files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Noc s Andersenom – Lampiónový sprievod zaujal aj okoloidúcich

Každý rok sa  pri príležitosti osláv narodenín veľkého dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena koná medzinárodné podujatie  Noc s Andersenom v knižniciach Slovenska, Česka, Poľska i Slovinska. Táto akcia pre deti prebiehala tiež v knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach a to vo večerných hodinách z 26.- 27. mareca 2010.

 
Podujatie bolo zameraná na podporu čítania a čitateľskej gramotnosti deti a mládeže. Zúčastnili sa ho detskí čitatelia so svojimi učiteľkami zo Základnej školy, T.J. Moussona. „Účasť detí bola veľká, čo nás nesmierne potešilo“ povedala Majvitorová. Deti strávili noc v knižnici medzi svojimi najobľúbenejšími knihami. Na tento večer knižnica Gorazda Zvonického pripravila bohatý program. V úvode mladí čitatelia zložili „Sľub spáčov“, po ktorom nasledovala rozprávka. Ich pozornosť upútala rozprávka bábkového divadla z Košíc, kde hlavnou hrdinkou bola nevesta Myška, ktorá mala zálusk na krásavca Myšiaka. Po nej čakala deti ozajstná „Kráľovská večera“, tá im dodala potrebnú energiu na dlhú noc strávenú v knižnici. Aby preukázali aj svoje zručnosti a schopnosti, pracovníčky knižnice prichystali pre deti „Tvorivú dielňu“, kde si vytvárali z korálikov náramky priateľstva. Nezabudlo sa ani na „Chat Andersen“. Na „chate“ si deti mali možnosť vymeniť svoje skúsenosti a zážitky so spáčmi z Českej republiky, Slovinska a Poľska. Najzaujímavejší program celého večera bol „Lampiónový sprievod“ cez pešiu zónu v centre mesta Michaloviec. Zaujal nielen samotné deti, ale aj okoloidúcich Michalovčanov. „Niektorí si ich dokonca odfotili. My starší sme si lampiónovým sprievodom pripomenuli prvomájový sprievod, bolo to pekné“, poznamenala s úsmevom Majvitorová. Záver vyvrcholil v „Ceste odvahy a Polnočnom čítaní“ s baterkou pod perinou, ktoré pre všetky deti prinieslo najočakávanejšie dobrodružstvo. „Noc s Andersenom sa podľa očakávaní pracovníčok mestskej knižnice naplnila a tešia sa spolu s deťmi na ďalšie stretnutie o rok.

                       Martina Králiková
Uverejnené: 10.04.2010 17:06:50 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/pjqn30z0ectb08f8.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.