Hladké víťazstvo Iuventy, v sérii vedie 1:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom semifinále národného play-off o majstra Slovenska doma nad Bemaco Prešov vysoko 35:12, keď už do prestávky viedli 16:8. Druhý duel je na program zajtra v nedeľu 3. mája 2015 o 10.30 hod. na rovnakom mieste. Tretí duel sa odohrá v sobotu 9. mája 2015 o 19.00 hod. v prešovskej hale na Baštovej ulici.

Prvé semifinálové stretnutie začala lepšie podľa očakávania favorizovaná Iuventa. Tá trestala chyby súpera hlavne rýchlymi kontrami, po ktorých jej hráčky skórovali do otvorenej obrany. Presadzovali sa hlavne Mária Holešová a Dominika Horňáková, ktoré zaznamenali v prvom dejstve viac ako polovicu gólov svojho tímu. Práve po góle Holešovej v 4. minúte viedli domáce 4:1. Následne ale táto michalovská kridelnička inkasovala dvojminútový trest, čo súper využil na zníženie, keď Nemčíková upravovala v 7. minúte na 4:3 pre Iuventu. Po návrate z vylúčenia ale dala Holešová opäť o sebe vedieť a šnúrou troch gólov stanovila na 7:3. Keď sa následne v 11. minúte gólovo presadila aj Horňáková (8:3) zobral si tréner hosťujúceho Bemaco Pavol Hižnay oddychový čas. Aj po ňom narastalo skóre v prospech Iuventy. Tá v 24. minúte viedla po presnom zásahu Jevgenije Levčenko 13:6 a do konca prvého dejstva jej náskok narástol na osem gólov, keď polčasové skóre stanovila na 16:8 opäť Levčenko.

V druhom polčase sa už hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Tá sa oproti prvému polčasu zlepšila v obrane a v druhej tridsaťminútovke inkasovala iba štyri góly! Aj preto skóre v jej prospech začalo narastať intenzívnejšie, ako v prvom dejstve. Gólový účet druhého polčasu otvorila Dominika Horňákovej a po góle Tatiany Trehubovej z 33.minúty bolo po prvýkrát o desať gólov (18:8). Keď vzápätí Nagyová natiahla druhopolčasovú gólovú šnúru Iuventy na štyri góly (20:8) zobral si tréner Hižnay v 35. minúte svoj druhý oddychový čas. Až po ňom skórovali v druhom dejstve aj jeho zverenky, keď sa z pokutového hodu presadila Vencúriková (20:9). Vzápätí sa však strelecky nabudila Jevgenija Levčenka, ktorá zaznamenala tri góly v rade a v 37. minúte tak Iuventa viedla 23:9. V 42. minúte bol gólový rozdiel po presnom zásahu Wollingerovej päťnásťgólový (25:10), o dvanásť minút neskôr po góle Geričovej bol už dvadsaťgólový (32:12). Do konca zápasu sa Iuventa presadila ešte trikrát, a tak po výhre 35:12 vedie v semifinálovej sérii 1:0.

Michalovce - Prešov 35:12 (16:8)

Pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 400 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zyková - Kucher, M. Holešová 8, Rebičová 1, Gerič 2, Horňáková 7, Nagyová 2, Wollingerová 2/1, Krasko 1, Bačíková, Trehubová 4, Levčenko 6, Geci 2.

BEMACO: Goboňová, Medveďová, Dlugošová - I. Kocanová, Nemčíková 2, Jakubčová 3, Vraňuchová 2, B. Kundrátová, Simič 1, Babuková 1, Vencúriková 2/2, Čirčová 1, Jevčáková.

Uverejnené: 02.05.2015 20:42:28