Juniorky Iuventy deklasovali Zlatnú na Ostrove

Juniorky michalovskej Iuventy výrazným spôsobom zvíťazili v piatkovom predohrávanom stretnutí dvadsiateho kola prvej ligy žien doma nad Zlatnou na Ostrove pomerom 49:18, keď už do prestávky viedli 24:12. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia na palubovke posledného tímu tabuľky v Seredi, kde ich duel 21. kola čaká v nedeľu 17. mája 2015 o 15.00 hod. Doma ich uvidíme následne v stredu 20. mája 2015 o 14.00 hod., keď v predohrávke záverečneho kola prvoligovej súťaže privítajú HK Štart Trenčín.

Od začiatku zápasu sa hralo podľa nôt domácich junioriek. Tie mali raketový štart do zápasu, keď v šiestej minúte viedli po góle Rebičovej 6:1. Iuventa profitovala hlavne z dobrej obrany, z ktorej vychádzala do rýchlych protiútokov. V nich sa presadzovali hlavne krídelníčky Levčenko s Dziurovou, ktorým zdatne sekundovala Habánková. Po góle Chorovskej v 17. minúte si za stavu 14:5 lavička hostí zobrala oddychový čas. Ten na chvíľu zabral, pretože Zlatná po ňom znížila na 14:7. Iuventa sa však opäť rozbehla a už v 25. minúta sa ujala desaťgólového vedenia, keď Habánková premenenou sedmičkou dávala na 19:9. Dokonca prvého dejstva náskok Michalovčaniek narástol na dvanásť gólov, keď polčasové skóre stanovila Chorovská (24:12).

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej diktovali tempo hry a z rýchlych kontier dosahovali ľahké góly. Hneď v úvode zaznamenali trojgólovú šnúru, na ktorej konci Dziurová zvyšovala v 34. minúte na 27:12. O dve minúty neskôr dosiahla Levčenko jubilejný tridsiaty gól (30:13) a po presnom zásahu Dziurovej v 42. minúte bol rozdiel v skóre dvadsaťgólový (34:14). Ľavá krídelníčka Iuventy bola naďalej pri chuti. Na začiatku 50. minúty dosiahla Iuventa po jej presnom zásahu jubilejný štyridsiaty gól (40:14) a zdalo sa, že môže dosiahnúť aj päťdesiatku. Tú však nezaznamenala, keďže sa duel skončil výsledkom 49:18. Aj napriek tomu nemusia domáce hráčky smútiť, keďže dve kolá pred koncom prvej ligy žien sa udržali na prvom mieste tabuľky a v zostávajúcich zápasoch tak majú všetko vo svojích rukách.

Michalovce jun. - Zlatná na Ostrove 49:18 (24:12)

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková 1, Dziurová 9, Bačíková 2, Chorovská 2, Kišiková 3, Rebičová 4, Levčenko 8, Habánková 9/4, Ščerbáková 3, Kocaníková 4, Barátová 4/1.

HANDBALL: Csenteová, Ballová - Szabóová 5/2, Kvasňovská 4, Zakál, Kasznárová 4, Csaszárová 1/1, Mihoková 3, Bírová, Talárová 1.

Uverejnené: 08.05.2015 19:02:48