Extraligové florbalistky opäť s výhrou a prehrou

Michalovské florbalistky zabodovali aj v druhom dvojzápase najvyššej Extraligy. Po tom, čo získali historické body hneď v prvom kole, vyhrali v Košiciach, kde nastúpili na domáce zápasy, nad ďalším nováčikom súťaže FBK Kysucké Nové Mesto hladko 9:3. V druhom zápase sa im už tak nedarilo, keď podľahli Tvrdošínu 4:11. Po štyroch kolách sú tak s piatimi bodmi na peknom šiestom mieste.

Domáca premiéra v Košiciach

Florbaliskty Eastern Wings Michalovce majú za sebou domácu extraligovú premiéru. Vo víkendovom dvojkole privítali tímy Kysuckého Nové Mesta a Tvrdošína. Zápasy však neodohrali v michalovskej Mestskej športovej hale, ktorá bola pre majstrovstvá Európy v Combat Sambo obsadená, ale v náhradnej hale v Košiciach. „To bola iba zhoda náhod, ďalšie extraligové zápasy už určite odohráme v našom domovskom stánku,“ uviedol na margo ďalších domácich zápasov manažér michalovského florbalového klubu Gerhard Puchír.

Opäť s výhrou a prehrou

Extraligový nováčik nastúpili do zápasov druhého extraligového dvojkola s cieľom získať ďalšie body. Prvé sa im podarilo ukoristiť na pôde ďalšieho nováčika 1. FBK Quick Sport Banská Bystrica, kde zvíťazili 3:2 po predĺžení, v druhom stretnutí sa im už tak nedarilo, keď družstvu FBK Kométa Spišská Nová Ves podľahli na jeho ihrisku hladko 2:7. Teraz zaznamenali rovnakú bilanciu. V prvom víkendovom zápase sa im podarilo zdolať ďalšieho nováčika súťaže FBK Kysucké Nové Mesto vysoko 9:3, v druhom zápase proti favoritovi z Tvrdošína ťahali za kratší koniec a podľahli mu 4:11. „Vedeli sme, že nás čakajú rozdielni súperi. Tak sa aj stalo. Kysucké Nové Mesto sme poznali z minulej sezóny, vedeli sme teda, čo od nich môžeme čakať. O našej výhre sme rozhodli v prostrednej tretine, po ktorej sme vyhrávali 6:2. Súper v poslednej časti otvoril hru, čo bola voda na náš mlyn a pridali sme ďalšie góly. Vysoká výhra určite potešila. Čo sa týka druhého zápasu, bola to podobná situácia ako proti Spišskej Novej Vsi. Dievčatá v prvej tretine nedodržiavali taktické pokyny a prehrali sme ju vysoko 0:5. Od druhej tretiny to bolo vyrovnané, no do zápasu sme sa už nevrátili,“ poznamenal k dvom víkendovým zápasom Gerhard Puchír.

Trikrát vonku

Florbalistky Eastern wings Michalovce sú tak po štyroch odohratých zápasoch s piatimi bodmi a bilanciou jednej výhry v riadnom hracom čase, jednej výhry po predĺžení a dvoch prehier na peknom šiestom mieste. „Určite sme s týmto umiestnením zatiaľ spokojní. Na nováčika to nie je najhoršie. Ak mám pravdu povedať, nečakal som, že hneď budeme takto vysoko. Pokojný stred tabuľky chce hrať viacero družstiev. Keby mi niekto povedal, že po štyroch kolách budeme mať dve výhry, bol by som spokojný a toto umiestnenie by som bral,“ zdôraznil Gerhard Puchír, ktorý by bol rád, keby Michalovčanky zabodovali aj v ďalších zápasoch. Budú to však mať veľmi ťažké, pretože trikrát v rade sa predstavia na ihriskách súperov. Najskôr odohrajú dvojzápas v Nemšovej a Pruskom (sobota a nedeľa 10. a 11. október), potom sa predstavia v Prešove (sobota 24. október) a doma ich uvidíme až počas víkendu 14. a 15. novembra, kedy už v Mestskej športovej hale privítajú celky VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava a ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

Výsledky
3. kolo
Eastern Wings Michalovce - MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 9:3 (2:1, 4:1, 3:1)
Góly: 8. Dzurinová (Maťašová), 19. Chudinová (Vrábeľová), 32. Maťašová, 35. Vrábeľová (Komodyová), 35. Jakabová (Chudinová), 37. Maťašová (Dzurinová), 41. Chidnová (Galová), 48. Dzurinová (Maťašová), 52. Vrábeľová (Komlodyová) - 4. Gašincová (Macúrová), 39. Gašincová (Knihová), 50. Macúrová (Knihová)
Vylúčené: 0:1. Rozhodovali: Danko, Roba.
EASTERN WINGS: Kandriková - Maťašová, Dzurinová, Perverčíková, Laurinčíková, Chudinová, Paulovčáková, Vrábeľová, Čornejová, Škoginová, Jakabová, Komlodyová, Gajdošová, Galová, Kucharíková.

4. kolo
Eastern Wings Michalovce - FBK Tvrdošín 4:11 (0:5, 1:2, 3:4)
Góly: 36. Dzurinová (Maťašová), 41. Komlodyová (Vrábeľová), 50. Jakabová, 60. Chudinová (Jakabová) - 4. Spišiaková (Hutirová), 8. Bobotová (Krivulčíková), 13. Turčáková (Ješšová), 20. Bobotová, 20. Rennerová (Stredanská), 32. Turčáková, 40. Turčáková (Ješšová), 47. Spišiaková (Ješšová), 55. Hutirová (Ješšová), 57. Ješšová (Spišiaková), 60. Belicová (Krivulčíková)
Vylúčené: 3:1. Rozhodovali: Blaško, Puchírová.

Ostatné výsledky
3. kolo: FBK Mikuláš Prešov - FBK Tvrdošín 2:6 (0:2, 2:3, 0:1), ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FbK Kométa Spišská Nová Ves 1:8 (1:4, 0:2, 0:2), VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava - 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), ŠK 98 Pruské - NTS FK-ZŠ Nemšová 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

4. kolo: ŠK Slávia SPU DFA Nitra - 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 7:1 (2:0, 1:0, 4:1), FBC Mikuláš Prešov  -  MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 9:10 (2:4, 4:2, 3:4), VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava - FbK Kométa Spišská Nová Ves 1:4 (0:2, 0:1, 1:1).