Superpohár ObFZ do rúk AFK Topoľany

V nedeľu pred večerom sa na ihrisku v Topoľanoch odohral súboj o Superpohár ObFZ, v ktorom na seba narazili víťaz VI. ligy mužov Majstrovstiev ObFZ Michalovce 2014/2015 TJ Sokol Močarany a víťaz 13. ročníka oblastného pohára a víťaz VII. ligy Západ AFK Topoľany. Topoľany síce hrali na domácom trávniku, no v zápise boli vedené ako hosťujúci tím. Vedenia sa ujali v 17. minúte po premenenej penalte Petra Geroča Močarany, no v zápise uvedení hostia ešte do polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Najskôr vyrovnával v 23. minúte Jaroslav Hanko a tesne pred koncom úvodného dejstva z pokutového kopu naklonil misky váh na stranu Topolian Marek Liška. Keď potom v 75. minúte Andrejco strelil tretí gól víťaza VII. ligy Západ bolo jasné, že sa víťazom superpohára stane družstvo AFK Topoľany.

Finále Superpohár ObFZ (hralo sa v Topoľanoch)
TJ Sokol Močarany (Víťaz VI. ligy) - AFK Topoľany (Víťaz oblastného pohára) 1:3 (1:2)
Góly: 17. P. Geroč (pok. kop) - 23. J. Hanko, 41. M. Liška (pok. kop), 75. Andrejco
Žlté karty: 13. M. Ondo, 41. Bajus - 16. M. Horňák, 88. M. Liška, 90. Surmin
Rozhodovali: Matej - P. Tóth, J. Škodi.
Divákov: 250
TJ SOKOL: Baňas - Bajus, Jenčo, P. Geroč, M. Ondo, Smolák, D. Sabo, Hamšík, Tutko (60. Hrabík), M. Mesároš (90. M. Špak), Staroškovič (70. J. Gargulák)
AFK: Benček - Surmin, M. Liška, M. Hanko, J. Hanko, Duška, M. Horňák (55. Köver), T. Mesároš (90. M. Dzurjo), Tabaka, Vali (86. Andrejo), Andrejco (90. Mancoš)

Uverejnené: 22.06.2015 09:30:45