MFK Zemplín začal prípravu hladkou výhrou

Víťazstvom 7:0 sa skončila prvá herná previerka michalovských futbalistov v rámci prípravy na jarnú časť sezóny. Jesenný líder DOXXbet ligy skupina Východ takýmto výsledkom zdolal treťoligový ŠK Futura Humenné, keď o takejto hladkej výhre rozhodli „šturmovci“ šesťgólovým uragánom v druhom dejstve.

Michal Hamuľak zaznamenal do siete svojho materského klubu tri góly

Spokojnosť s prvým polčasom

V prvom polčase to ešte na takéto rázne víťazstvo nevyzeralo. Hostia totiž mali dostatok síl, umne bránili a favoritovi zabraňovali v tom, aby sa dostával do šancí. Michalovčania tak skórovali iba raz, keď sa presadil strelou spoza šestnástky Miguel Calvo. „Prvý polčas môžem hodnotiť z našej strany kladne. Hrali prevažne hráči, ktorí u nás pôsobili aj na jeseň. Bolo lepšie presúvanie, dostupovali sme k súperovi. Prišla však chyba z našej strany a inkasovaný gól,“ poznamenal tréner humenskej ŠK Futura Martin Tongeľ, ktorého zverenci po prestriedaní v druhej štyridsaťpäťminútovke až šesťkrát inkasovali. „V druhom polčase sme obaja striedali hráčov. Zatiaľ čo domáci poslali aj teraz na ihrisko kvalitu, my sme poslali mladých chlapcov a na výsledku sa to nakoniec prejavilo. Aj preto ten druhý polčas veľmi hodnotiť nechcem.“

V dobrom svetle sa ukázal ľavák Aleksandr Muziciuc. Jeho súboj s Petrom Jakubčom z diaľky sleduje ďalší skúšaný hráč Tomáš Chovanec

Kvalita sa potvrdila po zmene strán

Gólostroj domácich sa naplno rozbehol až v druhom polčase, kedy sa trikrát do siete materského klubu trafil Michal Hamuľak, dvakrát skóroval Dominik Kunca a jeden gól pridal aj rekonvalescent po operácii kolena Španiel Joan Caballero. „Bol to typický prvý zápas po dlhej prestávke. Aj keď sme po polčase vyhrávali iba rozdielom jedného gólu, o víťazstvo som sa nebál, pretože som vedel, že sa naša kvalita prejaví. Rozdiel totiž pri druhej a tretej lige je, a ten sa ukázal v druhom polčase,“ rozhovoril sa michalovský lodivod František Šturma, ktorý následne dodal. „Hlavným motívom tohto zápasu bolo, aby si chlapci po dvoch mesiacoch zahrali a z tohto pohľadu duel proti Humennému splnil účel. Aj preto som chcel na úvod prípravy slabšieho súpera. Všetko teda ide podľa plánu a náš tréningový proces pokračuje od pondelka ďalšími cyklami. Teraz nás už budú čakať aj ťažší súperi, ako napríklad v sobotu Košice. S nimi to bude určite ťažší zápas.“

Srbský stopér Milan Gajič nepresvedčil Františka Šturmu o tom, že je lepší, než hráči čo v Michalovciach hrávali na jeseň

Zaujal Muziciuc, Gajič na odchode

V kádri MFK Zemplín sa objavilo oproti jeseni aj šesť nových tvári. Dve „staronové“ sa dokonca uviedli gólmi. Michal Hamuľak, ktorý končí hosťovanie v českom Slovane Liberec zaznamenal tri presné zásahy a gól zaknihoval aj navrátilec po operácii kolena, stopér Joan Caballero.

Po operácii kolena hlási návrat španielsky stopér Joan Caballero, ktorý sa hneď uviedol aj gólom

Trénera Františka Šturmu zaujímali aj výkony hráčov, ktorí sú v metropole Zemplína na skúške. Všetci dostali v sobotňajšom súboji dostatok príležitosti ukázať svoj potenciál. V bráne celý zápas strávil Patrik Macej (na skúške z Baníka Ostrava), celý duel odohrali srbský stopér Milan Gajič a moldavský ľavák Aleksadnr Muziciuc, no a v prvom polčase sa na hrote predstavil aj Tomáš Chovanec. Ten je na skúške z Rimavskej Soboty. „Keďže Humenné patrí k slabším súperom, ich výkony sme príliš nemohli porovnávať. Čo sa týka tréningov pôsobia dobre. Páči sa mi hlavne ľavák Muziciuc, ktorý ukázal viacero dobrých vecí. Odohral v najvyššej moldavskej súťaži už vyše 50 zápasov, čo je aj vidieť. V dobrom svetle sa ukázal v útoku aj Tomáš Chovanec. Je škoda, že nedal gól, jeho prínos pre družstvo však budeme môcť hodnotiť až v ďalších prípravných zápasoch. No a čo sa týka srbského obrancu Gajiča, s tým sa pravdepodobne rozlúčime, pretože nie je lepším od tých, ktorých tu máme k dispozícii a ako sme zdôrazňovali, posilnia nás iba hráči, čo budú lepší od tých, ktorí hrali na jeseň,“ podotkol michalovský lodivod. Ten nás následne informoval o ďalšom programe prípravy. „Prvý týždeň prípravy bude trošku špecifický. Trénovať budeme dvojfázovo. Dopoludnia chceme trénovať na ihrisku a popoludní to zase budú tréningy zamerané na kondíciu a silu.“