Juniori HK Mládež s prvými bodmi od súperov, dorastenci nedohrali

Zápasmi jedenásteho a dvanásteho kola pokračovali počas víkendu najvyššia hokejová súťaž juniorov a prvá liga dorastencov, v ktorých má zastúpenie aj HK Mládež Michalovce. Jej tímom sa darilo. Juniori doviezli po prvýkrát extraligové body z ľadu súperov, keď najskôr zvíťazili v Nitre 3:2 a potom vyhrali 2:1 po predĺžení v Topoľčanoch. Juniori sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 17. októbra o 15.00 hod. privítajú aktuálneho majstra Slovenska Duklu Trenčín a v nedeľu 18. októbra o 12.00 hod. nastúpia proti Žiline. Dorastenci HK Mládež si na konečný rezultát zo svojho nedeľnajšieho zápasu ešte budú musieť počkať. Na domácom ľade síce viedli v 47. minúte nad tímom HK Iskra Partizánske 4:3, vtedy sa však hostia rozhodli opustiť ľadovú plochu a ani na následné vyžiadanie rozhodcov sa na ňu nevrátili. Zápas tak bude riešiť disciplinárna komisia SZĽH. Dorastenci HK Mládež Michalovce sa najbližšie predstavia v Leviciach.

JUNIORI
11. kolo
MMHK Nitra - HK Mládež Michalovce 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 18. Šramaty (Praganc), 38. Ondrušek (Konc) - 25. R. Weiss (M. Gavura), 28. Masaryk (Koceľa, Radetskyj) pres/1, 42. Vorona (Koceľa, Masaryk)
Vylúčení: 8:1, navyše Ondrušek 10. minút napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Konc - Gegáň, Valko.
HK MLÁDEŽ: Dzúr - Alexandrov, Novák, Grega, Oros, Kandráč, Masaryk - M. Gavura, R. Weiss, Hrivňák - Vorona, Koceľa, Radetskyj - Hercik, Herteľ, Mesaroš.

12. kolo
HC Topoľčany - HK Mládež Michalovce 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 17. Sapár (Kosorín, Mišuta) - 38. Hercik (Mesaroš), 65. Gavura (R. Weiss)
Vylúčení: 2:5. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvý - Danko, Žák.
HK MLÁDEŽ: Tkačik - Alexandrov, Novák, Grega, Oros, Kandráč, Masaryk - M. Gavura, R. Weiss, Hrivňák - Vorona, Koceľa, Radetskyj - Hercik, Herteľ, Mesaroš.

Ďalšie výsledky 11. a 12. kola nájdete tu, aktuálnu tabuľku tu

DORASTENCI
12. kolo
HK Mládež Michalovce - HK Iskra Partizánske 4:3 nedohrané (2:1, 1:2, 1:0)
Hostia v 48. minúte opustili hraciu plochu a nevrátili sa na ňu ani po vyžiadaní rozhodcov. Zápas tak bude riešiť disciplinárna komisia SZĽH.
Góly: 14. Štenko (Jakuboc, Chudý), 14. Žáčik (A. Buraľ, Duhoň), 25. D. Borov oslab/1, 46. Pečeňák (Žáčik, Sklár) - 19. Hubač, 37. Hubač (Holý), 38. Mihalčín (Suchý)
Vylúčení: 3:6, navyše S. Výborný (Partizánske) 10. minút nešportové správanie, S. Výborný osobný trest do konca zápasu nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Mihaľov, Vall.
HK MLÁDEŽ: Kasarda - Dubiak, Chudý, P. Pečeňák, Sklár, Vasilega, F. Kmec, Šulof, Hudák - Jakuboc, D. Borov, Štenko - A. Buraľ, Žáčik, Kunc - Duhoň. Labanc, Pliško - Volkov, Farkaš, Nguyen Tien.