Dukla na úvod roztrhala Považskú Bystricu

Hokejisti HK Dukla Michalovce v prvom kole prvej hokejovej ligy príjemne šokovali, keď na domácom ľade zvíťazili nad tímom HK 95 Považská Bystrica 13:0 (6:0, 7:0, 0:0). Zverenci trénera Petra Tirpáka sa v druhom kole v piatok 11. septembra predstavia na ľade svojho minulosezónneho štvrťfinálového premožiteľa Liptovského Mikuláša, doma ich uvidíme opäť v stredu 16. septembra, kedy o 17.00 hod. v rámci tretieho kola privítajú družstvo HK Dukla Senica.

Po nie príliš najideálnejšej príprave sa očakávalo, ako odštartuje michalovská Dukla do svojej ôsmej prvoligovej sezóny. Oproti minulej sezóne poriadne pozmenený káder však ukázal svoju silu hneď v prvom kole. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa vysporiadali s kritikou najlepšie ako mohli a po výborných dvoch tretinách doslova roztrhali Považskú Bystricu po výsledku 13:0!!!

Michalovčania rozhodli o svojej výhre už v prvej tretine. Prvýkrát skórovali v štvrtej minúte, keď si počas presilovky výborne nakorčuľoval pred bránu Martin Drotár a švihom otvoril skóre 1:0. To sa menilo už o necelú minútu opäť, potom čo sa s obranou Považanov pohral Tomáš Banovský. To bola ešte iba prvá päťminútovka duelu, v tej druhej sa domáci tešili z ďalších dvoch gólov. Najskôr sa v deviatej minúte strelecky presadil Alexej Voronov a hneď na to pridal svoj druhý zápasový gól Tomáš Banovský. Po jeho presnom zásahu si lavička hostí zobrala oddychový čas a v ich bráne nastala zmena, keď Hričinu striedal Buliš. Ani ten si však čisté konto dlho neudržal a v 17. minúte ho prekonal Tomáš Banovský, ktorý tak zavŕšil hetrik. Skóre gólovo plodnej prvej tretiny uzavrel v 19. minúte najlepší strelec Dukly v príprave Gleb Lušnikov.

Domáci nepoľavili ani v druhej časti hry a opäť súperovi súkali jeden gól za druhým. Najskôr sa presadil v presilovke Juraj Faith, po ňom si gólový účet v seniorskom drese otvoril junior Mikuláš Gavura a na 9:0 zvyšoval Juraj Faith, ktorý vyhnal Buliša z brány, a v nej skončil opäť Hričina. Ani táto zmena však michalovský gólostroj nezastavila. Jubilejný desiaty gól pridal Patrik Huňady, následne sa presadil aj Andrej Salnikov, ďalší gól ešte v druhej tretine pridal vo vlastnom oslabení Mikuláš Gavura a skóre druhej tretiny uzavrel sekundu pred jej koncom svojím druhým gólom Andrej Salnikov. Tak, ako sa očakávalo domáci hokejisti v záverečnej časti poľavili, ďalší gól už síce nepridali, no aj tak ide ich dvojciferné víťazstvo do sveta!

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 13:0 (6:0 , 7:0 , 0:0)
Góly: 4. Drotár (Klouda, Čížek) pres/1, 4. Banovský (Huňady, Shangin), 9. Voronov (Faith, Čížek), 10. Banovský (Kubát, Fedorko), 17. Banovský, 19. Lušnikov (Huňady, Salnikov), 27. Faith (Čížek, Klouda) pres/1, 29. Gavura (Jenčo, Schnelly), 30. Faith (Klouda), 34. Huňady (Fedorko, Boboš), 37. Salnikov (Hinďoš, Lušnikov), 38. Gavura (Buraľ) oslab/1, 40. Salnikov (Banovský, Huňady)
Vylúčení: 4:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kalina - Janiga, Riš. Divákov: 550.
HK DUKLA: Okoličány (32. Dzúr) - Drotár, Kubát, Voronov, Urban, Šangin, Boboš, Dolgoš, Buraľ - Klouda, Faith, Čížek - Salnikov, Hinďoš, Lušnikov - Banovský, Huňady, Fedorko - Schnelly, Gavura, Jenčo.
HK 95: Hričina (10. - 30. Buliš) - Prášek, Hriňa, Šefčík, Ďurkech, Dubeň, Klačko, Majerčík - Ligas, Rufati, Čičala - Novák, Pataky, Berák - Švantner, Kubín, Kožúrik.

Uverejnené: 09.09.2015 19:52:02