Topoľany opäť prehrali, tentokrát doma

Tohtoročná "šťuka" III. futbalovej ligy FK Topoľany opäť prehrali. Tentokrát v šlágri dvadsiateho kola doma podľahli Bardejovu. Opäť toho veľa neukázali a v tabuľke sú už štvrtí.

Od úvodných minút Bardejovčania diktovali tempo zápasu. V 6.minúte Hanuščák z uhla mieril ponad bránu. Po desiatich minútach duelu Bučko z voleja ohrozil brankára Komendu. V 21.min. sa Bučko chystal hlavičkovať do brány. Jeho úmysel však pozorný Komenda vystihol. Loptu vyboxoval do stredu ihriska. Po polovici prvého dejstva Kundra zahral roh. Palša posunul loptu na Hanuščáka. Jeho efektné nožničky však zmenu skóre nepriniesli. V ďalších fázach zápolenia si Komenda hravo poradil so slabými pokusmi Kundru a Cenkera. V 37.min. z ľavej strany zahral priamy kop Vasiliak. Loptu zachytil kapitán Adamišin, ktorého nebezpečná hlavička minula pravú žrď topolianskej svätyne. Veľmi zakríknutí Zemplínčania dali o sebe ako-tak vedieť až v 42.minúte! Pokus Ukrajinca Fljaška bol však len propagačný. O minútu veľmi skúsený Šafranko napriahol. Jeho štipľavú strelu však vynikajúci Komenda bravúrne zneškodnil.

Skóre sa jedinýkrát zmenilo na začiatku II.polčasu. V 47.min. nikým nekrytý exligista Seman napriahol a jeho nádherná a nechytateľná strela k pravej žrdi zabezpečila favoritovi ďalšie treťoligové víťazstvo. V 53.min. stredom ihriska individuálne prenikol rýchlonohý Kundra. Jeho strelu Komenda odvrátil na roh. O minútu aktívny Šafranko z prvej mieril vedľa brány. V 55.min. sa nevydarene zastreľoval jeho protihráč Bubenko. Po dvoch tretinách šlágra kola nebezpečný Bučko v páde netrafil topoliansku svätyňu. V 70.min. agilný Seman realizoval priamy kop. Tvrdá strela po zemi poriadne popálila prsty neprekonateľného gólmana Komendu. Nezohrané Topoľany si jedinú gólovú príležitosť vytvorili až v 72.minúte! Po Bubenkovom priamom kope Milovanovičova hlavička tesne minula bránu. O dve minúty výborný Vasiliak opečiatkoval bránu domáceho celku. V poslednej štvrťhodine stretnutia sa už nič podstatné neudialo. Vedúci Bardejov jednoznačne predčil svojho súpera. Zaznamenal úplne zaslúžené víťazstvo.

Topoľany - Bardejov 0:1 (0:0)

Gól: 47.Seman, ŽK: Souare Tidiane (Topoľany), pred 150 divákmi rozhodoval Koňár.

Topoľany: Komenda - Horňák, Praščák (66.Lorinc), Chovan, Dimitrijevič - Milovanovič, Souare Tidiane, Bubenko, Fljaško - Kozák (83.Jacko), Kandala.

Bardejov: Molčan - Hanuščák (79.Peregrim), Palša, Kandráč, Cenker - Seman, Kundra (72.Kuhajdík), Šafranko, Adamišin - Vasiliak, Bučko (76.Pisárik).

Zvyšné výsledky III. ligy:
V. Opátske - Lok. Košice 1:0, V. Šariš - Snina 1:1, Giraltovce - Sobrance 3:0, Stropkov - Sp. Podhradie 2:3, N. Hrušovj - Barca 1:0, V. Tatry - Krásna 2:0, Sabinov - Svidník 0:3.