Šesťgólová výhra Iuventy v Bratislave

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí druhého kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na palubovke ŠKP Bratislava rozdielom šiestich gólov 30:24, keď do prestávky viedli 17:10. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole predstavia doma, v sobotu 19.septembra 2015 o 17.30 hod. bude ich súperom Slavia Praha. Potom ich čaká šnúra troch zápasov na ihriskách súperov, ktorú odštartujú v sobotu 26.septembra 2015 na palubovke Šale.

Skóre zápasu síce otvorila domáca Petra Beňušková, no to bolo poslednýkrát, čo ŠKP viedlo. Patrícia Wollingerová s Juliou Černovou otočili skóre a hoci sa Marčekovej podarilo vyrovnať, vo zvyšných minútach už dominoval favorit zápasu. Michalovská Iuventa si totiž vypracovala mierny náskok a v deviatej minúte viedla po presnom zásahu Fiľkovej - Trehubovej 6:3. Domácím sa síce zásluhou Beňuškovej podarilo znížiť v 11. minúte na 6:7, o niekoľko desiatok sekúnd po góloch Perederyj a Černovej vyhrávala Iuventa opäť trojgólovým vedením (6:9). Tréner František Urban však spokojný nebol a v 17. minúte si za stavu 10:7 v prospech svojho družstva zobral oddychový čas. Hneď po ňom sa dvakrát gólovo presadila Holešová a po presnom zásahu Nagyovej vyhrávali v 20. minúte Michalovčanky šesťgólovým rozdielom (7:13). O šesť minút neskôr po presnom zásahu Veroniky Habánkovej bol rozdiel v skóre už sedemgólový (8:15) a taký ostal až do konca prvého dejstva, keď jeho skóre uzatvárala Františka Solárová (10:17).

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali hráčky Iuventy, ktoré pevným krokom išli za svojím druhým tohtosezónnym víťazstvom. Hneď v úvode presne mierila Perederyjová a po ďalších dvoch góloch Fiĺkovej - Trehubovej vyhrával favorit v 33. minúte už desaťgólovým rozdielom - 10:20. Takým istým rozdielom viedla Iuventa aj v 41. minúte, kedy Františka Solárová upravovala na 24:14 v prospech svojho družstva, ako aj o minútu neskôr, keď gól zaznamenala Patrícia Wollingerová (15:25). Domáce hádzanárky síce zdvihli hlavy, kontrovali štyrmi gólmi v rade, no to bol ich posledný vzdor v zápase. Iuventa, ktorá dohrávala bez vylúčených Černovej a Wollingerovej, totiž kontrolovala priebeh hry a po víťazstve 30:24 je aj po druhom kole v lige stopercentná.

ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce 24:30 (10:17)

Pok. hody: 10/8 - 2/1, vylúčené: 4 - 7, navyše ČK: 33. Černovová, 57. Wollingerová. Rozhodovali: Bočáková a Jánošíková - 100 divákov.

ŠKP: Kočič, Cs. Nagyová, Majerská Porubská - Szabó, Marčeková 3/1, Lešková 1, Pastorková 3, Čimová 3, Beňušková 12/7, Majzúnová, Trúnková 1, Šarišská, Brinzová, Gorejová, Vaninová 1.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černova 2, M. Holešová 3, Solárová 3, Kišíková, S. Nagyová 1, Habánková 3/1, Levčenko 2, Soročinová, Wollingerová 5, Dziurová, Fiľková-Trehubova 5, Perederyi 6.