Šalianske prekvapenie na michalovský účet

Futbalisti MFK Zemplín sa po dvojtýždňovej prestávke minulú sobotu opäť predstavili pred vlastným obecenstvom. Ich súperom bola v tabuľke posledná Šaľa, nad ktorou sa podľa papierových favoritov očakávalo jednoznačné víťazstvo. Duslo malo až doposiaľ na konte iba dve víťazstvá a deväť remíz. Michalovce tieto fakty nevyužili a prehrali 0:1, čo znamená, že doma neuspeli už po druhý raz v jarnej časti prvej ligy. V drese Michaloviec sa mal objaviť po dlhej prestávke ukrajinský stredopoliar Artem Jevľanov, ktorý sa však napokon neobjavil ani na lavičke náhradníkov. Zato v drese hostí sa predviedol michalovský obranca Adrián Devečka, ktorý ešte na jeseň minulého roku obliekal dres MFK Zemplín.

Súboj tradičných rivalov bol od začiatku ofenzívne naladený. Ako prví mohli skórovať domáci, v 4. minúte najprv domáci kapitán Ľubarskij strelou z ľavej strany nechal vyniknúť brankára hostí Kolmokova a po následnom centri Zahradníka z ľavej strany zblízka minul šaliansku bránu. Potom prišli chvíle hostí, v 7. minúte tvrdo vypálil do Pillárovho náručia Čirik a po sérii štyroch rohov neraz pred domácou svätyňou zahrmelo. V 24. minúte sa k tvrdej strele odhodlal domáci obranca Blahuta, Kolmokov sa vyznamenal a brankár hostí bol namieste aj pri úniku Ľubarského, pred ktorým včas vybehol ďaleko pred pokutové územie. V 31. minúte centroval z ľavej strany Čirik, Vyskoč v „malom vápne“ loptu „zluftoval“. Domáci sa odhodlali k rýchlemu protiútoku, ktorý po prihrávke Sninského zakončil Hreško, ale Kolmokov si poradil. Brankár hostí okamžite založil brejk, na konci ktorého bola utešená strela Kišku, ktorá skončila v sieti Michaloviec - 0:1. O minútu už mohlo Duslo viesť vyšším rozdielom, Lalák spätne našiel Oberta, ktorý vo výhodnej pozícii mieril vysoko nad. Po polčasovej prestávke sa hostia stiahli na svoju polovicu. Domáci boli tí, ktorí mali tvoriť hru a pokúsiť sa urobiť niečo s výsledkom zápasu. Do pripravenej obrany hostí však prenikali len s ťažkosťami a futbal stratil svoju dramatickosť z prvého polčasu, keď sa striedali gólové šance na oboch stranách. V 53. minúte domáci Hreško zahrával priamy kop a jeho presnú strelu hosťujúci Kolmokov len s ťažkosťami vytlačil nad brvno. V 61. minúte Pavlovčák zatiahol loptu do šestnástky a prihral Ľubarskému, no ten sa nepresadil. V 76. minúte sa Hreško pokúsil strelou z diaľky prekvapiť hosťujúceho brankára, no tesne minul. V závere zápasu si domáci vypracovali tlak a uzavreli hostí na ich polovici. Streliť gól sa im už však nepodarilo, a tak si hostia odniesli z Michaloviec cenné víťazstvo.

MICHALOVCE - ŠAĽA 0:1 (0:1)

GÓL: 32. Kiška. ŽK: Hreško, Ruskovský, Mižík - Tomiš. ROZHODCA: Ježík - 580 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Blahuta, Mižík, Vajda, Uhľár - Ruskovský (67. Viskup), Hreško, Pavlovčák, Zahradník (87. Tatár) - Ľubarskij, Sninský (63. Šitov).

SLOVAN DUSLO: Kolmokov - Tomiš, Krajník, Mujkoš, Devečka - Obert (63. Uzola), Lancz, Čirik - Vyskoč (74. Zajac), Lalák - Kiška (86. Peťovský).

Zvyšné výsledky 26. kola: Púchov - Ružomberok B 0:1, Dolný Kubín - Rimavská Sobota 2:1, AS Trenčín - Malajzia 21 4:0, Zlaté Moravce - Lučenec 3:0.

Najbližší program: 27. kolo: Ružomberok B - Michalovce (18. 4. 2010 o 10.30 hod.), 28. kolo: Púchov - Michalovce (24. 4. 2010 o 16.00), 29. kolo: Michalovce - Liptovský Mikuláš (1. 5. 2010 o 16.30).

10. Šaľa 21  3  9  9     9:28 18
Podbrezová a Prievidza sa odhlásili zo súťaže.                                                (juke)