Víťazná séria nekončí, Dukla vezie víťazstvo aj z Liptova

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 24. kola I. hokejovej ligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 5:2 a nielenže po prvýkrát v sezóne získali skalp Liptákov, ale natiahli aj svoju víťaznú sériu, ktorá trvá už päť zápasov. Góly do siete popredného tímu prvej ligy zaznamenali Peter Klouda, Juraj Faith, Patrik Huňady, Peter Čížek a v závere pečatil michalovské víťazstvo svojim druhým gólom v stretnutí Juraj Faith. Rozbehnutí Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 4. decembra o 17.00 hod. privítajú na svojom štadióne celok HC Dukla Senica.

V Mikuláši sa stretli dve družstvá, ktoré ťahali rôzne série. Zatiaľ, čo Michalovčania chceli predlžiť svoju štvorzápasovú víťaznú, domáci Liptáci nastúpili s jasným cieľom naplno zabodovať po dvoch predchádzajúcich prehrách. Aj preto začali svižnejšie a v 4. minúte mohli otvoriť skóre, strela Andreja Laca ale našla iba pripraveného Dávida Okoličányho. Domáci hokejisti aj naďalej búšili do svojho súpera a odmenou za to im bol vedúci gól, ktorý dosiahli v jedenástej minúte, keď po prihrávke Cibuľu priamo z buly presne zakončil Peter Bartík - 1:0. Až potom dali o sebe vedieť aj Michalovčania. Pomohla im k tomu následná presilovka pri vylúčení Nádašdiho. Tú síce „vojaci“ nevyužili, no hneď po nej našiel Juraj Faith krásnou prihrávkou Petra Klouda a ten nechytatelne vyrovnal - 1:1. Michalovčania po vyrovnaní ožili a do vedenia ich mohol poslať Tomáš Banovský, Dovina si ale s jeho strelou poradil. Zahrmelo tak na druhej strane. Na začiatku predposlednej minúty prvej tretiny sa k puku dostal Lichanec, ktorý obišiel aj brankára Okoličányho a po góle do opustenej brány poslal Liptákov opäť do vedenia - 2:1.

Úvodné sekundy druhej tretiny patrili domácim, ktorí zahrávali po vylúčení Drotára presilovku. Michalovčania krušné minúty prečkali a potom udreli. V 28. minúte vyhral Klouda buly, posunul puk Drotárovi, ktorý krásne našiel Juraja Faitha a ten vyrovnal - 2:2. V ďalších minútach druhej časti boli aktívnejší domáci, ktorí však nevyužili tri presilové hry (aj 98 sekundovú presilovku o dvoch hráčov), a tak prišiel zákonite trest z michalovských hokejok. V 37. minúte si nakorčuľoval až do útočného pásma Alexej Voronov, ktorý krásne našiel Patrik Huňadyho a ten spomedzi kruhov popod Dovinove betóny po prvýkrát v tomto stretnutí poslal michalovskú Duklu do vedenia.

Nabudení Michalovčania pokračovali v aktívnej hre aj v tretej tretine. Odmenou za to im bol štvrtý gól v sieti domáceho tímu. O ten sa v 46. minúte postaral Peter Čížek, ktorý po ideálnej prihrávke Voronova ponad rameno prekonal bezmocného brankára Dovinu - 2:4. Ani po dvojgólovom vedení Michalovčania nezačali hrať defenzívne. Naďalej sa tak hral útočný hokej so šancami na oboch stranách. Domáci hráči sa snažili niečo urobiť s výsledkom, no zakaždým bol proti brankár Okoličány. Ten si poradil so šancami Števuliaka, Cibuľu aj Jabrockého a naďalej tak držal hostí v hre o víťazstvo. V 55. minúte putoval na trestnú lavicu po tretíkrát v zápase Peter Čížek, no ani šiestu presilovku v stretnutí Liptáci nevyužili a definitívne sa tak pripravili o šancu na víťazstvo. Keď Michalovčania svoje vedenie ešte poistili piatym gólom, ktorý dosiahol Juraj Faith, bolo jasné, že po prvýkrát v sezóne získajú skalp Liptovského Mikuláša a ich víťazná séria tak trvá aj naďalej.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. Bartík (Cibuľa), 19. Lichanec (Uram, Števuliak) - 14. Klouda (Faith), 28. Faith (Klouda, Drotár), 37. Huňady (Voronov, Čížek), 46. Čížek (Voronov), 60. Faith.

Vylúčení: 2:7, navyše Števuliak 10. minút hráči, Mezovský 10. minút hrubosť (obaja Liptovský Mikuláš). Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach - Holienka, Vyšný. Divákov: 713.

MHK: Dovina - Krčula, Mezovský, Oravec, Nádašdi, Oško, Kadlubiak - Bartík, Cibuľa, Jabrocký - Uram, Lichanec, Števuliak - A. Laco, Piatka, Gápa - Brezniak, Lištiak, Marcinko.

HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Dolgoš, Voronov, Kubát, Buraľ, V. Urban, Šangin, Boboš - Faith, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Banovský - Fedorko, Salnikov, Schnelly - Jenčo, Huňady, Čížek.