Iuventa Michalovce vyprášila Hlohovec a je vo finále SP

Hádzanárky michalovskej Iuventy poľahky zvíťazili v úvodnom stretnutí semifinále Slovenského pohára doma nad prvoligovým nováčikom HC Sporta Hlohovec 44:16, keď do prestávky viedli už 21:9. Vo finále, ktoré sa odohrá v nedeľu od 10.30 hod., sa stretnú s tímom HK Slovan Duslo Šaľa. "Chemičky" totiž v druhom semifinálovom zápase vyprášili HK Sláviu Partizánske 36:18 (18:9). Michalovská Iuventa na finálovom turnaji Slovenského pohára obhajuje predošlé dva triumfy z rokov 2012 a 2013.

Prvý semifinálový duel Slovenského pohára sa stal ľahkou korisťou favorizovanej Iuventy. Tá mala raketový štart do zápasu, keď po štyroch minútach viedla 4:0 a pevným krokom tak kráčala k tretiemu finálového zápasu Slovenského pohára v rade. V 10. minúte po góle Márie Holešovej viedli zverenky trénera Františka Urbana 7:2, v trinástej po presnom zásahu ďalšej kridelníčky Sofie Nagyovej už bolo 10:4. Michalovčanky aj naďalej diktovali tempo hry a rýchlymi kontrami súkali súperovi jeden gól za druhým. Už do konca prvého polčasu narástlo ich vedenie na dvojciferný počet gólov. V 23. minúte dala Veronika Habánková na 15:8, následne prišli ďalšie dva góly Nagyovej a jeden Habánkovej, po ktorom viedla Iuventa v 26. minúte prvýkrát o desať gólov 18:8. Náskok domácich hráčok do konca prvého polčasu narástol na 21:9, a tak už pri odchode do kabín nebolo pochýb o tom, kto bude prvým finalistom.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej diktovali tempo hry a rýchlymi kontrami trestali chyby Hlohovčaniek. Hneď v úvode zaznamenali trojgólovú šnúru a po presnom zásahu najlepšej strelkyne zápasu Veroniky Habánkovej vyhrávali v 34. minúte pätnásťgólovým rozdielom 24:9. Keďže náskok Michalovčaniek narastal pravidelným tempom, tréner Urban mohol dať príležitosť všetkým hráčkam. Na palubovku sa dostali aj sedemnásťročná Vladimíra Bajčiová a prvýkrát si seniorský dres obliekla aj Jana Dziurová. A obe hráčky si v seniorskom tíme otvorili svoj strelecký účet. Po góle Bajčiovej bolo v 41. minúte 29:11 a keď sa desať minút pred koncom strelecky presadila aj Dziurová, Iuventa vyhrávala 25:12. Jubilejný štyridsiaty gól dosiahla Jevgenija Levčenko (40:14), päťdesiatku sa však Michalovčankám streliť nepodarilo. Zápas, ktorého skóre uzavrela v posledných sekundách Veronika Habánková, sa totiž skončil výsledkom 44:16 v prospech favorizovanej Iuventy.

Iuventa Michalovce - HC Sporta Hlohovec 44:16 (21:9)

Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Gedeon a Cibere - 300 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Krebs - Kucher 1, M. Holešová 3, Rebičová 3, Gerič 2, Habánková 8/1, Horňáková 4, Nagyová 7, Wollingerová, Dziurová 2, Bajčiová 1/1, Krasko 3/1, Trehubová 2, Levčenko 6, Geci 2.

SPORTA: Dávidková, Kollárová - Gašparovičová 3, Kucíková, Janková, Danišová 3, Pavlíková, S. Sedláčková 3, Kašníková 1, Koníková, Krajčovičová 4/2, Csadyová 1, Luščonová 1.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 36:18 (18:9)

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 150 divákov.

DUSLO: Haládiková, Ladicsová - Bujnochová 3, Trochtová 2, Rácková 1, Klučková 4/1, R. Bíziková 8, Kodajová 3/1, Kertészová, Pócsiková 4, Demajová 2/1, Tulipánová 2, Konigová 2, B. Biziková, Blehová, Veselková 5.

SLÁVIA: Súlovská, Beláková - Vasič 1, Szokeová 4, Kankulová 2, Radovanovič 2, Michnová 2/2, Bettáková 4/1, Gajdošová, Krajčovičová 1/1, Hollá 2, Šimáková.

Uverejnené: 25.04.2015 20:55:37