Dukla podľahla Bardejovu a je naďalej na piatom mieste

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v zápase 42. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC 46 Bardejov 3:6 a poriadne si tak skomplikovali účasť v prvej štvorke. Dve kolá pred koncom sú Michalovčania na piatom mieste s dvojbodovou stratou na štvrtý Liptovský Mikuláš (ten má ale o jeden odohratý zápas viac). Najbližšie sa "vojaci" predstavia v piatok Detve, základnú časť ukončia v utorok 3. februára o 17.00 domácim duelom proti Prešovu.

Michalovčania, ktorí nastúpili v bráne po dlhšom čase s Ivanom Fedorom, mali výborný vstup do zápasu. Už v druhej minúte nebezpečne vypálil Tomáš Banovský, na druhej strane Fedor dobre zasiahol pri šanciach dvoch Martinov Gajdoša aj Segľu. V prvej šesťminútovke oba tímy prežili oslabenia a po tom michalovskom domáci prvýkrát potešili svojich fanúšikov. Richard Šechný si nakorčuľoval spoza brány a „filigrantsky“ nachytal hosťujúceho Matúša Palka - 1:0. Vzápätí hostia nevyužili druhú presilovku a rovnakou mincou odpovedali aj Michalovčania. Po nej ostali v útočnom pásme, Buraľ napriahol od modrej a Tomáš Banovský tečoval jeho strelu do siete. Hostia vycítili, že je zle a zapli na vyššie obrátky. Proti ním však stál skvelý Fedor, ktorý si v závere prvej tretiny dvakrát poradil so šancami Samira Salijiho.

Od druhej tretiny sa obraz hry postupne menil. Keď v prvej tretine dominovali domáci, v druhej sa zápas vyrovnal a to nielen herne, ale aj z pohľadu skóre. Veľmi dôležitý moment prišiel v 23. minúte, keď na trestnú lavicu putoval Filip Podsedlý a jeho vylúčenie už po ôsmych sekundách potrestal Radovan Cútt - 2:1. Tento gól Bardejovčanov nakopol a ten istý hráč v 26. minúte vyrovnával na 2:2. Michalovčania sa ale nevzdávali a už po štyridsiatich sekundách ich opäť poslal po vyhratom buly Lineta do vedenia Igor Halás - 3:2. Diváci aj naďalej videli výborný zápas. Hneď po inkasovanom góle mohli udrieť hostia, Prokopova strela však skončila na Fedorovej hornej žŕdke. V 31. minúte ale už bolo vyrovnané. Fedor síce najskôr kryl strelu Samira Salijiho, na dorážku Mikušoviča už nemal nárok. Vzápätí dvakrát iba do Matúša Palka mieril Jakub Kubiš a jeho prihrávku do bardejovskej siete neposlal ani Filip Podsedlý. Posledné minúty druhého dejstva patrili hosťom. Tí v záverečnej päťminútovke prišpendlili Duklu do jej pásma, Fedor však svojich podržal a udržal tak po druhej tretine nerozhodný výsledok.

V záverečnej časti už dominovali „našľapanejší“ Bardejovčania. Tí v tretej tretine ovládli priebeh hry a už v prvej päťminútovke mohli trikrát skórovať. V 46. minúte už ale Ivan Fedor kapituloval po strele Hričinu a keď o minútu neskôr prešiel ako nôž maslom michalovskou obranou Marcel Baláž, bolo za stavu 3:5 o víťazovi rozhodnuté. Michalovský brankár Ivan Fedor putoval na striedačku, jeho miesto zaujal mladík Okoličány. Ten si však čisté konto dlho neudržal, keďže už o niekoľko sekúnd zakončil famóznu dvojminútovku hostí Juraj Prokop, ktorý uzavrel skóre duelu na 3:6. V zostávajúcich minútach sa už zápas iba dohrával a hostia tak dokráčali k víťazstvu, ktoré si za priebeh záverečnej časti zaslúžili.

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov 3:6 (2:0, 1:3, 0:3)
Góly: 7. Šechný (Rožník, Drotár), 12. Banovský (Buraľ, Podsedlý), 27. Halás (Čížek) - 24. Cútt (Baláž, S.Saliji) pres/1, 26. Cútt (Baláž, Takáč), 31. Mikušovič (Baláž), 46. Hričina (Vaško, Šimčák), 47. Baláž (Cútt), 49. Prokop (Hopkovič)
Vylúčení: 6:6, navyše Fedor 10. min. nešportové správanie - M. Segľa 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Majling - Riš, Šoltés. Divákov: 1084.
HK DUKLA: Fedor (47. Okoličány) - Kubát, Šterbák, M. Bednár, Boboš, Šeliga, Tkáč, Briják, Buraľ - Rožník, Šechný, Drotár - Halás, Linet, Čížek - Méry, Majerník, Schnelly - Kubiš, Podsedlý, Banovský.
HC 46: Palko - Slimák, Takáč, Hruška, Korenko, Gajdoš, Hopkovič, Kohutiar, Šimčák - S. Saliji, Cútt, Baláž - M. Segľa, Mikušovič, Gmitter - Hričina, Sabol, Vaško - G. Saliji, Prokop, Lušnikov.

Uverejnené: 28.01.2015 20:15:49