Juniorky Iuventy zdolali Zlatnú na Ostrove

Juniorky michalovskej Iuventy vysoko zvíťazili v sobotňajšom stretnutí piateho kola prvej ligy žien doma nad Zlatnou na Ostrove 34:15, keď už do prestávky viedli 19:5. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Hlohovci, kde ich duel šiesteho kola čaká v sobotu 31.októbra 2015 o 17.00 hod. Doma naše juniorky uvidíme v nedeľu 8.novembra 2015, keď privítajú v Chemkostav aréne Topoľčany a v Chemkostav aréne ich uvidíme aj o ďalší týždeň, ich súperom budem Močenok.

Zápas piateho kola prvej ženskej ligy sa hral od začiatku podľa nôt domácich junioriek. Tie v piatej minúte viedli po góle Bajčiovej 4:0 a až potom gólovo uspeli aj hráčky Handball Zlatná na Ostrove, keď z pokutového hodu presne mierila Petra Talárová. Aj v ďalších minútach hry náskok michalovských junioriek, ktoré nastúpili všetko s hráčkami s rokom narodenia 1994 a mladšie, narastal. V trinástej minúte dávala Bajčiová na 10:2, v šestnástej Soročinová na rozdiel deviatich gólov (13:4). Potom síce Zlatná zaznamenala dva góly v rade, no po oddychovom čase trénera Františka Urbana opäť Michalovčanky naskočili do obvyklých koľají a už do polčasu si vypracovali trinásťgólový náskok 19:6.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo diktovali naďalej Michalovčanky a ich tréner tak mohol postupne poslať na ihrisko každú jednu hráčku z lavičky. Aj druhý polčas začali domáce hráčky štvorgólovou šnúrou a na konci piatej minúty opäť Bajčiová zvyšovala na 23:6. Následne sa dvakrát gólovo uviedla aj Zlatná, no ani to jej stále nepomáhalo, keďže s chuťou hrajúca Bajčiová dávala v 43. minúte už na 25:9. Už vtedy bolo teda jasné, že aktuálny líder prvej ženskej ligy bude brať ďalšie dva body. Šesť minút pred koncom pridala Ščerbáková jeho jubilejný tridsiaty gól (30:12). Napriek snahe z toho nebolo dvadsaťgólové víťazstvo, no po výhre 34:15 vyslovil spokojnosť aj tréner juniorského výberu František Urban.

Michalovce jun. - Zlatná na Ostrove 34:15 (19:6)

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 50 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Mulíková - Kocaníková 2, Solárová 1, Štefaníková 3, Vancová 2/1, Soročinová 5, Levčenko 2/1, S. Nagyová 3, Kišiková 2, Chorovská 1, Ščerbáková 3, Bajčiová 5/1, Barátová 5/1.

HANDBALL: Csenteová, Elexová - Szalaiová 2, Olajosová 1, Zakál 1, Kasznárová, O. Nagyová 1, Bodoková 2, Talianová 2, Mihoková 1, Talárová 5/4.

Uverejnené: 24.10.2015 14:40:18