Hladká výhra basketbalistov nad Levočou

Michalovskí basketbalisti po dvoch prehrách konečne zapli naplno. Hráči 1.BKD Michalovce totiž zdolali v telocvični GPH v zápase 16. kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ družstvo BK Slovenský Orol Levoča celkom hladko 87:66 (41:32) a v tabuľke si tak upevnili druhé miesto. Nastávajúci víkend majú Michalovčania voľno, doma ich uvidíme počas posledného marcového víkendu, kedy privítajú celok UVLF Košice. Na domácej palubovke GPH Michalovce sa však predstavia ženy 1. BKD Michalovce, ktoré v sobotu 21. marca o 17.00 hod. privítajú družstvo Tydam Košice.

Keď si chceli Michalovčania udržať náskok pred prenasledovateľmi v boji o prvú štvorku a udržať si akú takú nádej na prvé miesto, ktoré by im zaručovalo možnosť organizovať turnaj Final - four na vlastnej palubovke, museli na domácej pôde s Levočou vyhrať. „Slovenskí Orli“ však stále bojujú o prvú štvorku, takže bodovať potrebovali aj oni. Hneď od úvodu bolo na michalovskej strane vidieť odhodlanie prelomiť pokles formy, ale aj zvýšenú nervozitu, ktorá pramenila z prílišného chcenia, no aj z toho, že každý príliš chcel a nie každý sa dokázal vysporiadať s tým, že všetko vyjsť nemôže. Aj preto sa viackrát na palubovke zaiskrilo... „Určite to pramenilo z prílišného chcenia urobiť po dvoch prehrách dobrý výsledok,“ rozhovoril sa prezident 1. BKD Ladislav Janošov, ktorý následne pokračoval. „Lavička však žila, čo bolo najdôležitejšie. Súper totiž nebol žiadnym obetným baránkom a hral vyrovnanú partiu. Hlavne 29 bodový Kolečányi, ale aj Petrovič (19 bodov) či Španiel Pineiro (13 bodov) boli pre naše družstvo nebezpeční,“ podotkol Ladislav Janošov. Michalovčania síce celý zápas boli vo vedení, no až do konca tretej štvrtiny sa nevedeli od súpera odpútať. V tretej štvrtine sa k ním súper dokonca priblížil na sedem bodov, keď bolo 45:38. „Odišla nám streľba zo stredných aj trojkových vzdialeností. Chlapci bodovali iba spod koša. V tretej štvrtine sme nedokázali premeniť sedem trojkových pokusov, čo zapríčinilo, že sa Levoča doťahovala. Nervozita síce stúpala, no po oddychovom čase sme dokázali súperovi odskočiť. Zaznamenali sme dve osembodové šnúry za sebou, čím sme Levoči odskočili na dvadsať bodov a bolo rozhodnuté. Na to už totiž húževnatý súper nedokázal odpovedať,“ dodal ešte k výhre 87:66 prezident 1. BKD Michalovce.

1.BK D Michalovce - BK Slovenský Orol Levoča 87:66 (41:32)

Štvrtiny: 20:10, 21:22, 16:13, 30:21

Strelci: T. Mitterpák 16,  Mižák po 14, V. Mitterpák 13, Janošov st.11, Holda, Maškulík a Janošov ml. po 6

Ostatné výsledky 16. kola:

UVLF Košice - Sabinov 82:62, Dolný Kubín - Tydam UPJŠ Košice 92:65, PU Prešov - Rožňava 74:80, Humenné - Dastet Krompachy 66:80.