Dukla sa potrápila, víťazná séria ale trvá naďalej

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 25. kola prvej hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom HC Dukla Senica 5:4 po samostatných nájazdoch a natiahli tak svoju víťaznú sériu na šesť zápasov. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v šlágri 26. kola prvej ligy v stredu 9. decembra v Bardejove, doma ich uvidíme v piatok 11. decembra, kedy o 17.00 hod. privítajú celok HK Trnava.

Po piatich výhrach v rade sa čakalo, že michalovskí hokejisti svojho súpera, ktorý pricestoval iba so štrnástimi korčuliarmi doslova zhltnú. Úvodný nápor sa však v žiadnom prípade nekonal, pretože umne hrajúci Seničania ho nedopustili. Ba naopak, potom, čo prečkali oslabovku pri vylúčení Kotzmana sami udreli, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil Filip Pekarčík - 0:1. Michalovčania vzápätí nevyužili ďalšiu presilovku, no v 17. minúte bolo vyrovnané, keď sa po prihrávke Salnikova presadil Peter Čížek – 1:1.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil, naďalej sa hral vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. Zatiaľ, čo hostia svoje nevyužili, Michalovčania boli v tejto časti efektívnejší. Strela Hančáka síce v presilovke skončila iba na žŕdke, no potom sa v rozpätí necelých dvoch minút presadili Patrik Huňady s Andrejom Salnikovom a Dukla tak v polovici duelu viedla 3:1. Hostia mohli znížiť, no Okoličány svojich podržal. Najväčšiu šancu zlikvidoval Garipovi Salijovi, ktorý už - už dvíhal ruky nad hlavu, puk ale v sieti neskončil.

Tretiu tretinu začali Michalovčania presilovkou, ktorú ale zahrali zle a potom, čo stratili puk v útočnom pásme unikol Videlka a znížil na 3:2. Ešte v presilovke však odpovedal Andrej Salnikov (4:2). Zdalo sa, že Michalovčania udržia vedenie až do konca. To sa im však nepodarilo, pretože šesť minút pred koncom zaznamenal kontaktný gól Garip Saliji a z následne presilovky vyrovnal strelou od modrej Pavešič - 4:4. Predĺženie prinieslo po jednej tutovke na oboch stranách. Najskôr Okoličányho neprestrelil z čistej šance Pekarčík. Na druhej strane sa vyznamenal pri tutovke Hinďoša Jozef Račko. Zápas sa tak musel rozhodnúť v samostatných nájazdoch. Zatiaľ, čo Michalovčania premenili všetky tri (Lušnikov, Čížek, Klouda), hostia zaváhali hneď v prvej sérii Kňaževom a extra bod si tak na svoje konto pripísali domáci hokejisti.

HK Dukla Michalovce - HC Dukla Senica 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0)
Góly: 18. Čížek (Salnikov, Jenčo), 29. Huňady (Schnelly, Fedorko), 30. Salnikov (Vl. Urban), 41. Salnikov (Lušnikov) pres/1, roz. sam. nájazd Klouda - 10. Pekarčík (Řezač, G. Saliji), 41. Videlka oslab/1, 54. G. Saliji (Pekarčík, Řezač), 55. Pavešič (Videlka) pres/1
Vylúčení: 3:7, navyše Dobrý (Senica) nešpotové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kalina - Hric, Riš. Divákov: 650.
HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Dolgoš, Voronov, Kubát, Buraľ, Vl. Urban, Boboš, Šangin - Faith, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Banovský - Fedorko, Salnikov, Schnelly - Jenčo, Huňady, Čížek.
HC DUKLA: Račko - Šohajda, Pavešič, Grman, Kotzman, Penák - Videlka, Romančík, Kňažev - Pekarčík, G. Saliji, Řezáč - Daniel, Dobrý, Dvonč.

Uverejnené: 04.12.2015 20:33:36