Hladké víťazstvo michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 27. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom HK Gladiators Trnava hladko 5:1. Dva góly do siete trnavského brankára Miroslava Hála zaznamenal Matej Hinďoš, po jednom pridali Peter Klouda, Juraj Faith a Peter Čížek. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v stredu 16. decembra vo východoslovenskom derby na ľade Prešova, doma ich uvidíme opäť v piatok 18. decembra, kedy o 17.00 hod. privítajú Spišskú Novú Ves.

Michalovskí hokejisti nastúpili na zápas proti trnavským gladiátorom s jasným cieľom - vrátiť sa na víťaznú vlnu. To sa im nakoniec aj podarilo, keď si po dvoch rýchlych góloch v úvode urobili pohodovejší zápas. Aj keď sa omladené mužstvo hostí snažilo niečo s výsledkom urobiť, pohodu Michalovčanov rozhodne nenarušili a v tretej tretine mohli riedko zaplnené tribúny vidieť aj viaceré skoro už exhibičné akcie domácich hráčov. Zaujali aj tri odpískané samostatné nájazdy pre hosťujúci tím (treba však povedať, že všetky tri boli nariadené správne)...

Michalovčania od úvodu vybehli na svojho súpera a svoj tlak korunovali v prvej desaťminútovke dvoma gólmi. Najskôr v piatej minúte zachytil Juraj Faith rozohrávku hosťujúceho brankára Miroslava Hála, posunul puk Petrovi Kloudovi a ten otvoril skóre - 1:0. V siedmej minúte sa oba tímy pretekali v zahadzovaní šancí. Najskôr samostatný nájazd dvoch na jedného nepremenili hostia, keď Jozef Reho zakončoval iba do Dávida Okoličányho, na druhej strane Juraj Faith nezasunul puk zo skrumáže za chrbát Miroslava Hála a hneď z následného útoku pálil Roman Jurák z ideálnej pozície tesne vedľa michalovskej brány. O minútu neskôr sa domáci hokejisti tešili z gólu opäť. Gleb Lušnikov vyhral buly a následná strela Mateja Hinďoša skončila v sieti - 2:0. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu v 17. minúte, kedy Martin Drotár fauloval v čistej šanci Romana Juráka a hlavný arbiter Husár nariadil trestné strieľanie. To trnavský útočník nepremenil.

Druhú tretinu začali Michalovčania presilovkou a po 30. sekundách viedli 3:0, keď sa nechytateľnou strelou prezentoval Juraj Faith. V ďalších minútach sme mohli vidieť rad presiloviek na oboch stranách, no tie veľa vzruchu nepriniesli. V 34. minúte opäť unikol michalovskej obrane Roman Jurák, Voronov zatiahol záchrannú brzdu a Husár opäť nariadil trestné strieľanie. Tentoraz sa už trnavský kanonier nemýlil a samostatný nájazd na Dávida Okoličányho rutinérsky premenil - 3:1. Hostia sa síce dostali do zápasu, no už o tri minúty prehrávali opäť rozdielom troch gólov, keď svoj druhý gól v stretnutí zaznamenal Matej Hinďoš.

Hosťujúci hokejisti si do tretej tretiny preniesli vyše 100 sekundovú presilovku, v ktorej uzamkli Michalovčanov do ich pásma. Prevaha trnavských gladiátorov trvala aj po návrate Martina Schnellyho na ľadovú plochu, no následne podnikli domáci hokejisti rýchlu kontru a Peter Čížek dal už na 5:1. Tento moment z Michalovčanov definitívne striasol posledné obavy o výsledok a tí sa začali baviť hokejom. Vytvárali si jednu šancu za druhou, ktoré však Miroslav Hála likvidoval. Najskôr mu pomohla pri Čížekovej strele žŕdka, potom vychytal Hinďoša a tutovku zmaril aj Ivanovi Fedorkovi. Tri minúty pred koncom dal o sebe vedieť opäť hlavný rozhodca Husár, ktorý na nevôľu publika nariadil tretie trestné strieľanie pre hosťujúci tím, Dávid Schmidt ale mieril iba do Dávida Okoličányho, a tak skončil zápas hladkým víťazstvom domáceho tímu.

HK Dukla Michalovce - HK Gladiators Trnava 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Klouda (Faith, Kubát), 8. Hinďoš (Banovský), 21. Faith (Klouda, Drotár) pres/1, 37. Hinďoš (Banovský, Lušnikov), 43. Čížek (Huňady, Salnikov) - 34. Jurák trestné strieľanie.

Vylúčení: 11:8, navyše Drotár 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Husár - Wolf, Bogdaň. Divákov: 450.

HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Buraľ, Voronov, Kubát, Šangin, Vl. Urban, Dolgoš, Boboš - Faith, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Banovský - Salnikov, Huňady, Čížek - Schnelly, Jenčo, Fedorko.

HK GLADIATORS: Hála - Reho, Poláček, Hronec, U. Demo, Kubo Mrázik, Lukačovič - Domaev, Schmidt, Jurák - Glemba, Ševčík, Barinka - Veselovský, Mrva, Okoličány.

Uverejnené: 11.12.2015 20:14:36