files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Mesto Michalovce ocenilo najlepších športovcov

Rok 2014 bol pre michalovských športovcov plodný na úspechy. Predstavitelia mesta sa tak ako každý rok rozhodli oceniť tých najlepších jednotlivcov či kolektívy z kategórii seniorov, dorastencov a žiakov. Slávnostmný akt sa uskutočnil práve vo štvrtok 5. marca v slávnostnej sále Mestského úradu. Zo spomenutého aktu vám prinášame fotogalériu a takisto pripájame aj zoznam ocenených. 

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Michalovce za rok 2014 v kategórii dospelých
Jednotlivci
Jaroslav PAVLOV  
člen Atletického clubu Michalovce kategória „C“  do 50 - 59 rokov
- 3. miesto na 17. ročníku Oblastnej bežeckej ligy región Michalovce - Sobrance
- 5. miesto na 17. ročníku Čečehovského polmaratónu - za účasti 125 pretekárov
- 6. miesto na 30. ročníku Podvihorlatského maratónu - za účasti 65 pretekárov
- 6. miesto na 9. ročníku polmaratónu Košice – Seňa - za účasti 130 pretekárov
- 3. miesto na 22. ročníku Behu O Štít mesta Michalovce - za účasti 87 pretekárov
- 5. miesto na 22. ročníku Michalovskej hodinovky - za účasti 60 pretekárov
- 4. miesto na 37. ročníku Kločovskej “5“- za účasti 130 pretekárov
- účastník na 90. ročníku MMM v Košiciach
- absolvoval z Kalendára OBL najviac pretekov – 19 (z celkového počtu 21) na tratiach od 5 km po maratón

Martin LAZOR
člen ŠK Comenium pri 4. ZŠ na Ul. J. A. Komenského
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 100 m
- 1. miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 60 m
- 6. miesto na Majstrovstvách SR v behu na 200 m
- 7.miesto na Majstrovstvách SR v behu na 100 m
Trénerom je MUDr. Gabriel Valiska

Lucia GUBIKOVÁ
členka HK Iuventa Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 Majsterka Slovenskej republiky v kategórii žien
- v súťažnom ročníku 2013/2014 1. miesto vo WHIL hádzanárok
- v súťažnom ročníku 2013/2014 víťazka Slovenského pohára
- v súťažnom ročníku 2013/2014 osemfinále Európskeho pohára - EHF
- účastníčka Majstrovstiev Európy 2014
Trénerom bol Ján Packa, aktuálne je trénerom František Urban

Peter KOLESÁR
člen ŠK Zemplín Michalovce - oddiel judo:
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii veteráni vo váhe do 90 kg
- 7. miesto na Majstrovstvách Európy vo váhe do 90 kg
Trénermi športovca sú Viliam Kohút a Gabriel Čopák

Martin DROTÁR
člen HK Dukla Michalovce
- útočník družstva štartujúceho v I. lige mužov
- v súťažnom ročníku 2013/2014  2.miesto v I. lige mužov
- odohral 54 ligových zápasov s bilanciou 18 gólov a 28 asistencií
- 16. miesto v štatistických ukazovateľoch súťaže
- 3. miesto v klubovej produktivite
Trénermi športovca sú Peter Tirpák a Štefan Tóth

Matúš KIRA
člen MFK Zemplín Michalovce
- člen družstva štartujúceho v Doxxbet - II. futbalovej lige mužov
- je brankárom družstva
- v súťažnom ročníku 2013/2014  2. miesto v Doxxbet lige - II. lige mužov
- pri celkovom počte 12 štartujúcich družstiev
- v súťažnom ročníku 2014/2015  1. miesto v Doxxbet lige - priebežne
Trénerom je František Šturma

Ladislav LECHAN st.
člen ŠK Zemplín Michalovce - silový trojboj, disciplína tlak na lavičke, zdravotne postihnutý športovec vo váhe do 88 kg
- 3. miesto na Svetovom pohári v Egeri (Maďarsko) - výkonom 145 kg
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Bánovciach nad Bebravou - výkonom 137, 5 kg
- 23. miesto z 52 účastníkov na Majstrovstvách sveta v Dubaji
- reprezentant Slovenskej republiky v kategórii telesne postihnutých športovcov
Trénerom je Michal Čapla - reprezentačný tréner pre telesne postihnutých

Vladimír HAMADEJ
člen Klubu vojakov v zálohe Michalovce, kategória strelecký viacboj:
- 1. miesto a titul majstra Slovenskej republiky na Majstrovstvách Slovenskej republiky v streleckom viacboji v Príbelciach výkonom 459, 53 bodov zo 60 nominovaných pretekárov
- 5. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky ako člen družstva Klubu vojakov v zálohe                     

Dominik ENGEL
člen MMA klubu Michalovce
- Majster sveta v grapplingu - zápasení 2014
- vicemajster sveta v MMA 2014
Trénerom je Tibor Šimonič

Pavol DLUGOŠ
člen motoristického Marlau Klubu Michalovce
- na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni v 1 preteku získal 1. miesto, v 2 preteku – 2. miesto
- na Masarykovom okruhu v Brne v 3 preteku získal 2. miesto, vo 4 preteku – neštartoval
- na Slovakia Ringu v 5 preteku získal 1. miesto, v 6 preteku – 1. miesto
- na Panonia Ringu v 7 preteku získal 3. miesto, v 8 preteku – 1. miesto
- na Slovakia Ringu v 9 preteku získal 1. miesto, v 10 preteku – 1. miesto
- 3. miesto v triede do 1600 ccm na Myslavskom kopci (Košice)
- celkove 2. miesto v Slovenskom okruhovom pohári v triede do 1600 ccm a 3. miesto v triede do 1600 ccm na Myslavskom kopci (Košice)

Janka BENCUĽÁKOVÁ
členka Fitnes klubu Jána Berdyho:
- 5. miesto na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v kategórii Physique,
- 3. miesto na Medzinárodných majstrovstvách SR v zmiešaných pároch - za účasti 11 štartujúcich párov
- 2. miesto na Medzinárodné majstrovstvá Maďarska v kategórii fitness figúra - za účasti 11 fitnesiek
- 3. miesto na Medzinárodné majstrovstvá Maďarska v kategórii Physique - za účasti 6 fitnesiek
- 1. miesto na Medzinárodné majstrovstvá Maďarska v zmiešaných pároch - za účasti 6 párov
- 3. miesto na Majstrovstvách sveta v Nitre v zmiešaných pároch - za účasti 14 párov.  
- zaradená do reprezentačného výberu SR
Trénerom je Ján Berdy

Ladislav KANÓC
- člen KST Turista Michalovce, člen najstaršieho michalovského Klubu slovenských turistov  
- v klube vyhodnotený ako najaktívnejší člen
- zúčastnil sa väčšiny uskutočnených podujatí v klube
- podieľal sa na príprave viacerých akcií v domovskej organizácii, ktoré aj úspešne viedol
- venuje sa hlavne pešej turistike, občas aj vysokohorskej
Trénerom je Anton Hasák

Kolektívy:
Ženy HK Iuventa Michalovce
- majsterky Slovenska pre súťažný ročník 2013/2014,
- v súťažnom ročníku 2013/2014  1. miesto WHIL žien - Slovensko-česká interliga hádzanárok, pri celkovom počte 12 štartujúcich družstiev
- v súťažnom ročníku 2013/2014  víťazky Slovenského pohára
- osemfinále Európskeho pohára - EHF 2014.
Trénerom družstva bol Ján Packa, aktuálnym trénerom je František Urban

Muži HK Dukla Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 obsadili 2. miesto v I. lige mužov
- pri celkovom počte 12 štartujúcich družstiev.
Trénermi družstva sú Peter Tirpák a Štefan Tóth
 
Muži ŠK ZEMPLÍN Michalovce – silový trojboj
- v súťažnom ročníku 2013/2014  3. miesto na Majstrovstvách Slovenska, pri počte 9 štartujúcich družstiev
- 2. miesto v pohárovej súťaži v Častej
- 3. miesto miesto na Majstrovstvách Slovenska v Bánovciach nad Bebravou
- 3. miesto v celkovom bodovom hodnotení SR
Trénerom družstva je Ladislav Lechan st.

Muži MFK ZEMPLÍN Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014  2. miesto v Doxxbet lige - II. lige mužov
- pri celkovom počte 12 štartujúcich družstiev
- v súťažnom ročníku 2014/2015  1. miesto v Doxxbet lige - priebežne
Trénerom družstva bol Ondrej Duda, aktuálnym trénerom je František Šturma

Légia Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014  2.miesto v I. slovenskej bridžovej lige
- pri počte 8 štartujúcich družstiev
Trénerom družstva je Gabriel Hinďoš

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Michalovce za rok 2014 v kategórii mládež
Kategória-žiactvo
Jednotlivci:
Martin VARADY
mladší žiak ŠK Zemplín Michalovce - oddiel judo
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v kategórii mladší žiaci
- 1.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii mladší žiaci
- 1.miesto Medzinárodná Veľká cena  Banská Bystrica, Bardejov, Michalovce, Martin
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Jaslo /Poľsko/- za účasti pretekárov zo 4 štátov
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Nový Bydžov /ČR/- za účasti pretekárov z 5 štátov
- menovaný je na 1. mieste vo Východoslovenskom rebríčku a na 7. mieste v celoslovenskom rebríčku v kategórii mladších žiaci
Trénermi sú Peter Kittan, Antónia Mullerová a Gabriel Čopák

Dáša ŠINKAROVÁ
mladšia žiačka Športového klubu stolného tenisu Michalovce
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska v zmiešanej štvorhre
- 2.miesto na Majstrovstvách Slovenska vo štvorhre
- 2.miesto na Majstrovstvách Slovenska v jednotlivcoch
- všetky tieto umiestnenia získala v kategórii mladšie žiačky
- na Majstrovstvách SR štartovalo prvých 24 dievčat z celoslovenského rebríčka
- 3.miesto na Slovenskom pohári mládeže v kategórii mladšie žiačky v Považskej Bystrici za účasti 52 štartujúcich,
- 3.miesto na Slovenskom pohári mládeže v kategórii mladšie žiačky v Majcichove za účasti 49 štartujúcich
- reprezentantka Slovenskej republiky na Satelit tour 2014 v Topoľčanoch - 2. miesto v súťaži družstiev na Slovak Cadet Open Bratislava.
Trénerom je Dmitrij Šinkar

Simon RIGÁSZ
starší žiak Športového klubu Comenium Michalovce
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 60 m
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v skoku do diaľky
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 300 m
- 6.miesto na halových Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 60 m
- člen štafiet v behu na 4x60 m a 4x300 m, v ktorých získal 2x1 miesto na Majstrovstvách kraja a 2x3 miesto na Majstrovstvách SR
- všetky tieto umiestnenia získal v kategórii starších žiakov
- reprezentoval SR do 15 rokov v behu na 300 m za účasti 5 štátov Európy (v Slovinsku)
Trénerom je  Miloš Tkáč

Sylvia MAŤAŠOVÁ
staršia žiačka Hokejového klubu Mládež Michalovce, útočníčka družstva štartujúceho v I. lige starších žiakov
- v kategórii starší žiaci na jeseň tohto súťažného ročníka odohrala 8 zápasov, dala 1 gól, mala 4 asistencie za čo získala 5 bodov
- zaradená do reprezentačného výberu Slovenskej republiky žien do 16 rokov /U-16/
Trénerom je Ivan Boržík

Marián DZURJO
starší žiak MFK Zemplín, mužstva štartujúceho v I. lige starších žiakov skupiny Východ:
- 1. miesto v nadstavbovej časti východ - stred
- víťaz 10. ročníka memoriálu B. Benedika a vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja
- v družstve hráva na poste útočníka
- reprezentant Slovenskej republiky do 15 rokov
Trénerom je Martin Melník

Daniela MARCINČÁKOVÁ
mladšia žiačka HK Iuventa Michalovce
- v družstve hráva na poste spojky
- 1.miesto na Krajských majstrovstvách žiačok
- 2.miesto na Majstrovstvách SR                                                                            
- 2.miesto na medzinárodnom turnaji Enjoy Handball Cup, 1.miesto na medzinárodnom turnaji Kempa Cup
Trénerom je Henrich Marcinčák

Branislav SOKIRKA
starší žiak Florbalového klubu Michalovce
- víťaz Slovenského pohára
- Školský majster Slovenska v kategórii mladší žiaci
- 2. miesto v Slovenskej lige,
- hráva na poste útočníka,
- je kapitánom družstva,
- v lige odohral 19 zápasov a dosiahol 56 gólov.
Trénerom je Tomáš Matina

Dominik TERTINSKÝ
mladší mini žiak družstva 1. BK Michalovce
- v družstve hráva na poste rozohrávača
- je kapitánom družstva
- táto kategória je pre najmladších mini basketbalistov hrajúcich súťaže na Slovensku pre ročník narodenia 2004
- ako člen družstva bol v 8 zápasoch najlepším strelcom, keď zaznamenal 76 bodov
- ako líder tímu priviedol družstvo k prvému miestu v tabuľke po prvej časti súťaže, keď sa podarilo zdolať aj družstvá z bášt basketbalu ako Svit a Spišská Nová Ves.
Trénerkou je Zuzana Maľuková

Martina SABOVČÍKOVÁ
staršia žiačka 1. BK-D Michalovce
- v družstve hráva na poste krídla
- najužitočnejšia hráčka Žiackej basketbalovej ligy 2013/2014
- členka víťazného družstva
- v súťažnom ročníku 2014/2015 v Oblastnej súťaži OHK Východ v kategórii kadetky a staršie žiačky po základnej časti je s družstvom na 2. mieste, najužitočnejšia hráčka družstva mala štatistické ukazovatele s priemerom 11 bodov, 4 doskoky a 6 ziskov lopty  na zápas
- 1.miesto na medzinárodnom turnaji v Poľsku, členka All stars tímu s priemerom 9 bodov na zápas
- 2.miesto na medzinárodnom turnaji v Michalovciach, členka All stars tímu s priemerom 10 bodov a 4 doskoky na zápas  
Trénerom je Peter Šandor

Dávid GAJDOŠ
s
tarší žiak Plaveckého klubu Orca Michalovce
- 2 x 2.miesto na Letných majstrovstvách SR starších žiakov v disciplíne 100 m a 200 m prsia
- 2 x 1.miesto na Jarných majstrovstvách Východoslovenskej oblasti II. kolo v disciplíne 200 m prsia, 50 m voľný spôsob a 2. miesto 50 m motýlik
- 2 x 2. miesto v disciplíne 50 m a 100 m prsia a 3. miesto  na 200 m prsia na Medzinárodných pretekoch Veľká cena Dolného Kubína
- 3 x 1. miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob, 50 m a 100 m v disciplíne prsia, 2. miesto na 100 m voľný spôsob a 3. miesto na 50 m znak na Medzinárodných pretekoch Veľká cena Liptova
- 2 x 2. miesto v disciplíne 50 m a 100 m prsia na Medzinárodných pretekoch Cena Popradu
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m prsia a 3. miesto na 100 m voľný spôsob na Jarných majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v I. kole
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m prsia a 2. miesto na 50 m voľný spôsob na Medzinárodných pretekoch Pohár priateľstva
- 2. miesto v disciplíne 200 m prsia na Medzinárodných pretekoch v Miškolci
- 3 x 1. miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob, 50 m a 100 m prsia a 2. miesto 100 m voľný spôsob na Medzinárodných pretekoch Cena mesta Humenné
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m prsia a 2. miesto 50 m voľný spôsob na Medzinárodných  pretekoch Cena PK Humenné
- 3. miesto v disciplíne 100 m prsia na Medzinárodných pretekoch Pohár Trenčína
- 2 x 2.miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky na  Jesenných majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v II. kolo
- 3 x 1.miesto v disciplíne 100 m voľný spôsob a na 100 m a 200 m prsia na  Jesenných majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v II. kolo
- 2 x 1.miesto v disciplíne 100 m a 200 m prsia na  Zimných majstrovstvách SR starších žiakov
- člen reprezentačného družstva SR mladších juniorov
- zaradený do Útvaru Talentovanej Mládeže  
Trénerkou je  Katarína Hamadejová

Kolektívy
Žiaci ŠK Zemplín JUDO Michalovce:
- súťažný ročník 2014/2015 3.miesto na Majstrovstvách SR v súťaži družstiev, pri počte 6 štartujúcich družstiev
Trénermi družstva sú Viliam Kohút, Gabriel Čopák a Peter Kittan

Družstvo mladších žiačok ŠKST Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky družstiev mladších žiačok
- pri počte 8 štartujúcich družstiev (víťaz každého kraja)
Trénerom je Dmitrij Šinkar

Družstvo starších žiakov Florbalového klubu Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii starších žiakov, pri počte 32 družstiev v regionálnych ligách z ktorých 8 finalistov postupovalo na MSR
- víťazi Slovenského pohára
- v tomto súťažnom ročníku 2014/2015 pribežné 2.miesto v celoslovenskej ligovej súťaži
Trénermi sú  Gerhard Puchír a Tomáš Matina

Družstvo mladších a starších žiačok HK Iuventa Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 1.miesto Majstrovstvách kraja
- v súťažnom ročníku 2013/2014 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky
- v súťažnom ročníku 2014/2015 1.miesto priebežne
- pri počte 8 štartujúcich družstiev
Trénerom družstva Henrich Marcinčák

Družstvo starších žiakov ŠK COMENIUM pri IV. ZŠ:
- v ročníku 2013/2014 2.miesto na Majstrovstvách kraja
- v ročníku 2014/2015 5.miesto na Majstrovstvách SR
- pri počte 70 štartujúcich družstiev
Trénermi družstva sú Severín Činčár, Miloš Tkáč a Jaroslav Semko

Kategória-dorast
Jednotlivci
Dominika KINCELOVÁ
dorastenka a juniorka ŠK Zemplín Michalovce - oddiel judo:
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii žien vo váhe do 48 kg
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii dorasteniek vo váhe do 44 kg
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii junioriek vo váhe do 44 kg
- 3.miesto v súťaži družstiev v I. Slovenskej národnej lige v kategórii žien
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii dorasteniek vo váhe do 44 kg
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii junioriek vo váhe do 44 kg
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii žien vo váhe do 48 kg
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Pezinok – za účasti 5 krajín
- 1.miesto Medzinárodný turnaj v Považskej Bystrici – za účasti 9 krajín
- 1.miesto Medzinárodný turnaj v Galante  – za účasti 7 krajín
- 9.miesto na Európskom pohári v Záhrebe (Chorvátsko) – za účasti 23 krajín
- 1.miesto Medzinárodný turnaj v Baku (Azerbajdžan) – za účasti 25 krajín
- 1.miesto Medzinárodný turnaj v Baku(Azerbajdžan) – za účasti 25 krajín
- 2.miesto Dunajský pohár v Piliscabe (Maďarsko) v súťaži družstiev
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Waršava (Poľsko) v kategórii dorasteniek – za účasti 35 krajín
- 5.miesto Medzinárodný turnaj Waršava (Poľsko) v kategórii junioriek – za účasti 35 krajín
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Gradec (Slovinsko) – za účasti 27 krajín
- 1. miesto v celoslovenskom rebríčku dorasteniek
- menovaná je reprezentantka Slovenskej republiky a východoslovenského kraja v kategórii dorasteniek a junioriek.
Trénermi sú Viliam Kohút a Gabriel Čopák

Andrej TOMČI
junior Plaveckého klubu Orca Michalovce
- postup do 16 členného finále v kategórii juniorov na  Letných majstrovstvách Slovenskej republiky juniorov a seniorov  v disciplíne 50 m znak(konečné 10. miesto),pri počte 39 štartujúcich pretekárov
- postup do 16 členného finále v kategórii juniorov na Medzinárodných pretekoch Grand Prix Slovakia juniorov a seniorov  v disciplíne 50 m znak(konečné 7. miesto), pri počte 55 štartujúcich pretekárov
- 2.miesto Jarné majstrovstvá Východoslovenskej oblasti II. kolo v disciplíne 200 m znak
- 4. miesto v disciplíne 50 m znak na Medzinárodných pretekoch Veľká cena Dolného Kubína
- 5. miesto v disciplíne 100 m znak na Medzinárodných pretekoch Banskobystrický pohár
- 1. miesto v disciplíne 100 m voľný spôsob a 3. miesto v disciplíne polohové preteky na Medzinárodných pretekoch Veľká cena Liptova
- 8. miesto v disciplíne 50 m znak na Medzinárodných pretekoch Cena Popradu
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m znak na Jarný majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v I. kole
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m znak na Medzinárodných pretekoch Pohár priateľstva,
- 2 x 3. miesto v disciplíne 50 m a 100 m voľný spôsob na Medzinárodných pretekoch Pohár priateľstva
- 4 x 1. miesto v disciplíne 50 m a 100 m voľný spôsob, 50 m a 100 m znak a 2. miesto 50 m motýlik na Medzinárodných pretekoch Cena mesta Humenné,
- 2 x 1. miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob a 100 m znak a 3. miesto 100 m voľný spôsob na Medzinárodných pretekoch Cena PK Humenné
- 8. miesto v disciplíne 100 m polohové preteky na Medzinárodných pretekoch Pohár Trenčína
- 1.miesto Jesenné majstrovstvá Východoslovenskej oblasti II. kolo v disciplíne 100 m znak
- zaradený do Útvaru Talentovanej Mládeže.  
Trénerkou je Katarína Hamadejová

Samuel KOVÁČ
junior družstva 1. BK Michalovce:
- v družstve hráva na poste rozohrávača alebo krídla
- v sezóne 2013/2014 člen družstva juniorov 1. BK Michalovce, družstvo obsadilo 1. miesto v Oblastných majstrovstvách, kde bol nosným hráčom a druhým najlepším strelcom družstva
- v individuálnych herných štatistikách v 22 zápasoch zaznamenal 329 bodov s priemerom takmer 15 bodov na zápas
- v sezóne 2014/2015 reprezentuje družstvo mesto Michalovce v celoslovenskej dorasteneckej lige juniorov
- vyniká najmä streleckou produktivitou, keď v 13 zápasoch zaznamenal 231 bodov s priemerom takmer 18 bodov na zápas
- v počte úspešných pokusov za 3 body je na 4. mieste zo všetkých hráčov súťaže
- v štatistike získaných faulov je na 8. mieste
Trénerom je Marinko Svitlica

Pavol REGENDA
dorastenec HK Mládež Michalovce, družstva štartujúceho v I. Dorasteneckej lige:
- v družstve hráva na poste útočníka
- v súťažnom ročníku 2013/2014 hral v Michalovciach kde v individuálnych herných štatistikách dal v 22 zápasoch 24 gólov, mal 18 asistencií, čím získal 42 bodov   
- v súťažnom ročníku 2014/2015 hráva v Spišskej Novej Vsi kde v individuálnych herných štatistikách dal v 34 zápasoch 11 gólov, mal 16 asistencií, čím získal 27 bodov
- zaradený do širšieho reprezentačného výberu Slovenskej republiky do 16 rokov /U 16/.      
Trénermi sú  Ivan Králik a Martin Šiška

Jozef VAJS
dorastenec MFK Zemplín Michalovce, družstva štartujúceho v I. Dorasteneckej lige U19
- v družstve hráva na poste stredného záložníka
- reprezentant Slovenskej republiky do 18 rokov      
Trénerom je Albert Rusnák

Sofia NAGYOVÁ
staršia dorastenka HK Iuventa Michalovce
- v družstve hráva na poste krídla
- súťažný ročník 2013/2014 Majsterka Slovenskej republiky v kategórii žien
- súťažný ročník 2013/2014 1.miesto vo WHIL-Slovensko-českej interlige hádzanárok
- súťažný ročník 2013/2014 víťazka Slovenského pohára
- súťažný ročník 2013/2014 postup do osemfinále Európskeho pohára – EHF
- 2. miesto v Česko-slovenskom pohári
- ako juniorská reprezentantka Slovenskej republiky sa zúčastnila na majstrovstiev Európy
Trénerom je František Urban

Ladislav LECHAN ml.
junior ŠK Zemplín Michalovce - silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 66 kg
- 4. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky s výkonom 80 kg
- 1. miesto v pohárovej súťaži /Michalovce/ s výkonom 85 kg
- 4. miesto na medzinárodnom pohári SNP s výkonom 90 kg
Trénerom je Ladislav Lechan st.

Juraj GAVALA
junior Kickbox klubu Michalovce vo váhe do 84 kg
- na Slovak Open - 2.miesto v kick light jr.
- 3. miesto v light contact sn.,
- na Wako Majstrovstvách SR – 1. miesto v light contact
- 1. miesto v kick light
- na Wako Majstrovstvách sveta 2014 juniorov a kadetov v ITA – 2. miesto v kick light
- na medzinárodnom turnaji Czek Open v Prahe – 1. miesto v light contact
- 2. miesto v kick light
- reprezentant SR Slovenského zväzu kickboxu
Trénerom je Ľuboš Takáč

Adrián BODNÁR
dorastenec Boxerského klubu Zemplín 1950 vo váhe do 81 kg
- je pretekárom v 1. dorasteneckej boxerskej lige
- 3. miesto na Majstrovstvách SR v Nitre, za účasti 8 pretekárov
Trénerom je Ivan Adámek

Kristián KUDRÁČ
dorastenec MMA klubu Michalovce
- Majster Slovenska 2014 v MMA
- vicemajster Česko – Slovenska 2014 v grapplingu – zápasení
Trénerom je Tibor Šimonič

Dávid MAKARA
dorastenec Fitnes klubu Jána Berdyho
- 2.miesto  na Grand Prix v Komárne pri počte 6 štartujúcich pretekárov
- 2.miesto na Medzinárodných majstrovstvách Európy v Karlových Varoch pri počte 4 štartujúcich pretekárov,
- zaradený do reprezentačného výberu Slovenskej republiky      
Trénerom je Peter Doležal

Kolektívy:
Dorastenci ŠK Zemplín JUDO Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014 5.miesto v I. dorasteneckej lige pri počte 7 štartujúcich družstiev
Trénermi družstva sú Viliam Kohút a Gabriel Čopák

Staršie dorastenky Hádzanárskeho klubu  Iuventa Michalovce
- v súťažnom ročníku 2013/2014  1.miesto v I. dorasteneckej lige – Majsterky SR
- v súťažnom ročníku 2014/2015  1.miesto v I. dorasteneckej lige- priebežne
- pri počte 10 štartujúcich družstiev v tejto súťaži
- 2.miesto v Československom pohári
- 2. miesto na medzinárodnom turnaji Ingema
- 3. miesto na turnaji v Maďarsku
Trénerom družstva je František Urban

Dorastenci Hokejového klubu Mládež Michalovce:
- účastník I. dorasteneckej ligy
- v súťažnom ročníku 2013/2014 družstvo obsadilo 2.miesto
- v súťažnom ročníku 2014/2015 družstvo je priebežne na 3.mieste
- pri počte 18 štartujúcich v tejto súťaži
Trénerom družstva je Ivan Králik



Uverejnené: 05.03.2015 13:38:41
files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/pjqn30z0ectb08f8.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.