Iuventa vo fantastickej atmosfére zdolala Bera Bera o päť gólov!

Hádzanárky michalovskej Iuventy dosiahli skvelé víťazstvo v úvodnom stretnutí tretieho kola Pohára EHF doma nad španielskym majstrom Balonmano Bera Bera, nad ktorým vyhrali 34:29, keď do prestávky bol stav nerozhodný 17:17. Zverenky trénera Františka Urbana čaká odveta v Španielsku o týždeň v nedeľu 22.novembra 2015 už o 12.00 hod. v meste San Sebastian, kde klub Balonmano Bera Bera sídli.

Súboj slovenského a španielskeho majstra bol v prvom polčase vyrovnaný. Aj keď domáce hráčky viackrát viedli rozdielom dvoch alebo troch gólov, dlho sa aj vinou viacerých pokutových hodov proti nim, nedokázali gólovo odtrhnúť. V 9. minúte dala Veronika Habánková na 7:4, no o tri minúty španielska reprezentantka Pinedo vyrovnávala na 8:8. V 14. minúte dala Mária Holešová opäť na rozdiel troch gólov (11:8), no v 21. minúte bolo opäť vyrovnané, keď po šiestom pokutovom hode španielskeho majstra vyrovnávala Martinez na 12:12. Vzápätí síce Julie Kučerová poslala Iuventu do vedenia, no španielsky tím odpovedal dvoma gólmi a v 24. minúte po prvýkrát v zápase viedol (13:14). Vedenie si Balonmano udržiavalo aj na začiatku 29. minúty, kedy po ôsmom! pokutovom hode skórovala Martinez (15:17). Iuvente ale vyšiel záver prvého dejstva, keď Holešová aj napriek oslabeniu vyrovnávala na polčasových 17:17.

V druhom dejstve sa opäť zo začiatku súperi ťahali o každý jeden gól. Hostky síce v 35. minúte po ďalšej sedmičke Pinedo viedli (18:20), no v 39. minúte Fiľková – Trehubová vyrovnávala (21:21) a Iuventa od tej doby už neprehrávala. V bráne sa totiž chytila Raquel Alvarez Lafuente, ktorá proti svojim krajankám vytiahla niekoľko výborných zákrokov. Aj vďaka jej zákrokom Iuventa v 46. minúte viedla po ďalšom góle Fiľkovej - Trehubovej trojgólovým rozdielom (25:22) a kráčala tak k dôležitému víťazstvu. Vzápätí síce španielky znížili na 25:24, no to bol ich posledný odpor v zápase. Vôbec im totiž nevyšiel jeho záver, keď predčasnou streľbou umožňovali domácim presadzovať sa ich najsilnejšou zbraňou, rýchlym protiútokom. Po jednom z nich v 57. minúte viedli domáce hráčky gólom Sofie Nagyovej už 31:26 a lavička španielskeho majstra reagovala oddychovým časom. Ten nepomohol, keďže Iuventa už bola na koni. Julia Kučerová hneď po ňom dokonca zvýšila na rozdiel šiestich gólov (32:26). Šesťgólovým vedením viedla Iuventa aj dve minúty pred koncom, kedy opäť Julia Kučerová dala na 33:27. Balonmano ale odpovedal dvoma gólmi v rade. Oľga Perederyj v úvode poslednej minúty poslala Iuventu do päťgólového vedenia (34:29) a to slovenský šampión napokon udržal. Pomohla mu k tomu Raquel Alvarez Lafuente v bráne, ktorá fantasticky nielenže zneškodnila pokutový hod, ale vzápätí aj náskok Martinezovej. Michalovčanky tak zvíťazili o päť gólov a ich šance na postup pred odvetou výrazne stúpli.

Michalovce - Bera Bera 34:29 (17:17)

Pok. hody: 3/2 - 11/10, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: M. Schilha a T. Schilha (obe Nemecko) - 1800 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučerová 5, Černovová 3, M. Holešová 2, V. Kišiková, Nagyová 1, Habánková 3, Levčenková, Wollingerová 2, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubova 10/2, Perederyjová 8.

BALONMANO: Temprano, Zugarrondo - Hussilos, Arojerria 1, Sans, Yanez 1/1, Ezkurdia 1, Menendez 3, Etxeberria 1, Pinedo 7/2, Fraga 1, Martinez 12/8, Ederra 2.

Uverejnené: 15.11.2015 19:51:19