Iuventa sfúkla Zlín a slávi šiesty Česko-slovenský titul

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v záverečnom stretnutí spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Zlínom presvedčivo 35:21 a stali sa víťazkami trinásteho ročníka tejto súťaže. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Katarína Dlugošová budú mať počas nasledujúceho víkendu voľno kvôli kvalifikácii junioriek v Rumunsku. O dva týždne už budú znovu v hre, keď sa v sobotu 25. apríla 2015 v semifinále Slovenského pohára predstavia o 15.30 hod. proti prvoligovému nováčikovi z Hlohovca. Druhú dvojicu tvoria Duslo Šaľa a Slávia Partizánske, ich duel sa začne v rovnaký deň o 17.30 hod. Víťazi postúpia do nedeľňajšieho finále, ktoré sa uskutoční so začiatkom o 10.30 hod.

V dôležitom súboji pre obe strrany začala lepšie domáca Iuventa. Tá sa rýchlo ujala vedenia a po góle Viktórie Krasko viedla v 5. minúte 3:1. Hostky kontrovali dvoma gólmi v rade, keď na 3:3 vyrovnávali presným zásahom Kamenářovej. Iuventa však nechcela pripustiť drámu a od začiatku pevným krokom kráčala k šiestemu ligovému titulu. V 11. minúte zvyšovala Dominika Horňáková na 6:3 a po góle Táni Trehubovej v 16. minúte na 8:4 si tréner HC Zlín Peter Sabadka zobral oddychový čas. Ani po ňom sa gólostroj Michalovčaniek nezastavoval. Szollosiová zvyšovala hneď po ňom na 9:4 a po góle tej istej hráčky bolo v 24. minúte už 12:6. Hostkám sa v závere prvého dejstva podarilo skorigovať. Znížili na 12:9, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Laure Geričovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 13:9 v prospech Iuventy.

Tá ani v druhom dejstve nedopustila drámu a pevným krokom kráčala za víťazstvom. Hneď na jeho úvod zvyšovala jej vedenie Szollosiová (14:9) a po góle Trehubovej z 36. minúty už bolo 17:11. Následne prišli chvíle Patrície Wollingerovej. Po jej dvoch góloch viedla Iuventa 19:11. Hostky opäť zdvihli hlavy, znížili na 19:15, no to bol z ich strany posledný odpor v tomto stretnutí. S chuťou hrajúce Michalovčanky im totiž následne začali súkať jeden gól za druhým. Holešová v 46. minúte zvyšovala na 24:16, o štyri minúty neskôr už bol po góle Michaely Géci rozdiel v skóre desaťgólový (27:17). Iuventa do konca zápasu ešte skóre vo svoj prospech navýšila a po štrnásťgólovej výhre 35:21 sa tak môže tešiť zo svojho šiesteho česko-slovenského titulu.

Michalovce - Zlín 35:21 (13:9)

Pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčené: 6 - 0. Rozhodovali: Gedeon a Cibere - 1200 divákov.

IUVENTA: Zyková, Gubiková - Kucher, M. Holešová 4, Szöllösiová 4/1, Rebičová 2, Geričová 3/1, Horňáková 6, Habánková,Nagyová 1, Wollingerová 4, Krasko 3, Bačíková, Trehubová 3/1, Levčenko 1, Geci 3.

HC: Benedíková, Túrociová - A. Tóthová 3, Sobieská 2, Nygrýnová 1, Očadlíková, Drotárová 1, Kříčková 1, Hradilová 5/5, Novotná, Vlková 1, Kolářová, T. Fabíková, Kamenářová 5, Z. Marčíková, Dufková 2.

Zvyšné výsledky 22. kola, sobota 11.4.2015 o 18.00 hod.: Prešov - Partizánske 21:25 (11:12), ŠKP Bratislava - Olomouc 17:37 (9:19), Poruba - Most 24:23 (15:10), Veselí nad Moravou - Slavia Praha 25:31 (14:15), Šaľa - Písek 36:22 (17:13).

Uverejnené: 11.04.2015 20:24:50