MFK Zemplín sa po trojgólovom obrate odlepil z dna tabuľky

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce po štyroch prehrách v rade konečne zabodovali naplno, keď v rámci trinásteho kola Fortuna ligy zvíťazili na vlastnom štadióne nad ďalším nováčikom súťaže MFK Skalica 3:1, hoci v prvom dejstve prehrávali 0:1. Na úvodný presný zásah Ľubomíra Ulricha odpovedal v prvom dejstve z pokutového kopu Samuel Garcia Bayón a v druhom polčase dvoma gólmi v priebehu štyroch minút Stanislav Danko. Zverenci trénera Františka Šturmu sa tak odrazili z dna ligovej tabuľky a posledné miesto prenechali Podbrezovej. A pravé „Horehroncov“ privítajú „šturmovci“ v najbližšom kole, konkrétne v sobotu 24. apríla o 17.00 hod.

Úvod nesmierne dôležitého duelu pre obidvoch mal opatrný priebeh. Prvýkrát pohrozili hostia, keď si na loptu za obranu nabehol Adrián Čermák, ktorého strelu vyrazil Kelemen. Michalovčania odpovedali únikom Nworaha, toho zastavil v pokutovom území čistým zákrokom Roman Konečný. Hostia sa začali osmeľovať viac a v 14. minúte sa im to vyplatilo, keď Ľubomír Ulrich zachytil domácu rozohrávku a strelou k žrdi nedal šancu Kelemenovi - 0:1. Skaličania sa ale z vedenia dlho netešili. Už o dve minúty neskôr prenikol do pokutového územia Nworah, ktorého zastavil brankár Fišan iba za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu sa nemýlil Samuel Garcia Bayón – 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa opäť hral vyrovnaný futbal. Hostí mohol do vedenia poslať Lietava, jeho strelu ale Kelemen kryl. V 41. minúte podnikli Skaličania rýchly protiútok, po ktorom sa vyznamenal opäť Kelemen, ktorý na rohový kop vyrazil gólovú strelu Mareka Hlinku.

Do druhého dejstva vstúpili oveľa aktívnejšie domáci, čo sa im vyplatilo už po piatich minútach, keď Nworah zachytil loptu pred čiarou, poslal ju do pokutového územia na Mensaha, ktorý priťukol Stanislavovi Dankovi a ten poslal Michalovčanov do vedenia 2:1. Zemplínčanov strelený gól nabudil a už o štyri minúty skórovali opäť. Najskôr obrana hostí zrazila strelu Nworaha, ktorú zachytil Koscelník a Danko pridal v páde svoj druhý zápasový gól - 3:1. Skaličania sa následne chytili iniciatívy, no ich tlak bol skôr platonický a neprinášal vytúžené ovocie v podobe gólovej šance. Aj preto Michalovčania kontrolovali priebeh hry a pevným krokom kráčali k svojmu druhému tohtosezónnemu  domácemu víťazstvu. Šesť minút pred koncom mohol kontaktný gól streliť Ciprys, ktorý si nabehol na odrazenú loptu, no spoza šestnástky mieril tesne nad michalovskú bránu. Ten istý hráč pálil o minútu neskôr opäť, tentoraz sa zaskvel Kelemen, potom čo jeho strelu vyrazil na rohový kop. Keďže sa hosťom už michalovskú bránu ohroziť nepodarilo, Zemplínčania zaznamenali svoje tretie prvoligové víťazstvo, po ktorom sa znova vyhrabali z posledného miesta v tabuľke.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 3:1 (1:1)