Futbalisti Michaloviec vyhrali v Ružomberku nad rezervou 2:0

Futbalisti michalovského MFK Zemplín dokázali zvíťaziť na ihrisku rezervy ružomberského účastníka Corgoň ligy 2:0. Presné zásahy Zemplínčanov zaznamenali stredopoliari Pavol Ruskovský a Peter Zahradník už v prvom polčase a v tíme Michaloviec mal v tejto sezóne premiéru brankára Miroslav Žofčák. Po dlhej prestávke sa na hrote ofenzívy predstavil aj Ukrajinec Artem Jevľanov. MFK Zemplín patrí aktuálne siedme miesto so ziskom dvadsiatich šiestich bodov, pričom na štvrtý Lučenec strácajú iba tri.

Hostia začali aktívne a po štvrťhodine sa dočkali gólovej odmeny. V 16. minúte potiahol akciu Zahradník, prihral Ruskovskému a ten tečovanou strelou z 10 metrov k žrdi vsietil - 0:1. Domáci sa nezmohli na ucelenejšiu akciu, absentoval im pohyb i dôraz. A tak mali futbalovejší a skúsenejší hostia častejšie loptu na svojich kopačkách. K vážnejšiemu ohrozeniu michalovskej brány sa Ružomberčania dostali až v 36. minúte Majerníkovu hlavičku, po Lomidzeho priamom kope, obrana hostí odvrátila na roh. V 41. minúte domáci brankár Penksa vyrazil prízemnú Mižíkovu strelu, domáci loptu neodkopli do bezpečia a Zahradník ju poslal do opustenej brány - 0:2. Strelec druhého michalovského gólu bol teda nielen pri prvom góle, ale aj pri druhom presnom zásahu MFK Zemplín Tesne pred prestávkou sa domáci Pilár rútil sám na brankára Žofčáka, ktorý dostal prvýkrát príležitosť v tejto sezóne, ale koncovka mu absolútne nevyšla - zblízka bránu prekopol. Cez prestávku domáci prestriedali, ani to však ich hre neprospelo, chýbala presnosť i súhra. V útoku boli síce aktívnejší, ako do prestávky, ale priamou strelou brankára Žofčáka už neohrozili... Michalovce vyhrali absolútne zaslúžene.

RUŽOMBEROK B - MICHALOVCE 0:2 (0:2)

GÓLY: 16. Ruskovský, 41. Zahradník. ŽK: Ondrík, Pet. Majerník - Šitov. ROZHODOVAL: Ihring – 317 divákov.

RUŽOMBEROK B: Penksa - Dinis (46. Janso), T. Gejdoš, Jurč, Lomidze - Pet. Majerník - L. Lupták (57. Švrček), V. Kováč, Ondrík, M. Nagy (46. Lovás) - Pilár.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Mižík, Šitov, J. Vajda, Uhľár - Hreško - Ruskovský, Pavlovčák (85. D. Sninský), Zahradník - Jevľanov (75. Mat. Pyrka), Ľubarskij.

Najbližší program: 28. kolo (sobota 24. 4. 2010 o 16.00 hod.): Púchov - Michalovce, 29. kolo (sobota 1. 5. 2010 o 16.30 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.

10. Šaľa 22  3  10  9    9:28 19

Podbrezová a Prievidza sa odhlásili zo súťaže.                                                (juke)