Trojgólová výhra michalovskej Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí dvanásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Partizánskym 25:22, keď do prestávky viedli 13:8. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia znovu za riekou Moravou, keď ich v sobotu 31. januára 2015 o 18.00 hod. čaká stretnutie v Písku. Doma ich uvidíme o rovné dva týždne, keď v sobotu 7. februára 2015 o 17.30 hod. privítajú tím trénera Jána Packu HC Veselí nad Moravou.

Úvod zápasu dvoch slovenských účastníkov nadnárodnej súťaže sa niesol v opatrnom duchu, a tak nečudo, že diváci na prvý gól čakali až do 4. minúty, kedy skóre otvorila hosťujúca Miriam Šimáková. Iuventa dosiahla svoj prvý gól v šiestej minúte. Vtedy presne mierila Viktoria Krasko a keď sa vzápätí z rýchleho brejku nemýlila Mária Holešová, Iuventa sa po prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia – 2:1. Michalovčanky viedli o jeden gól aj v 10. minúte, kedy presne z pokutového hodu mierila Trehubová. Keď na začiatku štrnástej minúty skórovala z rýchleho protiútoku Szöllösiová, tréner HK Slávia Peter Olšavský reagoval oddychovým časom. Ten ale prevahu Iuventy nespomalil, ba naopak. Hneď po ňom totiž opäť skórovala Szöllösiová (16:13) a keď sa v 22. minúte z rýchleho protiútoku presadila Wollingerová, Michalovčanky vyhrávali 9:5. Štvorgólovým rozdielom viedli domáce hráčky aj dve minúty pred koncom, kedy sa opäť strelecky presadila Wollingerová – 11:7. Posledné sekundy duelu vyšli lepšie domácim hádzanárkam. Tie sa po premenenej sedmičke Trehubovej dostali do vedenia 13:8 a takýto stav ostal až do polčasovej prestávky.

Tak, ako prvé dejstvo skončilo, premenenou sedmičkou Trehubovej to druhé začalo (14:8). Naturalizovaná Slovenka takto naštartovala výbornú päťminútovku svojho družstva, ktoré po góle Levčenkovej v 35. minúte viedlo už 17:9. Vzápätí opäť skórovala Levčenko a keď sa v 37. minúte aj napriek oslabeniu presadila aj Bačíková, za stavu 19:9 si zobral tréner hostí Peter Olšavský ďalší oddychový čas. Ten hosťujúcu Sláviu nabudil, keďže tá hneď po ňom zaznamenala tri góly v rade (19:12). Habánková síce v koncovke trápiacu sa Iuventu poslala v 41. minúte do vedenia 22:13, no potom začali hostky ukrajovať z náskoku slovenského majstra. Keď na začiatku 55. minúty znížila Michnová už na 24:20, zdalo sa, že záver môže byť dramatický. Zápas ešte viac zdramatizovala tri minúty pred koncom hosťujúca Vasičová, ktorá znížila už iba na rozdiel troch gólov (24:21). Nagyová ale následne definitívne upokojila domáce hráčky, no posledné slovo patrilo hosťujúcej Michnovej, ktorá stanovila konečné skóre zápasu na 25:22.

Michalovce - Partizánske 25:22 (13:8)

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 7 - 4, navyše ČK: 57. Szokeová (Partizánske, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Karlubík a Dvorský - 1000 divákov.

IUVENTA: Zyková, Gubiková, Krebs - Kucher 1, M. Holešová 1, Szöllösiová 5, Gerič 1, Habánková 1, Horňáková, Nagyová 1, Wollingerová 3, Krasko 2, Bačíková 1, Trehubová 5/3, Levčenko 3, Geci 1.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Vasič 5, Blažeková 2, Szokeová 2, Kankulová, Radovanovič, Michnová 7/2, Bettáková 4, Gregušová, Kapsová, Gajdošová, Krajčovičová, Hollá 1, Šimáková 1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 24.01.2015 20:31:04