Zaslúžená prehra michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v domácom zápase trinásteho kola prvej hokejovej ligy s celkom MHK 32 Liptovský Mikuláš zaslúžene hladko 2:6. Góly michalovskej Dukly zaznamenali Tomáš Banovský a Peter Klouda. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v rámci 14. kola v piatok 23. októbra v Senici, budúci týždeň ich čakajú až tri zápasy. V stredu 28. októbra o 17.00 privítajú vo východoslovenskom derby Bardejov, v piatok 30. októbra sa predstavia v Trnave, no a v nedeľu 1. novembra nastúpia o 17.00 hod. na ďalšie domáce východoslovenské derby, v ktorom privítajú celok HC Penguins Prešov.

Michalovskú Duklu nezastihla konfrontácia s ambicióznymi Liptákmi v najlepšom zdravotnom stave. Do zápasu nemohla zasiahnuť dvojica zranených Rusov Alexej Voronov - Gleb Lušnikov, len medzi náhradníkmi na striedačke ostal Matej Hiňďoš. Aj preto Michalovčania dnes zaostali za svojím obvyklým štandardom, keď iba prvá formácia sa vyrovnala kvalitou Liptákom. Tí na Zemplíne triumfovali absolútne zaslúžene a ukázali, že ich ambície môžu túto sezónu siahať vysoko, pretože lepšie mužstvo tu zatiaľ v tejto sezóne nehralo. To ale neospravedlňuje hru domáceho celku, ktorého hráči sa opäť nevyhli obrovským individuálnym chybám, ktorými privodili pre seba vysokú, no treba povedať, že absolútne zaslúženú prehru...

Kto na začiatku čakal obvyklý nápor domácich, musel si veľmi pretierať oči. Úvodná desaťminútovka sa totiž prakticky celý čas hrala v pásme „vojakov“. Brankár Dávid Okoličány bol neustále v permanencii. Obrana za jeho pomoci odolávala osem minút, no potom už kapitulovala. Majster sveta z roku 2002 Marek Uram našiel krásnou prihrávkou Števuliaka a ten otvoril skóre duelu. Michalovčania sa mohli dostať do zápasu následnou presilovkou a to sa im nakoniec aj podarilo. Tomáš Banovský sa totiž v jej závere preštrikoval obranou a krásnou strelou vyrovnal na 1:1. Najlepší strelec Dukly v tejto sezóne bol naďalej pri chuti a o niekoľko desiatok sekúnd chýbali iba centimetre, aby sa mohol tešiť z druhého gólu, jeho strelu ale zastavila žŕdka. V záverečných sekundách mali Michalovčania ideálnu šancu ísť do vedenia, keď zahrávali presilovú hru. V nej však urobili obrovskú hrúbku v obrane a Ján Cibuľa ich za to potrestal gólom MHK 32 a výsledkom 1:2 sa skončila aj prvá tretina.

Domáci hokejisti začali druhú tretinu ako vymenení a už po dvadsiatich sekundách vyrovnali, potom, čo krásnu prihrávku Banovského zužitkoval Peter Klouda - 2:2. Michalovčanom dal tento gól krídla a v druhej časti boli lepším tímom. V súboji s brankárom Dovinom ale nedokázali vyhrať ani raz a pri veľkej útočnej snahe často zabúdali na zadné vrátky. Chlieb zápasu sa lámal v druhej polovici tejto časti. Kým Michalovčania nedokázali pretaviť svoj tlak do vedúceho gólu, Liptáci umnou obrannou hrou čakali na svoje príležitosti. Jedna z nich prišla v 30. minúte, kedy ušla dvojica Kadlubiak - A. Laco a druhý menovaný prekonal Dávida Okoličányho - 2:3. V 35. minúte mohol vyrovnať Banovský, jeho strelu ale spoľahlivý Dovina kryl. Známe športové porekadlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Liptákom vyšiel ďalší brejk po chybe domácich na útočnej modrej a Ján Cibuľa svojím druhým gólom v stretnutí dodal definitívny pokoj na hokejky hostí.

Tí v záverečnej časti umne bránili svoje pásmo, no neschyľovali sa iba k tomu a opäť podnikali nebezpečné kontry. Po jednej z nich sa vyznamenal Dávid Okoličány, ktorý zlikvidoval tutovku Jabrockého. Golman Dukly tak držal jej nádeje na lepší výsledok, no to by Michalovčania nemohli hrať v ofenzíve tak sterilne a čitateľne, ako hrali v tretej tretine. V tejto časti si nevypracovali ani jednu čistú gólovú príležitosť a ich útoky sa zväčša končili buď v rohoch klziska alebo ďaleko od Dovinovej brány. V 56. minúte definitívne rozhodlo o víťazstve Liptovského Mikuláša Marcinko, posledný klinec do michalovskej rakvy zabil dve minúty pred koncom Jabrocký – 2:6.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Góly: 13. Banovský pres/1, 21. Klouda (Faith, Banovský) - 9. Števuliak (Uram, Burzala), 18. Cibuľa (Bartík) oslab/1, 30. Laco (Kadlubiak), 37. Cibuľa (Bartík, Marcinko), 56. Marcinko (Bartík, Dovina), 59. Jabrocký (Oravec)
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Husár - Šoltés, Wolf. Divákov: 650.
HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Šangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, Boboš - Faith, Klouda, Banovský - Schnelly, Dortár, Salnikov - Fedorko, Huňady, Čížek - Jenčo, M. Gavura, Hinďoš.
MHK 32: Dovina - Krčula, Mezovský, Burzala, Nádašdi, Oravec, Kadlubiak, Oško - Bartík, Cibuľa, Marcinko - Uram, Lichanec, Števuliak - A. Laco, Piatka, Jabrocký - Gápa, Brezniak.

Uverejnené: 21.10.2015 19:54:30