Semifinálový mečbal je fuč, rozhodne sa v piatok na Liptove

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série play-off prvej ligy na domácom ľade s tímom MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 a v série je tak vyrovnané 2:2. O postupujúcom do semifinále sa teda rozhodne v piatok na ľade Liptovského Mikuláša.

Aj štvrtý zápas napínavej štvrťfinálovej série nesklamal nasadeným, kvalitou či dramatickosťou. Obaja tréneri spravili vo svojich formáciách mierne zmeny, ktoré viac prospeli Liptákom. V úvodnej päťminútovke obe družstvá nevyužili presilové hry. V 7. minúte išiel na trestnú lavicu za napadnutie hlavy a krku Marcel Šterbák. Jeho vylúčenie síce hostia nepotrestali, no v 12. minúte už z ich strany zahrmelo. Po kombinácii prvého útoku a perfektnej prihrávke mladíka Matúša Sukeľa otvoril skóre duelu podobne ako v utorok Ivan Roháč - 0:1. Michalovčania sa rozbiehali o dosť ťažšie ako deň predtým. K nakopnutiu im nepomohli ani dve presilovky v druhej polovici prvej tretiny. Ku vyrovnávajúcemu gólu mal v nich najbližšie akurát Štefan Majerník, ktorý nevyužil na skórovanie prihrávku Richarda Šechného. Vyrovnávajúci gól na hokejke mal v záverečných sekundách prvej časti aj Peter Čížek, Juraj Hollý však jeho strelu kryl. Druhá tretina priniesla bitku o každý centimeter ľadu. Jej tón udali opäť Liptáci, ktorí hneď po 68 sekundách strelili svoj druhý gól. Na konci akcie bol Martin Trochta - 0:2. Michalovčania sa síce za nepriaznivého stavu viac začali tlačiť do útočného pásma, dlho ale nevedeli nájsť recept na dobre brániacich Liptákov. Až v 37. minúte puk dotlačil za chrbát Juraja Hollého Martin Drotár - 1:2. Hneď o trinásť sekúnd mohlo byť vyrovnané. Hosťujúcej obrane unikol Jakub Linet, ktorého Juraj Kuric zastavil iba za cenu faulu a hlavný arbiter Jura nariadil trestné strieľanie. To však center druhej michalovskej lajny zahodil. Úvodné minúty tretej tretiny priniesli drvivý tlak domácich, obrana Mikuláša ale odolávala ďalej. Domácej Dukle sa nepodarilo využiť ani vyše sto sekundovú presilovku štyroch proti trom, v ktorej mal vyrovnanie na hokejke opäť Jakub Linet. Nedáš dostaneš sa ukázalo na druhej strane. Hosťom vyšiel brejk a Trochta ich na dvakrát poslal opäť do dvojgólového vedenia - 1:3. Domácim hokejistom ostávalo na vyrovnanie niečo vyše deväť minút. Viackrát sa síce dostali do útočného pásma hostí, zase však narazili na v defenzíve konsolidovaného súpera. Aj napriek tomu sa im podarilo streliť kontaktný gól. Stoštrnásť sekúnd pred koncom pri signalizovanom vylúčení zblízka presne trafil Martin Tkáč – 2:3. Vyrovnávajúci gól ale aj napriek obrovskej snahe a power-play nepadol. Michalovčania tak nevyužili postupový mečbal a o postupujúcom do semifinále sa tak rozhodne v piatok na Liptove.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Stav série 2:2
Góly: 37. Drotár (Bednár, Šechný), 59. Tkáč (Čížek, Majerník) – 12. Roháč (Sukeľ, Števuliak), 22. Trochta (Roháč, Kadlubiak), 52. Trochta (Uhrík, Števuliak)
Vylúčení: 8:7, navyše Šterbák 10. min. napadnutie hlavy a krku, Boboš 10. min. nešportové správanie - Janči 10. min. napadnutie zo zadu, Roháč 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura – Beniač, Bogdaň. Divákov: 2000.
HK DUKLA: Fedor - Boboš, Šterbák, Bednár, Šeliga, Tkáč, Dvořák, Buraľ - Banovský, Šechný, Drotár - Podsedlý, Linet, Halás - Méry, Majerník, Čížek - Kubiš, Huňady, Schnelly.
MHK 32: Hollý - T. Devečka, Nitrianský, Hriňa, Kadlubiak, Mezovský, Janči, Moravčík - Sukeľ, Bartík, Macík - Roháč, Trochta, Števuliak - Uhrík, Piatka, Kuric - Poliaček, Janček.

Uverejnené: 11.02.2015 20:44:21