Starší dorastenci MFK Zemplín zdolali Senicu 0:2

Starší dorastenci MFK Zemplín si pripísali v nedeľu ďalšie dôležité víťazstvo, keď v stretnutí 24. kola prvej ligy zdolali doma ambicióznu Senicu 2:0 a udržali si reálnu šancu na záchranu. Od ich prenasledovateľa z Dunajskej Stredy, ktorá doma zdolala Podbrezovú 1:0, majú naďalej štvorbodový odstup. Počas najbližšieho víkendu majú michalovskí mládežníci voľno, najbližšie sa predstavia v stredu 12. mája v ostro sledovanom zápase v Dunajskej Strede a v nedeľu 16. mája o 11.00 hod. hostia doma Slovan Bratislava.

Michalovčania začali svižne a už po štyroch minútach sa radovali z gólu Tokára, ktorý poslal svoj tím do vedenia. O tri minúty došlo ku kľúčovému momentu stretnutia, keď unikajúceho Kuncu nedovolene zastavil stopér Senice, za čo videl červenú kartu a hostia dohrávali o desiatich. Od tohto momentu sa prakticky hralo na jednu bránu a prevahu domácich korunoval po polhodine hry druhým gólom Mihok, ktorý sa nemýlil z pokutového kopu. Tréner MFK Zemplín Ondrej Duda na margo stretnutia poznamenal: „Našim jediným cieľom bolo víťazstvo, pretože v tejto fáze súťaže si nesmieme dovoliť žiadne zaváhanie. Od začiatku sme kráčali za trojbodovým ziskom, čo sme vyjadrili aj pomerne rýchlym prvým gólom. Od vylúčenia sme boli jasne lepším celkom, hostí sme k ničomu nepustili a zaslúžene sme vyhrali,“ dodal Ondrej Duda.

Michalovce - Senica 2:0 (2:0)

Góly: 4. Tokár, 30. Mihok (11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Leško.

MFK ZEMPLÍN: Hajda - Tokár, Urban, Liška, Podhorín (73. Vladyka) - Danko (65. Hami), Mihok, Kovaľ, Žido - Kunca, Forgáč.

Najbližší program: 24.kolo (nedeľa 2. 5. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Senica.