Topolianske mužstvo doma neuspelo

V 24. kole III. futbalovej ligy Topoľany neuspeli v súboji s herne vyspelou Lokomotívou Košice. Futbalovejšiemu súperovi podľahli 0:2.

V I. polčase sa zastreľovali Košičania Šmelko, Kavka a Zajac. Po štvrťhodine hry sa osmelilo aj domáce mužstvo. Csomos uvoľnil Ukrajinca Fljaška. Jeho strela išla vedľa brány. V 17. min. Šmelko mieril po zemi k ľavej žrdi. Pozorný Komenda s vypätím síl odvrátil jeho nepríjemnú strelu. V 25. min. sa Loky ujala vedenia. Zajac vybojoval loptu, ktorú poslal na hranicu pokutového územia. Dostala sa k voľnému Lipnickému, ten nezaváhal a strelou po zemi prekonal Komendu - 0:1. Na konci prvej polovice stretnutia si košický gólman L. Chovan nerozumel s obrancom Jurekom. Využil to Kandala, ale jeho krížna strela z ľavej strany letela mimo svätyne.

Po zmene strán železničiari ešte viac pritlačili Zemplínčanov. V 51. min. Lipnický zahral roh. Šmelkovu hlavičku zblízka výborný Komenda reflexívne vyrazil na roh. O minútu Lokomotíva zvýšila svoje vedenie. Lipnický prihral Mišenčíkovi. Ten z hranice pokutového územia poslal loptu za Komendov chrbát.  V 60. min. zápolenia si Topoľany vytvorili ďalšiu gólovú príležitosť. Po Bubenkovom rohu Kandalova hlavička len tesne minula bránu. V ďalších minútach ešte nevyužili dobré šance hosťujúci hráči Lipnický a striedajúci Chmelo.

Topoľany - Lokomotíva Košice 0:2 (0:1)

Góly: 25. Lipnický, 52. Mišenčík, ŽK: Horňák (Topoľany), pred 150 divákmi Zubka,

Topoľany: Komenda - Dimitrijevič, Milovanovič (46. Souare Tidiane), V. Chovan, Praščák - Geroč (72. Horňák), Bubenko, Csomos, Fljaško - Kozák, Kandala (67. Kpka),

Lokomotíva: L. Chovan - Kavka, Baránek, Grunvaldský, Jurek - Lipnický (88.Tokoly), Mišenčík, Janči (68. Chmelo), Klučár (78. Gedeon) - Šmelko, Zajac.

Zvyšné výsledky III. ligy: Giraltovce - Košice Krásna 3:1, Bardejov - Svidník 4:0, Sobrance - Sp. Podhradie 2:1, V. Tatry - Snina 2:1, Sabinov - Barca 3:0, Stropkov - N. Hrušov 2:0, V. Opátske - V. Šariš 1:0.

Sobrance 24 6 3 15  36:50 21

Sabinov 24 5 6 13  18:40 21                                                            (janč)