačili, že v nedeľu sa prekvapenie na palubovke rumunského vicemajstra nebude konať. Brašov dobre vstúpil do zápasu, hneď na začiatku si utvoril štvorgólový náskok - 6:2 v 8. min a 8:4 v 12. min. Aj ďalší priebeh vyznieval jednoznačne v prospech Corony, ktorá po I. polčase vyhrávala 18:12. Krátko po zmene strán svietilo na ukazovateli skóre už hrozivých 23:13. Iuventa, ktorá mala na zápasovej súpiske už aj doteraz dlhodobú maródku Geričovú, však päťgólovou šnúrou odvrátila rysujúci sa debakel. Rozdiel piatich presných zásahov bol aj za stavu 23:28. Brašovčanky zdramatizovanie duelu nepripustili, v závere kontrolovali vedenie, ktoré ešte mierne navýšili na konečných 34:27.

Brašov - Michalovce 34:27 (18:12)

Pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Todorovičová a Prastalová (obe Bosna a Hercegovina) - 1000 divákov.

ASC CORONA 2010: Mirca Olariu, Dedu - Dinca 2, Bondar 2, Chiper 5, Bradeanu 8/6, M. Neagu, Cirstea, Tacalie 3, Hotea 2, Briscan 3, Apetrei 1, Ratiu 1, Tudor, Pricopi 1, Zamfir 5.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebsová - Kucherová 4, M. Holešová, Szollosiová 2, R. Vargová 1, Geričová, Habánková 5, Horňáková, Nagyová, Wollingerová 6, Krasková 1, Bačíková, Trehubova 6/4, Levčenková 2.

Hlas:
Borys Petrovskyj (tréner Iuventy Michalovce): "Citeľne nám chýbala pivotka Horňáková, ktorá nemohla zasiahnuť do hry pre zranenie členka. Šancu dostali mladé hráčky, ktoré bojovali, ale bolo vidieť rozdiel v kvalite, keďže hrali proti rumunským reprezentantkám. V druhom polčase sme pri narastajúcom vedení domácich zmenili obranu. Zafungovalo to, začali sme sa doťahovať, ale už bolo málo času. Z výsledkov oboch duelov je zrejmé, že postúpil tentoraz lepší tím Brašova, ktorý môže pomýšľať aj na celkový triumf v Pohári EHF."

Zdroj: iuventa michalovce