Starším dorastencom zariadil víťazstvo hetrikom Forgáč

Starší dorastenci MFK Zemplín minulý týždeň v utorok hostili v zápase 22. kola prvej ligy Duklu Banská Bystrica, nad ktorou zvíťazili hladko 3:0, keď všetky tri góly domácich strelil už v prvom polčase útočník Lukáš Forgáč.

Domáci od začiatku išli za víťazstvom, pretože len plný bodový zisk im zaručil naďalej štvorbodový náskok pred svojim prenasledovateľom z Dunajskej Stredy. Víťazný zámer však pre zverencov trénera Ondreja Dudu nebol limitujúcim faktorom, práve naopak, do súpera sa s chuťou zahryzli a po troch parádnych góloch útočníka Lukáša Forgáča rozhodli o trojbodovom zisku už do prestávky. V druhom polčase sa stretnutie už viac-menej iba dohrávalo. Aj preto je smutné, že po hodine hry došlo k nepríjemnému zraneniu ramena brankára Bredu, ktorý musel striedať. Pred Dunajskou Stredou majú Zemplínčania štvorbodový náskok, do konca je ešte sedem kôl, z toho raz sa Michalovce predstavia v dohrávke práve na Žitnom ostrove...

Michalovce - Dukla B. Bystrica 3:0 (3:0)

Góly: 17., 33. a 40. Forgáč. Pred 150 divákmi rozhodoval Kakaščík.

MFK ZEMPLÍN: Breda (64. Filo) - Tokár, Urban, Liška, Podhorín - Danko, Mihok, Kovaľ, Žido (79. Sabo) - Kunca, Forgáč (84. Dulovič).

Starší dorast, I. liga - 22. kolo: Dubnica - Žilina 0:1 (0:1), Košice - Senica 1:2 (1:2), MFK Banská Bystrica - AS Trenčín 0:2 (0:1), Prešov - Trnava 2:1 (2:0), Dunajská Streda - Ružomberok 2:1 (2:0), Michalovce - Dukla Banská Bystrica 3:0 (3:0), L. Forgáč 3. Nitra - Podbrezová 2:2 (1:0).