Dva víťazné tajbrejky volejbalistiek VK Michalovce

Dôležité štyri body vydolovali z nedeľňajšieho priameho súboja o druhú priečku v tabuľke volejbalistky VK Michalovce. Zverenky trénera Juraja Vetrecina v dvojzápase prvej ligy žien skupina Východ privítali vo svojej telocvični Strednej zdravotnej školy celok Slávia TU Košice, ktorú nakoniec dvakrát zdolali 3:2. V oboch zápasoch sa teda rozhodovalo v skrátenej hre a v oboch boli úspešnejšie domáce hráčky.

V prvom zápase lepšie začali hosťujúce hráčky. Tie si v prvom sete od začiatku udržiavali mierny náskok a ten udržali až do konca prvého setu, ktorý vyhrali 25:22. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Michalovčanky si v jeho úvode vypracovali šesťbodové vedenie a hoci sa Košičanky v závere dotiahli na dva body, lepšie nervy mali domáce hráčky VK, ktoré druhý set vyhrali 25:23. Najdramatickejšie boli tretí a štvrtý set, kde sa vedenie striedalo z jednej strany na druhú. Oba sety sa rozhodovali až v závere a keďže obe družstvá si uchmatli po jednom sete (tretí vyhrali Košičanky 26:24, štvrtý Michalovčanky 27:25), o víťazovi zápasu musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom síce domáce hráčky na úvod prehrávali 0:3, no potom prišiel obrat pri podaní Zuzana Kisidayovej, keď Michalovčanky získali osem bodov v rade. Svoj náskok už do konca nepustili, ba navyše skóre ešte navýšili vo svoj prospech a po víťazstve 15:5 si na svoje konto pripísali cenné víťazstvo 3:2 na sety.

Aj druhý zápas tabuľkových susedov mal podobný priebeh. V prvom sete jasne dominovali Košičanky, ktoré si od úvodu vypracovali viacbodový náskok a ten udržali až do konca setu, ktorý vyhrali jasne 25:10. Ani druhé dejstvo nenapovedalo obrat v stretnutí. Hráčky Slávie TU totiž naďalej pod vysokou sieťou dominovali a hoci bol tento set vyrovnanejší, na jeho konci sa tešili Košičanky z výhry 25:21. V treťom sete sa obraz hry zmenil. Domáce hráčky si zhruba v jeho polovici vytvorili šesťbodový náskok a napokon si ho po výsledku 25:19 uchmatli vo svoj prospech. Veľmi dramatický bol štvrtý set. V ňom sa obe družstvá striedali vo vedení, pevnejšie nervy ale mali Michalovčanky, ktoré ho vyhrali 25:23. Rovnaký priebeh mali aj rozhodujúci tajbrejk. Aj v ňom sa obe družstvá striedali vo vedení, no nakoniec sa z výhry, ako aj z dvoch bodov, tešili Michalovčanky, ktoré v skrátenej hre triumfovali po výsledku 15:13 a aj druhý zápas proti tabuľkovému susedovi vyhrali 3:2.

VK Michalovce - Slávia TU Košice 3:2 (-22, 23,-24, 25, 5)
VK Michalovce - Slávia TU Košice 3:2 (-10,-21, 19, 23, 13)
VK Michalovce: Obermanová, Borčíková, Záviská, Šalatová, Mitrová, Čontofalská, Szotáková, Koščová, Germušková. Tréner: Juraj Vetrecin
TU Košice: Mareková, Bučková, Mitríková, Mravčáková, Michalíková, Valová, Marcinová, Kerpčárová, Simová, D. Chymičová, T. Chymičová. Trénerka: Daniela Chymičová

Uverejnené: 08.02.2015 19:30:24