Michalovské volejbalistky s dvoma výhrami

Volejbalistky VK Michalovce sa v ďalšom súťažnom kole prvej ženskej ligy predstavili v domovskej telocvični Strednej Zdravotnej školy, kde privítali posledný celok tabuľky VK Humenné. Michalovčanky napokon potvrdili rolu favorita a po výhrach 3:1 a 3:0 sa opäť vyšvihli na druhé miesto tabuľky.

Posledná januárová nedeľa sa niesla v telocvični Strednej zdravotníckej školy vo volejbalovom duchu. Odohrali sa tu tri dvojzápasy rôznych volejbalových líg. Ako prvé na ihrisko vyšli kadetky VK Michalovce, ktoré chceli potrápiť lídra tabuľky zo Sniny. Najsilnejšiemu družstvu v súťaži však nedokázali klásť veľký odpor a oba zápasy prehrali hladko 0:3.

Ďalšie v poradí boli prvoligové hračky VK Michalovce, ktoré v dvojzápase privítali pre zmenu posledné družstvo tabuľky VK Humenné. Domáce začali veľmi dobre a súperovi toho veľa nedovolili. Humenčanky v prvých dvoch setoch získali iba osemnásť bodov a hladko ich prehrali. V treťom sete ale prišlo poľavenie z domácej strany, čo súper okamžite potrestal. „Začali sme robiť chyby, ktoré v prvých dvoch setoch v našej hre vidieť nebolo. Aj keď sa nám podarilo zrovnať na 20:20, väčšiu snahu v závere ukázali Humenčanky a tretí set zaslúžene vyhrali,“ poznamenal tréner VK Michalovce Juraj Vetrecin. Jeho zverenky sa vo štvrtom sete vrátili k hre z úvodu zápasu a potom, čo dovolili súperkám získať iba trinásť bodov, zaslúžene doviedli prvý z duelov do víťazného konca. Začiatok druhého bol na vlas totožný s tým prvým. V prvom sete v ňom dominovali hráčky favorita, ktoré  ho v pohode vyhrali. V druhom však zase prišlo poľavenie... „Opäť sme sa nevyhli hluchým pasážam. Zatiaľ, čo v prvom sete sme hrali dobre a tvrdým podaním sme držali súpera v šachu, druhý set nám nevyšiel. Prakticky celý čas boli vo vedení Humenčanky, ktoré vyhrávali už 24:20. V samom závere ale prišlo aj ku chybám z ich strany a nakoniec sme tento set doviedli po výhre 27:25 do víťazného konca. V treťom sete nám už súper veľa problémov nenarobil a v pohode sme tak vyhrali hladko 3:0,“ poznamenal tréner VK Michalovce Juraj Vetrecin, ktorého družstvo sa tak v prvej lige žien skupina Východ posunulo na druhé miesto tabuľky.

Posledný dvojzápas volejbalovej nedele zaobstarali michalovskí muži. Hráči VK Štart Odeta Michalovce privítali celok Veľké Kapušany B, ktorý v súťaži majstrovstiev zemplínskeho regiónu zdolali 3:1 a 3:0 a takisto sa udržali na druhom mieste tabuľky.