Zemplínske derby v jasnej réžii michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili aj v druhom zemplínskom derby, keď v rámci 22. kola prvej hokejovej ligy triumfovali na ľade MHK Bemaco Humenné 5:2. Hetrikom sa do siete nováčika súťaže zaskvel Tomáš Banovský, dva góly pridal ruský legionár Andrej Salnikov. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 27. novembra v tradičnom čase o 17.00 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Derby zápas síce väčšinou nemá favorita, no pri pohľade na výsledky z predchádzajúcich kôl bolo jasné, že vo väčšej pohode sú michalovskí hokejisti. Zatiaľ, čo oni ťahali trojzápasovú víťaznú sériu, Humenčania minulý týždeň prehrali s tímami, ktoré okupujú spodné priečky v tabuľke. A ich kríza sa ešte prehĺbila. V druhom zemplínskom derby tejto sezóny totiž opäť dominovali michalovskí hokejisti, ktorí si napokon z horúceho ľadu odniesli po výhre 5:2 tri cenné body a keďže štvrté Nové Zámky zaváhali doma so Senicou, k prvej štvorke sa „tirpákovci“ priblížili už na dva body.

Lepší vstup do zápasu mali Michalovčania, ktorí nastúpili bez chorého kapitána Juraja Faitha. "Vojaci" mohli viesť už po tridsiatich sekundách, Tomáš Banovský ale z ideálnej pozície spomedzi kruhov mieril iba do ramena brankára Volentiera. Michalovský kanonier si všetko vynahradil v štvrtej minúte, kedy Peter Klouda prečítal rozohrávku humenskej defenzívy, krížnou prihrávkou našiel práve výborne postaveného Banovského a ten sa z druhej tutovky už nemýlil - 0:1. Domáci hokejisti sa mohli vrátiť do zápasu v polovici prvej tretiny, kedy až trikrát hrali presilovku, no ani jednu početnú výhodu nevyužili. Ba naopak, mohli aj inkasovať, lenže najskôr rýchlu kontru počas oslabovky nezakončil presne Martin Drotár a potom sa neujali ani dve šance Tomáša Banovského.

Michalovčania si všetko vynahradili v úvode druhej časti, kedy sa už po 49 sekundách tešili z druhého gólu. Ten dosiahol opäť Tomáš Banovský, ktorý zachytil rozohrávku Humenčanov a samostatný únik zakončil presne - 0:2. Domácim hokejistom nemožno uprieť snahu, no na strelený gól sa dnes príliš nadreli. V polovici druhej tretiny mal ideálnu možnosť na zníženie Ivan Roháč, ten však zo skrumáže puk za Okoličányho chrbát nedostal. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 31. minúte Lukášovi Vartovníkovi, ktorý strelou z takmer nulového uhla nachytal na hruškách Dávida Okoličányho - 1:2. Domáci hokejisti vycítili šancu a za krátky okamih mohli dokonca vyrovnať, michalovský brankár ale svoju chybu pri šanci Ivana Roháča napravil. Známe športové nedáš - dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. V 34. minúte unikol po pravej strane Tomáš Banovský a strelou pod hornú žŕdku zavŕšil hetrik - 1:3. O necelé dve minúty sa humenská obrana musela červenať opäť, keďže z takmer identickej situácie sa presadil aj Andrej Salnikov. Ten sa obdobne ako Banovský natlačil až pred Volentiera a popod jeho betóny strelil štvrtý michalovský gól - 1:4.

Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Michalovčania na ľade naďalej dominovali a keď v 43. minúte po divnom odraze puku od mantinelu zaznamenal svoj druhý presný zásah v zápase Andrej Salnikov, o víťazovi zemplínskeho derby nebolo pochýb - 1:5. Domáci hokejisti síce ešte korigovali presilovkovým gólom Martina Segľu, no to nič nezmenilo na tom, že Michalovčania vyhrali štvrtý zápas v rade a zdá sa, že sa konečne dostávajú do tej správnej pohody.

MHK Bemaco Humenné - HK Dukla Michalovce 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 32. Vartovník (Hopkovič, T. Devečka), 48. M. Segľa (Šeliga, T. Devečka) pres/1 - 4. Banovský (Klouda), 21. Banovský, 34. Banovský, 36. Salnikov (Schnelly), 43. Salnikov (Buraľ, Fedorko)

Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Riš, Smerek. Divákov: 753.

MHK BEMACO: Volentier - Hopkovič, T. Devečka, Roháčik, T. Varga, Mendel, Šeliga, Kramár - Vartovník, M. Segľa, P. Segľa - Mihalič, M. Nagy, Šugár - Krempaský, Roháč, Ihnaťo.

HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Dolgoš, Voronov, Šangin, V. Urban, Buraľ, Boboš - Banovský, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Čížek - Fedorko, Huňady, Schnelly - Salnikov, Jenčo, M. Gavura.

Uverejnené: 25.11.2015 21:08:10