Iuventa zvíťazila v Partizánskom a je ôsmykrát majstrom!

Hádzanárky Iuventy Michalovce suverénne obhájili titul slovenských šampiónok, keď finálovú sériu národného play-off o majstra SR žien 2014/2015 rozhodli vo svoj prospech v najkratšom čase. Zverenky trénera Františka Urbana využili po minulotýždňových domácich triumfoch (31:17 a 29:22) hneď prvý z troch majstrovských mečbalov, keď v sobotňajšom treťom stretnutí finále zvíťazili na pôde HK Slávia Partizánske 27:23 (12:13) a sériu vyhrali 3:0 na zápasy. Hráčky Iuventy predĺžili šnúru svojich titulov na päť a celkovo si vybojovali ôsme prvenstvo v histórii michalovského klubu (2003, 2006, 2007, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015). Urban premiérovo vo funkcii hlavného kouča priviedol k zlatu svoje zverenky, s ktorými sa teší zo zisku treble, keďže v sezóne 2014/2015 triumfovali okrem národného play-off aj v Slovenskom pohári i spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL). Michalovčanky prvýkrát nezískali titul v súbojoch so Šaľou. Po lanskom porušení tradície, keď sa prvýkrát radovali pred svojím publikom v Chemkostav aréne, opäť nadviazali na tradíciu rozhodujúcich triumfov na palubovkách súperov. Zároveň po minuloročnej výnimke (so Šaľou 3:2 na zápasy) opäť ukončili finálovú sériu v majstrovských rokoch v najkratšom možnom čase. Partizánčanky, ktoré boli premiérovými šampiónkami v ére samostatnosti, nedosiahli po 21 rokoch na svoj druhý titul, ale aj pozícia vicešampióna je úspechom pre hráčky HK Slávia.

Úvod tretieho finálového duelu vyšiel lepšie michalovskej Iuvente. Tá viedla po jednom góle Trehubovej a dvoch pivotky Horňákovej v 4. minúte 3:0. Domáci HK Slávia však kontroval piatimi presnými zásahmi a po góle Zuzany Hollej vyhrával v 9. minúte 5:3. Iuventa mala v týchto momentoch obrovské problémy v zakončení, keď zlyhávala na brankárke domácich Simone Súlovskej. Tá likvidovala jednu šancu hostiek za druhou, a tak nečudo, že domáce hádzanárky viedli v 17. minúte 8:5 a tréner Iuventy František Urban reagoval oddychovým časom. Ani ten však obrat v skóre neprinášal. Súlovská naďalej svojimi zákrokmi držala svoje spoluhráčky vo vedení. Po tom, čo v 24.minúte skórovala Gajdošová, viedli 11:8. Vzápätí síce presne mierila Krasko (11:9), no potom prišli dva góly domácich v rade a tie po presnom zásahu Krajčovičovej vyhrávali v 27. minúte 13:9. Záver prvého polčasu patril hosťujúcej Iuvente. Tá troma gólmi zminimalizovala svoju stratu a keďže záverečná strela Michnovej skončila na žrdi, prvý polčas skončil výsledkom 13:12 v prospech domáceho HK Slávia.

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie obhajcovi titulu. Ten vytiahol obranu, čo mu prinieslo obrat v zápase. Po góle Trehubovej bolo vyrovnané a v 34. minúte sa opäť Iuventa ujala vedenia, keď skórovala Horňáková (13:14). V ďalších minútach sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. Ako prvá sa utrhla Iuventa, ktorá po dvoch góloch Holešovej vyhrávala v 43. minúte 18:16 a keď sa v 47. minúte presne trafila aj Habánková, viedli Michalovčanky sľubným trojgólovým vedením – 17:20. Tým istým vedením vyhrávali aj po góle Horňákovej v 49. minúte (18:21), na čo lavička Slávie reagovala oddychovým časom. Ten na chvíľu Partizánskemu pomohol, keďže Michnová znižovala v 53. minúte na rozdiel jedného gólu - 21:22. Jednogólový rozdiel v skóre bol aj päť minúte pred koncom, kedy bolo po góle Vasičovej 22:23. Vzápätí presne mierila Trehubová a v 57. minúte prišiel dôležitý moment zápasu, keď Krebsová zlikvidovala sedmičku Michnovej. Po nej sa z pokutového hodu nemýlila Trehubová a tá tak definitívne zlomila odpor húževnatej Slávie, ktorá nakoniec prehrala 23:27 a v sérii 0:3 na zápasy.

Hádzaná - WHIL (Womenďs Handball International League) - národné play-off o majstra SR 2014/2015 - finále - tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - sobota:

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 23:27 (13:12) - konečný výsledok série 0:3, Iuventa je majstrom SR 2014/2015
Zostavy a góly: Slávia: Súlovská, Škvareninová - Vasičová 9, Blažeková, Szokeová, Kubáňová, Kankulová, Radovanovičová 3, Michnová 3/2, Bettáková 1, Gajdošová 3, Krajčovičová 1, Hollá 3, Šimáková
Iuventa: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kučerová 1, M. Holešová 2, Rebičová, Geričová, Habánková 1, Horňáková 7, S. Nagyová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Krasková 4, Tregubovová 9/5, Levčenková 1, Geci

Pok. hody: 3/2 - 5/5, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 800 divákov