Zo Žitného ostrova chcú naspäť stratené body zo zápasu s Myjavou

Po reprezentačnej pauze pokračuje najvyššia futbalová Fortuna liga ostatnými troma kolami jesennej časti. Futbalisti MFK Zemplín sa v zápase toho nasledujúceho, sedemnásteho predstavia na Žitnom ostrove, kde bude ich súperom ambiciózny DAC Dunajská Streda, ktorý momentálne okupuje šiestu priečku v tabuľke. Michalovčania majú čo tomuto súperovi vracať, keďže ten v ich prvom vzájomnom súboji zvíťazil na ich pôde hladko 3:0. V piatkovom stretnutí, ktoré môžu diváci sledovať aj na televíznej stanici Slovak Sport 1 od 18.00 hod., sa mu chcú za túto prehru revanšovať.

Októbrová reprezentačná pauza, v ktorej slovenskí futbalisti zavŕšili svoj postup na kontinentálny šampionát do Francúzska, michalovským futbalistom pomohla. Hneď po nej ich síce vylial zo Slovnaft Cupu treťoligový Rohožník, no v lige zaknihovali v troch nasledujúcich zápasoch sedem bodov, čo bol rovnaký počet, ako v predošlých dvanástich dueloch. Trojzápasová séria bez prehry mohla mať svoje pokračovanie, keby „žlto-modrí“ lepšie zvládli záver domáceho duelu s Myjavou, v ktorom prehrali 1:2, hoci 82 minút boli vo vedení. „Určite nás tento zápas ešte mrzí. Viedli sme vyše osemdesiat minút a nemáme z neho ani bod. Dostali sme poriadnu facku. Remíza by mu možno svedčala viac, no taký je futbal. Niekedy je aj nespravodlivý. Myjavu musíme hodiť za hlavu a sústrediť sa na náročný záver jesennej časti,“ uviedol stopér MFK Zemplín Michalovce Vernon de Marco Morlacchi.

Vernon de Marco Morlacchi zaznamenal v doterajších ligových súbojoch štyri góly

Jeden zo šestice Španielov v kádri tréner Františka Šturmu verí, že mužstvo si už gólmi v závere polčasov vyčerpalo smolu a nováčikovská daň je už splatená. „Tých gólov v závere polčasov bolo naozaj dosť. Nebyť ich, nemáme štrnásť bodov, ale podstatne viac a v tabuľke nie sme na desiatom mieste, ale rozhodne vyššie. Určite to bolo tým, že v tíme máme skoro všetkých hráčov, ktorí ešte v najvyššej súťaži nehrali a všetci sme sa najskôr museli v tejto súťaži rozkukať. Všetko zlé je verím už za nami a už sa nám podobná smola bude vyhýbať,“ podotkol na góly v záveroch polčasov Vernon de Marco Morlacchi.

Michalovskí futbalisti v prvom vzájomnom súboji s Dunajskou Stredou zakaždým za súperom zaostávali

Michalovskí futbalisti tak mali počas reprezentačnej prestávky o čom premýšľať. Teraz sa už musia sústrediť na náročný záver jesene, v ktorom ich trikrát čakajú súperi z druhej tretiny ligovej tabuľky. Tento piatok sa predstavia na pôde šiestej Dunajskej Stredy, poslednú novembrovú sobotu privítajú ôsmy Ružomberok, no a jesennú derniéru absolvujú na trávniku siedmej Senice. Svojmu najbližšiemu súperovi majú čo vracať. Celok zo Žitného ostrova totiž v prvom vzájomnom súboji na ich trávniku jasne dominoval a zaslúžene zvíťazil 3:0. „Máme im čo vracať. Na našom trávniku nás poriadne vyškolili a nebyť brankára Rašku mohli vyhrať aj výraznejším rozdielom. Určite nás teda čaká náročný súper. O jeho sile vieme, no aj napriek tomu je naším cieľom tam bodovať a získať stratené body zo zápasu s Myjavou naspäť,“ podotkol španielsky legionár v službách nováčika Fortuna ligy.