MFK Zemplín aj do tretice s Púchovom prehral

Futbalisti Michaloviec sa v minulotýždňovom sobotňajšom prvoligovom stretnutí 28. kola opäť predstavili na ihrisku súpera. Po predchádzajúcom víťazstve na ihrisku Ružomberka B tentoraz vyšli po prehre 1:2 v Púchove naprázdno. Zaujímavé je, že s nováčikom súťaže prehrali všetky tri zápasy v tejto sezóne.

Spočiatku boli aktívnejší domáci. V 10. minúte kopali Púchovčania rohový kop Jurgom, po skrumáži nasledovala strela Novysedláka, no Zahradník tento pokus zblokoval. V 12. minúte kapitán hostí Ľubarskij prenikol po pravej strane, dobre vystrelil, no domáci tento strelecký pokus zblokovali. O minútu neskôr brankár Michaloviec Žofčák kryl strelu Novysedláka. V 16. minúte unikol po ľavej strane Jevľanov, ktorý tvrdo vystrelil, brankár Plánička to vyrazil na roh. Hneď po ňom hlavičkoval nad bránu Pavlovčák. Domáci sa dočkali v 18. minúte, center Luhového z ľavej strany, našiel nabiehajúceho Vanáka, ktorý hlavou otvoril skóre - 1:0. V 31. minúte centroval Jevľanov, Zahradník však netrafil zblízka bránu. V 38. minúte zahrávali hostia rohový kop, Vajda však hlavou našiel pripraveného brankára Pláničku. V 41. minúte sa znenazdajky objavil Zahradník sám pred brankárom, no zblízka namieril iba do gólmana domácich Pláničku. Aj v druhom polčase začali aktívnejšie domáci, hneď v 48. minúte Luhový strelil zblízka do brvna michalovskej svätyne. V 50. minúte prienik domáceho Jurgu zastavil brankár Žofčák len za cenu faulu a z nariadenej penalty zvýšil kapitán Púchova Švec na 2:0. V 62. minúte domáci obranca Korený fauloval Zahradníka a kapitán hostí Ľubarskij takisto z penalty znížil na 2:1. Keďže v 90. minúte po centri  Jevľanova stopér Vajda zblízka nedal, stretnutie sa skončilo víťazstvom Púchova 2:1.

Púchov - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 18. Vanák, 51. Švec (z pok. kopu) - 63. Ľubarskij (z
pok. kopu). ŽK: M. Žofčák (Michalovce), rozhodovali: Perašín - Poláček, Tomčík, 150 divákov.

PÚCHOV: Plánička - Radič, Korený, Švec, Vanák - Riška (72. Pilát), Martinka, Novysedlák, Luhový - Jurga, Ondrička (89. Hurtoň).

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Mižík (83. M. Pyrka), Vajda, Šitov, Uhľár - Ruskovský (78. Viskup), Hreško, Pavlovčák (78. Mihok), Zahradník - Jevľanov. Ľubarskij.

Ostatné výsledky: Dolný Kubín - Šaľa 3:0 (0:0), Liptovský Mikuláš - Ružomberok B 1:2 (1:1), Trenčín – Rimavská Sobota 5:1 (2:1). Lučenec - Malajzia 0:1 (0:1).

Najbližší program: 29. kolo (sobota 1. 5. 2010 o 16.30 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš, 30. kolo (sobota 8. 5. 2010 o 16.30 hod.): Dolný Kubín - Michalovce, 31. kolo (sobota 15. 5. 2010 o 16.30 hod.): Michalovce - Zlaté Moravce.