Presvedčivé víťazstvo michalovských basketbalistov v Levoči

Basketbalisti 1. BK D Michalovce zvíťazili v stretnutí šiesteho kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ na pôde tímu BK Slovenský Orol Levoča 84:53 a natiahli svoju víťaznú sériu na päť zápasov. Michalovskí basketbalisti sa najbližšie predstavia v domácej telocvični Gymnázia Pavla Horova, kde v utorok 24. novembra o 17.30 hod. v dohrávke siedmeho kola privítajú celok PU Akademik Prešov B.

Michalovčania cestovali na pôdu súpera, ktorý v minulej sezóne dlho hral o prvú štvorku zaručujúcu účasť na finálovom turnaji Final – four s cieľom natiahnuť svoju víťaznú sériu a to sa im nakoniec aj podarilo. „Je pravdou, že Levočania minulú sezónu dlho hrali o účasť na finálovom turnaji, no tentoraz im chýba viacero opôr a preto sme boli jasnými favoritmi. Od začiatku sme mali zápas pevne v rukách a prakticky už v prvom polčase sme postavili základy nášho víťazstva. Jeho základom bola výborná obrana. Keď sa strelecky začalo dariť všetkým hráčom zo základnej zostavy, súper rázom nevedel, na koho má sústrediť svoju pozornosť. V druhom polčase sme už po piatich minútach mali vyše tridsať bodový náskok a preto dostali šancu aj hráči z lavičky. Postupne sa do hry zapojili aj Mir. Mihál, Kusko, Mat. Mihál či mladíci Hasaralejko, Babják i Sklár. Ani prestriedanie ale domácim nepomohlo znížiť rozdiel v skóre a tak sme zaknihovali presvedčivé vysoké víťazstvo,“ poznamenal k stretnutiu prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov.

BK Slovenský Orol Levoča - 1. BK D Michalovce 53:84 (22:42)
Štvrtiny: 8:25, 14:17, 18:21, 13:21
Strelci: V. Mitterpák a Mižák po 18, Maškulík 10, T. Mitterpák a Mir. Mihál po 8, Kusko 6.